Komputer długo się włącza i jest wolniejszy

(Łukasz125) #1

Ostatnio na laptopie ( ASUS ) usunąłem ORGINALNIE ZAINSTALOWANĄ gre demo Luxor firmy Oberon. Po jej deinstalacji komputer dłużej się włącza i jest wolniejszy. Pozostałe gry tej firmy znikły z dysku ale są widoczne w dodaj lub usun programy. Co mam zrobić bo jestem początkujący.

(Agatonster) #2

Łukasz125 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Bartek Z) #3

Witam, jak usunąłeś tę grę? Jeśli poprawnie, nie powinno być problemów. Jak masz zainstalowany program Ccleaner to użyj go do usunięcia zbędnych gier i innych śmieci, które do laptopa dołączył producent. Przejrzyj też autostart.

Jeśli nie masz Ccleanera, gry usuń poprzez Dodaj/Usuń programy a autostart:

Kliknij pasek start, (zakładam, że masz Vistę/Seven) wpisz CMD, w konsoli MSCONFIG, przejdź do zakładki Uruchamianie i zerknij co zbędnego masz w autostarcie. Jeśli jesteś laikiem to polecam Ccleanera, poprzez MSCONFIG możesz wyłączyć coś ważnego i będziesz miał niepotrzebną robotę.

Pozdrawiam

(Łukasz125) #4

Hej usunąłem tą grę przez DODAJ LUB USUŃ programy .Wydaje mi się że to zrobiłem poprawnie. Przed usunięciem komputer szybko się włączał i był o wiele szybszy.W autostarcie mam tylko same potrzebne programy. Posiadam w systemie CClendera . Mój system to Windows 7.

(gufi4) #5

możesz także zdefragmentować dysk i wywalić nie potrzebne pliki