Komputer do 10 tys.(składak)

Witam, mam zamiar kupić nowy komputer za około 10 tys. Ma on służyć do grania, oglądania filmów itd.

Proszę o jak najlepszy zestaw (prosiłbym o cene obok produktu ile kosztuje). Zestaw ma zawierać wszystko( jednostke centralną, monitor (do 21 cali) myszkę i klawiaturę)

Dziękuję.

Za taką kasę kupujesz wsio high end i jeszcze zostanie. Poszukaj stronek z testami i bierz najbardziej wydajne podzespoły. Co do grafy wziąłbym dwa GF8800GT w SLi.

Z takim budżetem to lepiej byłoby jeszcze trochę poczekać,aż wejdą nowe karty od nvidii z serii 9XXX i 4rdzeniowe Penryny od Intela. No chyba,że potrzebujesz kompa na już to bierz :

Asus MAXIMUS FORMULA IX38 S775 - 712 zł

C2D E8400 - 649 zł

Transcend DDR2 aXeRAM 2GB 800MHz - 240 zł x2 = 480 zł

GALAXY GeForce 8800GT 512MB DDR3/256bit TV/DVI PC - 665 zł x2 = 1330 zł

Seagate Barracuda 7200.10 500GB 16MB (ST3500630AS) - 362 zł ewentualnie może 2 i w RAID 0 :wink: Ale to do kogoś innego z tym,bo ja się na tym kompletnie nie znam ;p

OCZ StealthXStream 600W SLI - 280 zł

Obudowa wedle gustu

Logitech MX518 - 124 zł (Myszka)

Razer Lycosa - 279 zł (No chyba,że szkoda Ci tyle pieniędzy na klawiaturę wydać :))

Monitor - coś od Eizo,czyli 2-3 k :wink:

Czyli wychodzi w sumie około 6300 zł biorąc przykładową cenę obudowy 300 zł, a monitora 2500 zł :slight_smile: Także lepiej zaczekać na nowości ze stajni Nvidii i Intela :slight_smile:

proszę o więcej propozycji bo to dosyć trudny wybór

Ja tam bym na Twoim miejscu czekał na nowości,które niedługo się ukażą :slight_smile:

ok dzieki a tak ogolnei to chcialem tylko zobaczyc jaki najlepszy sprzet mozna miec, niestety nie mam takiej kasy i nie zamierzam tyle wydac na kompa

Najlepszy sprzęt to i za 20k idzie złożyć :slight_smile: To po prostu w miarę rozsądny zestaw :wink:

no to rubcil zapodaj jakis skladak za 15k złotych jesli ci sie chce oczywiscie

http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=66120 poszukaj

jasneeee :stuck_out_tongue_winking_eye:

ciekawe jak on odpali SLI na chipsecie X38 :stuck_out_tongue: pierwszy raz w życiu widzę tak źle dobrany zestaw :stuck_out_tongue:

10tys? zajrzyj na stronę alienware’a i do konfiguratora - na pewno coś dobierzesz :mrgreen:

:open_mouth: No tak xD Taki składany na szybko i się zagapiłem xD Aczkolwiek ja już gorzej dobrane zestawy widziałem :slight_smile:

Ale przyznaję,gafa jak nic :wink:

A co w tym konfigu jest nie tak,no tylko SLI reszta jest wpożątku.

Na jego miejscu cos takiego bym wzioł a dopiero w kwietniu po premierze serii 9 nową grafe.

Przy tej cenie kompa już bym celował w monitorek 26 inchy na dobrej matrycy.

Pamięci można taniej kupić z literką N.

A całość będzie jak sie zna tak chodziła.

8d9ffce9543e036am.jpg

3Dm06 score 14883 726/1944/1100

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=4963887

No to chłopie nie znasz się niby na sprzęcie ale jak już Ci ktoś złoży to jużwiesz jak dobry sprzęt można mieć ^^ - bez komentarza.

@destroy zgadzam się komentarz zbyteczny, dziwię się natomiast czemu ten temat jeszcze nie w koszu ale to nie moja broszka, @gruchacz masz jakąś przyjemność z tego tematu bo nie łapię klimatu, no i żeby nie było zupełnie OFFtopic, właśnie niedawno wyszła “kolekcja” laptopów wyprodukowanych w obudowach z platyny (plus diamenty) lub dla biedniejszych w złocie ), to na wypadek jakbyś chciał zapytać o kompa za więcej niż za milion zeta.

Intel QX9650 - 3200zł

2*2GB ram DDR III - 1860zł

ATI Radeon HD 3870 X2 - jeszcze niema jej w sklepach, ale cena powinna być ok. 1300zł

dysk HDD 2 x 1TB - 1600zł

nagrywarka BlueRay - 2200zł

Płyta gł Asus P5E3 WS PRO Intel X38 LGA775 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) - 700zł

  • jakaś obudowa i zasilasz ok. 400zł

razem: 11 260zł.

Taa, obudowa może Codegen? Sam zasilacz będzie lekko ponad 400 dobry kosztował …

podoba mi się ten zestaw :-), dyski rzecz jasna w RAID MATRIX :P.

ta płyta co podałem ma podobno 10 wejść sata (tak czytałem w opisie)

@matrix012345 - za 11k to można złożyć zestaw Tri SLI 8800GTX (8800GT/GTS nie obsługuje tri sli), ale mobo na 780i potrzebne, nagrywarka blu-ray to bezsens w tej chwili, za mało rozpowszechnione, najwyżej opłaca się odtwarzacz…a co do obudowy - to sama obudowa (typu Gamer) kosztuje 400, a zasilacza to mniejszego niż 850W bym tam nie wsadził…jesteś kolejną osobą, która uważa, że zasilacz to najmniej ważny element komputera, a to wielki błąd…

Jesli ktoś faktycznie chce wydać na tego kompa tyle pieniędzy, w co wątpię to zdecydowanie nie warto pakować się w Radeona HD 3870 X2 (chyba, że wyjdą jakieś magiczne sterowniki) - stosowny test

Ja bym raczej kupił dziś jednego 8800 GTS’a 512 MB i czekał na rozwój sytuacji - wydajność (oprócz Crysisa) będzie wystarczająca, zaś niebawem ma się pojawić jakiś dualny GF, ale nie wróżę mu szczęścia.