Komputer do 1200 zł, czy laptop?

Witam wszystkich, mój szwagier planuje kupić dla swej chrzestnicy [nie wiem jak to napisać dokładnie więc tutaj przepraszam za błąd] komputer do 1200 zł i tu mam do was pytanie, czy opłaca się zakupić komputer do 1200 zł czy lepiej laptopa? czy lepiej kupić ten komputer? i najlepiej prosiłbym o stronki ze zestawami na stronie na której od razu ułożyli zestaw bo w domu nikt się nie zna na składaniu komputerów a zawsze lepiej dać złożony niż w częściach, do tego jeszcze monitor dołożyć i cenę klawiatury i myszki [linki do tego też mogą być, ale najlepiej z jednej stronki i pamiętać wszystko ma być w cenie 1200zł!]. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam! :slight_smile:

Witaj, za 1200pln można kupić przyzwoitego netbooka 10 lub 12" tylko czy wiek obdarowywanej osoby wskazuje na to, że ten sprzęt się utrzyma w jej dłoniach? komputer stacjonarny ma łatwowymienialne klawiaturę i mysz które w laptopie mogą zostać zalane i będzie kicha :wink:

przykładowy model http://allegro.pl/asus-1215n-d525-4gb-g … 95621.html (troche droższy niż to wymagane, ale możnaby znaleźć taki taniej). natomiast do rozpatrzenia pozostaje kwestia, czy dziecko nie zaleje tego lub nie upuści przy pierwszej możliwej okazji.

Proszę bardzo, cały komputer za 1200zł - http://kdo.pl/sc/112kqn1a8jies,komputer-komplet-1200 w tym sklepie poskręcają Ci go akurat za darmo, myślę że w innych też.

albo taki lapek http://www.ceneo.pl/;0159196307-10.htm z opinia od razu. sam sprzedałem jakiś czas temu wersje v120 (z dyskiem 250 GB zamiast 320), klient zachwycony, bo dziecko jak na razie nie jest w stanie go popsuć.

A są jakieś części z poprzedniego? Głownie dysk, bo skoczyły w górę, niektóre prawie o 100%

@edit: http://www.komputronik.pl/product/12927 … ratis.html

Fajny laptop, solidniejszy i mniej grzejący się od HP :wink:

Nie ma części bo to ma być prezent na komunie a jakiś “mądry” moderator sobie z edytował sobie od tak nazwę tematu i teraz nie pasuje zbytnio do tego co chcę, więc napisze to jeszcze raz: to prezent na komunie dla chrzestnicy [czy jak tam się to piszę] i wszystko ma wynieść 1200 zł i najlepiej ze systemem operacyjnym. Z góry dziękuję za pomoc i dziękuję za odpowiedzi już tutaj wymienione. Pozdrawiam!

poprawcie mnie, jeśli się mylę… ale komunie chyba są w maju jakoś, prawda? bez sensu kupować teraz sprzęt (przy takich skokach jak np dzisiejsze ceny dysków) który za jakieś pol roku będzie przestarzały… jeśli jednak ktoś jest uparty, to znajdzie (tyle, ze nie będzie to nic wartościowego).

Nie ja, tylko szwagier planuje kupno komputera a przecież w okresie komunijnym wszystko drożeje, komputer nie ma być do gier, bo za 1200zł raczej się nie nada a przecież i tak raczej będzie do internetu itp…

tym bardziej do internetu proponowałbym laptopa, szczególnie w tych pieniądzach ze stacjonarką nic ciekawego się nie wymyśli, a zajmuje mniej miejsca, jest poręczniejszy, i pewnie bardziej zadowoli obdarowywana niż stacjonarka. radziłbym tez poczekać do stycznia/lutego, bo na dzień dzisiejszy ceny oszalały, a do komunii jeszcze troszkę czasu. pol roku w świecie komputerów to czasami cala epoka… a sprzęt tanieje w zadziwiającym tempie.

tak jak wyzej, jak dla jakies mlodej panienki to tylko laptop, one wola laptopy :smiley:

To, że ceny rosną w okresie przed komunijnym, to żaden argument. Bo idąc tym tokiem rozumowania, kupowanie komputera teraz to pakowanie się w “drożyznę przedświąteczną”. Jeśli faktycznie chce się kupić wcześniej, to proponuję mimo wszystko poczekać, tak jak wyżej padła propozycja, do lutego/marca (co najmniej).

I przede wszystkim przy zakupie nie kierować się cechą pojedynczego podzespołu. Sprzedawcy lubią wsadzić do komputera trochę lepiej taktowany procesor, grafikę z wysokim numerkiem czy naładować zbędnego RAMu, a reszta kuleje. Za takie pieniądze nie kupi się nic super-szybkiego, ale spokojnie można znaleźć coś przyzwoitego, na co nie będzie się narzekać bez przerwy.

Wniosek: poczekać i to samo pytanie zadać za 4-5 miesięcy ; )

Panienki wolą laptopa, ale lubią też Simsy i inne bzdety - no a tutaj tego nie odpalą :wink:

Ale racja, warto poczekać kilka miesięcy - ceny dysków może spadną, więc wszystko będzie wyglądać trochę inaczej.

Pozdrawiam!

Ja obstawiam za netbookiem ;]

Simsy i takie bzdety odpala na laptopie, nie maja za duzych wymagan…

a zreszta czy nie moze jej sie spytac co chce… kompa czy laptopa?

tak byloby najprosciej i najlepiej