Komputer do 1200 zł

Witam wszystkich, bowiem jest to mój pierwszy post na tym forum :slight_smile: . Forum to polecił mi mój przyjaciel, mówił mi, że jest tu wielu kompetentnych i rzetelnych i przede wszystkim pomocnych użytkowników.

Zatem przechodząc do sedna sprawy, potrzebuje komputer do 1200zł, ale nie cały. Elementy które potrzebuje to:

  • procesor

  • płyta główna

  • krata graficzna

  • pamięć RAM

Obudowę, zasilacz (ATX 300W ModeCom FEEL-300ATX) i HDD pozostawiam ze starego PC. Z góry dziękuję z pomoc.

Dodam jeszcze, że fajnie by było, aby na tym sprzęcie dało się grać w te trochę nowsze gry :stuck_out_tongue: .

P.S. Nie chcę, aby sprzęt konfigurowali mi sprzedawcy w sklepie bo z nimi to różnie bywa.

jaka marka? jak słaby to tżeba zasilacz doliczyć bo ci nowy komp z dymem pójdzie :twisted:

i do czego będziesz używał kompa

Athlon 3600 X2 Brisbane~220

dfi infinity II-M2~300

2x1Gb goodram pc900 pro~350

palit 8600GT~400

pewnie i amacrox ax450~160

Dzięki za radę, czekam na kolejne propozycje.

W propozycji którą podał suchy123 zmienił bym kartę graficzną na Galaxy 8600 GE http://proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+8600GE+256

Dołożysz nie wiele ponad 100zł, a będziesz zadowolony bo TA karta ma dużo wyższe osiągi od palit 8600GT

:x nie wiesz to się nie odzywaj, podniesie zegary w sterach i ma wersję GE i 100zł w kieszeni… jak miałby kupić GE to lepiej już radon x1950pro będzie wydajniej…

Aha … jaką masz pamięć ddr czy ddr2 ?? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Złączono Posta : 08.08.2007 (Sro) 0:46

Jeśli podniesie zegary w Galaxy 8600 GE będzie jeszcze większa wydajność… więc. !!

W takim toku myślenia dojdziesz do tego że najlepiej dopłacic zaledwie 1000zł i kupić GTXa i wtedy go zmodować na Ultra… więc…

Tu znajduje się recenzja tej karty. http://www.frazpc.pl/artykuly/536/GALAX … ma/mocnych

na samym dole znajduje się podsumowanie karty:

  • Wydajność 8600GTS w cenie 8600GT

nie pisz głupot, kupowanie 8600ge to strata kasy…

patrz…

http://www.tuneupc.bnx.pl/readarticle.php?article_id=4

8600gt po modach, mniej wywalasz kasy kupić Palit 8600gt te 900Mhz na GPU powinien osiągnąć jeśli moduje… od czasów tamtego testu ceny kart gt spadły poniżej 400zł a 8600ge jak kosztowało 550zł tak i kosztuje…

Sam sobie odpowiedz na to pytanie dlaczego kosztowało “550zł tak i kosztuje…” - Jakość ?? Z resztą tylko proponuje tą karte, a nie narzucam swoje poglądy… :wink:

nie zdzierstwo, Palit robi trwałe karty a na dodatek łatwo zrobić Vmoda, wszystko w necie opisane, ma dobre i ciche chłodzenie a ten coolerszajster na 8600ge nie będzie ani cichy ani dobry… jak więcej kasy to można dołożyć te 10-20zł do wersji Palit Sonic ma lepsze chłodzenie… 8600ge / gts to karty nieopłacalne, bo płacisz za wyższe taktowania które możesz nadrobić samemu a kasa w kieszeni…

No to w końcu którą grafikę kupić??

Palit Sonic 8600GT

Oki, ale to trochę przewyższa planowane 1200zł. Mógł by ktoś pomóc w obniżeniu tej ceny?

z jakiego configu ?? możesz kupić mniejszy dysk, zasilacz fortron 350W (24pin wtyk zasilania).

Mniejszy dysk i zasilacz Amacrox Warrior AX400

AMD Athlon x2 3600 ~215zł

DFI Infinity Ultra II-M2 ~330zł

GoodRam PRO900 1GB ~160zł

Palit GeForce 8600GT ~390zł

Amacrox Warrior AX-400PNF ~120zł

Razem ~1215zł

Za jakiś czas dokupisz sobie drugą kość ramu.

prawie wszystkie modele z seri GE etc. to szajsy :slight_smile: A cena nie świadczy wcale o jakości :wink: Zasilacz FEEL 350W kosztuje 80 zł, a Fortron 50 i Fortron jest lepszy :wink: A panom którzy uważają, że jak wyższa cyferka to oznacza lepsze dziękujemy :smiley: