Komputer do 1400zł

Witajcie! Szukam komputera do 1400zł taki do gier no i żeby szło na nim również popracować :slight_smile: coś emulować na VirtualBox-e. Widziałem prę takich samych tematów ale z 2009 roku a ceny na 100% się zmieniły i za 1400zł można mieć lepszy sprzęcik. A tu drugie pytanie czy do kupionego procka w komplecie jest radiator ?

Za 1400zł ciężko będzie super komp do gier znaleźć.

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:CO … A-H58N+B+O

Z tego kompletu jakbyś chciał to możesz jeszcze zaoszczędzić na:

  • gorszy zasilacz kupić

  • gorszą k.graficzną (tylko czy oby faktycznie to będzie wtedy komp do gier? :P)

  • gorszą p.główną - ta jest najtańsza w proline z SPDIF, więc myślę że warto, choć wolałbym dołożyć i mieć z RAID.

Co to znaczy ‘popracować’ i ‘coś emulować’?

Chłodzenie dostajesz w wersji BOX procesora i w gotowych zestawach.

UP.

emulować coś na VirtualBox np Linux czy coś (np dla zabawy)

popracować - internet word itp…

2xUP

Thx ale troszeczkę o te 300 zł za drogo , nie mam zaufania do INTELA wole AMD :wink:

“stworzyłem” takie coś

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:AM … A-H58N+B+O

Czy wszystko do siebie pasuje :wink: ? Czy zagram na tym w te nowsze gry :wink: (kartę widziałem w akcji na youtube ) ? Czy wszystko będzie ładnie chodzić z Windows 7 Home Premium 32/64 bit ? Procesor 64 bitowy jest (dobrze myślę :wink: )

do gier nie bardzo ale jakbyś dołożył jakieś 500 zł to składasz już spoko sprzęcik

Hmm ja w gry nie gam za dużo czasami jak naprawdę jest nudno to Nostale/Metin2 po pykam po gadam z kumplami. Tak to przeważnie w necie pracuje :wink: Ale fajnie było by jak by dało się pograć w CoD 6 i różne nowości :wink: A według ciebie co tu jest źle :wink: ? Warto kupować HD 5670 czy może kupić HD 4850 ? Przecież HD 5670 i tak nie wykorzysta DX 11 (tak mi się zdaje ) kumpel mówił ,że HD 4850 jest bardziej wydajne w grach. Czy opłaca się kupować HD 5670 czy lepiej dołożyć i kupić 4850 ? Czy może zostawić 5670 i dołożyć do x4 640 , z tym zakupem wiąże się również chyba wymiany płyty głównej ? Czy " w dzisiejszych czasach" procesory x4 wykorzystują 100% mocy 4 rdzeni , czy może lepiej pozostać na x3 ?

Na twoim miejscu zrezygnowałbym z obudowy i napędu i użyłbym starych, chyba, że koniecznie chcesz nową albo są ku temu inne przeszkody.

Co powiesz na taki zestaw?

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=36027

Co do grafiki to ja odhaczyłem na allegro pełną referencyjną wersje karty 9800gtx od nvidia za 280zł. Niby pochodzi z demontażu co widać po nalepce acera, aczkolwiek działa wyśmienicie :slight_smile:

Skontaktuj się z tym allegrowiczem: http://allegro.pl/show_user.php?search=sc_astra

Z tego co on mi powiedział, to ma wiele kart graficznych (wszystkie referencyjne z demontażu) tylko nie wystawia ich na allegro bo idą hurtem aczkolwiek wyjątek może zrobić :slight_smile:

2X UP

Zestaw spox :wink: tylko na co mi hd 5770 jak jej w 100% nie wykorzystam i gry jej też nie wykorzystają w 100% :wink: ?

W takim wypadku nie wiem czy w ogóle opłaca się ładować w 4-rdzeniowy procesor. Jeśli lubisz eksperymentować z systemem, emulować itp. to może lepiej wziąć drugi dysk twardy? Wtedy bierzesz Athlona X2 albo X3 (jak wolisz), i HD5670. Chociaż z drugiej strony, X4 jest bardziej przyszłościowy. Decyzja należy do Ciebie.

Up.

W sygnie widze,ze masz x2 i hd 4850 i jak sie spawują?

Wiesz różnica pomiędzy x3 a x4 to jest zaledwie ok 100zł :wink: kuujac x4 płytę też musiał bym wymienić ?

Mam podobny sprzęt do Spidy’ego i powiem ci że jak na razie nie zawiodłem się i wszystko działa tak jak powinno. Gry działają elegancko i nie narzekam. Poza tym na tej płycie głównej bardzo dobrze się kręci ten athlon

Dokładnie. Gry od roku 2009 wstecz chodzą na full detalach. W te z 2010 jeszcze nie grałem :smiley: Jedyne do czego mógłbym się przyczepić (gdyby mi to przeszkadzało) to to, że wentylator jest dość głośny. Ale to ponoć tylko w kartach od Asus’a.

@Pon.Lok

Nie będziesz musiał zmieniać płyty.

No ja mam wersję silent cell więc nic nie słychać. Co do gier 2010 :stuck_out_tongue: grałem tylko w f1 i fife 11 działają bez zarzutu. Nie wiem jak reszta.