Komputer do 1500-1800 zł

Rzeczywiście różnice są bardzo duże. W niektórych przypadkach nawet ponad 20%. Zrobiłem mały research i ceny elektroniki faktycznie są na “górce”. Powoli sytuacja z pandemią się klaruje i ruszają zakłady produkcyjne, mając na myśli szczególnie te azjatyckie - pojawia się nadzieja, że gdy łańcuch dostaw wróci do stanu sprzed wybuchu epidemii koronawirusa ceny zaczną spadać, a można się tego spodziewać bo przecież popyt na elektronikę w przypadku niektórych kategorii wg. danych z pulsbiznesu.pl wzrósł nawet o 50% więc przyszłościowo można przypuszczać, że gwałtownie poszybuje w dół co sprawi, że firmy będą konkurować ceną. Oczywiście to tylko luźne, osobiste spekulacje.

W każdym razie już mam wybrany sprzęt. Dziękuję za pomoc i cenne sugestie. Na wiele aspektów kompletnie nie zwróciłem uwagi - wychodzi brak rozeznania w tym temacie, a przecież nowoczesne technologie to przyszłość :slight_smile:

Życzę dużo zdrowia.

Wzajemnie. Jesteśmy tutaj codziennie, więc w razie czego… wal jak w dym :wink:

… zakąłdając, ze kryzys ekonomiczny i polityczny w poslce nie pogłębi się, zobacz też górkę dolarowa w kursach. Majfriendsy lubia tylko zielone, a anszymi królami, jak to prawdziwi komuniści, gardzą bez dwóch zdań. :wink:

Zestaw który złożyłeś jeżeli musi być do max 1800 zł, jest przyzwoity.

Ewentualnie jeżeli planujesz wydajniejsze gry za około 2k


Pamięć RAM DDR4 Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper 4
Obudowa do komputera SilentiumPC Armis AR1
Dysk SSD Crucial 240GB 2,5" SATA SSD BX500
Karta graficzna AMD XFX Radeon RX 570 8GB GDDR5
Płyta główna Socket AM4 Gigabyte B450M S2H
Procesor AMD Ryzen 3 AMD Ryzen 3 1200 AF
Zasilacz do komputera SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze]

Dell Optiplex 7010MT, i7 3770, 16GB ramu, 512GB SSD, 2x1TB HDD, GTX1650super, nowy oryginalny windows 10.
Cena zbliżona do twojej.
Trochę taniej może wyjść z i5 3470, wydajność w grach zbliżona.