Komputer do 1500 zł

A za ile by wyszedł komputer z i3-8100, gtx-em 1050, jakimś chiefteckiem 350w, 8 GB Ram i HDD o pojemności 500 GB? Oczywiście z części nowych (nie morele, bo tam wychodzi przynajmniej 2100 zł).

Nie moge się powstrzymac od komentarza, że Ryzen 3 1200 w morele całe 4 dychy tanszy :smiley:

Myslę, że taniej niż w morele nie znajdziesz. Ja mam PC na APU A10-7800, 8GB ramu i SSD w M.2. NVMe WD black 256GB. W sumie to z grafika ta co chcesz 1500 zł by wyszło :stuck_out_tongue: Tylko ja nie gram wiec do póki działa to rakieta do wszystkiego innego na Ubuntu 17.10 :slight_smile:

Ten tower dziwnie wygląda :smiley:. Czy w wersji desktop/dt jest możliwość wymienienia zasilacza?
https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=0ahUKEwjKwoyO3YTYAhVLZ1AKHZ2oAMQQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fwww.lelong.com.my%2Fdell-optiplex-7010-intel-i5-3570-3-4ghz-1tb-4gb-w7p-microsoft-h-b-2013-ytter-189359584-2018-02-Sale-P.htm&psig=AOvVaw37xtX7YBRCXlB2ggJAAHI3&ust=1513176825472614

Ten tower czyli tower 7010, według mnie w miare normalnie wygląda tylko no po staremu czyli zasilacz na górze.

Co do dt/dektopa jest możliwosć wymiany, ale na zasilacz w standardzie tfx (taki wąski) jak np.

Tylko po co wymieniać, jak do DT wchodzą tylko karty niskoprofilowe, a max to 1050TI która mocniejszego zasilacza nie potrzebuje.

Aha rozumiem. Ten tower osobiście wygląda jak DT rozciągnięte w bok w paincie (taka kostka). No i USFF/SFF/DT można zgrabnie przewieźć, a z towerem jest już problem.

Zastanowię się nad tym Dellem, ale wolałbym komputer nowy :smile:.

Trochę tak jest że tower to taki rozciagnięty DT (płyta główna nawet jest ta sama).
Coś za coś małe gabaryty obudowy to małe możliwośći robudowy.

To sprowadza się do jednego używany dell z i5, 8gb, 500GB dyskiem z gw 12m z Windowsem 7+ 1050ti nowa
Czy komputer nowy ale w tych pieniedzach to raczej g4600+1050(bez TI)

Wybór nalezy do Ciebie.
Inne komputery niby nowe z allegro z starszymi i5 to nie będę nówki i szkoda się bawić w zwroty itd.

W sumie odnośnie tych według CB “niby nówek z allegro”, mogę pojechać i na miejscu ocenić czy to nówka czy nie. Ale nad Dellem się zastanowię, chociaż podobnie to wychodzi co tamten komputer.

Mam pytanie. Czy z taką płytą główną pójdą mi procesory z serii Coffee Lake (I3-8100)? Bo tak sobie rozmyślam nad zwiększeniem budżetu, ale wychodzi mi co najmniej 2300 zł.

Na obecny moment Coffe Lake tylko w płytach z chipsetem z370 (a nie wiem o jaką płytę główną Ci się rozchodzi w określeniu “Czy z taką płytą główną”).

Zapomniałem dać linku :smiley:, ale i tak już wyczytałem, że nie obsługuje :slightly_smiling_face:, bo zastanawiam się czy bym nie znalazł więcej kasy. Lepiej pchać się w I3-8100 czy I5-7500?

i3-8100, poza pentiumem g4560/g4600 to nie opłaca się pchać w żadnego kaby lake.
To co zaoszczędzisz na płycie głównej dla Kaby Lake, to dopłacisz do procesora.
Lepie przy zbliżonej wydajność mieć płytę dla nowszej platformy.

1 polubienie

Nie wiem czy będę miał tyle kasy by kupić kompa z i3-8100. Znalazłem takie ogłoszenia z tanimi, nowymi i5 (czy to nie jest ściema?) (może właśnie z podobnych aukcji korzysta tamten sprzedawca)?


Ciężko jest poznać, szczególności na aukcjach czy coś jest używane czy nowe, bo realnych fotek brak.
Argument logiczny, jeśli takie procesory są dostępne nowe to dlaczego żadne renomowane sklepy komputerowe tego nie sprzedają, bo tutaj na aukcjach nie są pojedyncze sztuki tylko kilkadziesiąt-kilkaset.
Zerknij na opinie negatywne wprawdzie nie o prockach, ale narzekają tam ludzie ze cos miało być nowe lub z Polski, a jest z innych krajów, używane.
Do tego jeśli procesor jest w wersji OEM to skąd chłodzenie Intela boxowe (dodam tylko że nie jest problemem kupić takie chłodzenie boxowe Intelowskie podrabiane).
Do tego jak coś jest nowe, to dlaczego gwarancja jest sklepu, a nie producenta.
i5-2400 nawet na fotkach jest lekko brudny.

A taki? http://allegro.pl/intel-core-i5-2500-4x3-3ghz-6m-sr00t-lga1155-gw-24-i6950652762.html
ten ma praktycznie same pozytywy.

Sprzedawca ma wystawionego jako nowego, Athlona procka 2005 roku, sam sobie teraz odpowiedz na temat jego wiarygodności. Ja kończę rozmowę, w sumie nie mój problem jak ludzie wierzą w tego typu aukcje. To samo jest z Passatami TDI 18-letnimi z Niemiec z przebiegiem poniżej 200 tyś, ściąganymi rocznymi samochodami z zagranicy bezwypadkowymi, rocznymi niekradzionymi rowerami holenderskimi za połowę ceny itd to wszystko na naszym cudownym allegro.