Komputer do 1500 zł

Poproszę o zestaw z intelem i dedykowaną kartą graficzną nvidia (procesor musi być przynajmniej 4-rdzeniowy). Najlepiej jakby był to zestaw nowy. Znalazłem taki zestaw na allegro: http://allegro.pl/okazja-do-gier-i5-4x3-7ghz-8gb-gtx-1050-500gb-oc-i6962286872.html#shippingInfo
(Wiem, że komputerów z allegro nie należy kupować, jednak ja się trochę znam na podzespołach komputerowych i gtx 1050 OC, oraz I5-2500s wyglądają całkiem porządnie) (oczywiście jak zasilacz będzie jakiś chiński a nie markowy to zwrócę tak samo jak podzespoły będą używane to też (zwrot jest do 14 dni). Próbowałem złożyć podobny zestaw na morele.net i wychodziło mi 2100-2200 zł. (w dodatku ten komputer nie jest plombowany!). Co myślicie o takim zestawie patrząc na to, że mogę go zwrócić lub ew. kupić lepszy zasilacz? Czy jest jakaś lepsza propozycja? (AMD nie chcę kolega ma 8-rdzeniowego i narzeka, reklamują kartę zintegrowaną jako dedykowaną).

Precz skłądakom z Allegro. Jaką ma ten PC z Allegro płyte główna bo tam nic nie pisze.

Na aukcji jest takie info

Płyta główna Socket 1155 Producent (w zależności od dostępności)
Markowy Zasilacz 350W o sprawności 80+

a w opisie jest jeszcze że zasilacz Chieftec, Seasonic lub fortron, pewnie wkładają co mają. To samo się tyczy płyty głównej. Procesor nie jest najnowszy, może być z demontażu (chociaż nie musi).

Ciekawe co lepszego mi zaproponujecie do 1500 zł?

Znajomy ostatnio kupił della i5-2500, 8GB DDR3, GTX 1050Ti 4GB zapłacił z przesyłką 1600zł.
Zadowolony jest :slight_smile:

Nówkę czy używkę? (bo podobne używki chodzą po 1300 zł).

Z opini wynika, że w komputerze jest płyta główna firmy medion. :slightly_smiling_face:

Bądźmy realistami sama grafika gtx1050 kosztuje 500 zł minimum to za 950zł nie jest realne wsadzenie nowych części i to z 8GB ram i prockiem i5. Do tego i5-2500 to od początku 2013 roku nie jest produkowany, to będzie zaraz 5 lat. Za te 950zł to się z nowych części ledwo co się skleci coś z g4600 i 4GB DDR4 bez grafiki.

W tym zestawie z allegro płyta główna i procesor na 100% nowe nie są.
Według mnie to nowa jest tylko grafika i obudowa, żeby na nowy komputer wyglądał.

Nówki della z i5-2500 się nie dostanie.
Ale to nie jest taki głupi pomysł
Dell w obudowie tower kosztuje jakieś 850zł z i5-3470 i USB 3.0 oraz sklepową gwarą 12 miesięcy.
http://allegro.pl/dell-7010-tower-i5-3470-ivy-8gb-500-rw-7hp-shoplet-i7078174512.html
niewiele tańszy z i5-2400
http://allegro.pl/dell-790-i5-2400-8gb-250gb-win-7-pro-gw-12m-fv-23-i6958171004.html
Do tego nowa grafika 1050 za 500zł lub 1050ti za jakieś 650zł i za 1350-1500zł jest przyzwoity komputer.

Mam podobnego della tylko w mniejszej obudowie z gtx1050 tu jego recka

Na Ryzenie by złożył za 1500 zł :P, ale skoro nie to nie :wink:

Czytałem stworzony przez Ciebie (byłem zainteresowany podobnym komputerem, ale jakby dysk 250 gb wymienić na 500 gb i dodać 4 GB ram-u wychodziła cena praktycznie taka sama jak w tym podanym prze zemnie zestawie (zasilacz jak pisałeś nie do wymiany, cyrkulacja powietrza jak w laptopie, więc ja za jakieś 2 lata już nic do tego nie dołoże. Do tego interesują mnie komputery z gwarancją a na tego jest aż 24 miesiące! Allegro akceptuje także zwroty, a ja w Poznaniu bywam dosyć często, więc jak coś mógłbym zwrócić im ten komputer (komputer nie jest plombowany, więc można sobie na spokojnie sprawdzić czy podzespoły były używane. Do tego to jest wersja i5-2500s, a to trochę inny model tego procesora, chociaż pewnie już też wycofany z produkcji (ale pamiętaj, że jest takie coś jak outlety i pozostałości magazynowe. (jak coś zrobiłeś małego byka ponieważ ten komputer nie kosztuje 950 zł tylko 1449 zł. Przechodząc dalej pewnie kupują najtańszą płytę główną z outletów, tak samo z pamięcią ram (najprawdopodobniej DDR3). Za 1449 można mieć kompa z gtx-em 1050 i podanym przez Ciebie Pentiumem. Taki komputer w grach sprawuje się tak samo, ale już w projektowaniu w 3D, montażu filmów, oraz renderingu 3D, wypada dużo gorzej niż jakikolwiek 4-rdzeniowy I5 (nie mówię tu o najsłabszyszych z serii U czy M). Jest jeszcze jeden pomysł. Widziałem powystawowe Delle takie jak ty mi wysłałeś (delikatnie droższe), ale dostajemy gwarancję producenta na 24-miesiące i po dołożenie gtx 1050 może wyjść z tego chyba całkiem dobry komputer. A orientujesz się czy w tym dellu z obudową tower można wsadzić inny zasilacz np. Corsair VS450?

Też próbowałem na morele złożyć z procesorem AMD. Tylko, że w najlepszym przypadku wychodził mi jakiś FX lub Athlon X4. Możesz mi wysłać link do takowego koszyka z kartą gtx 1050. (chociaż może tobie chodzi o taki bez karty graficznej lub na częściach używanych?).

A i mam jeszcze pytanie: Czym się różni Dell 790 i Dell 7010?

Ale to ogłoszenie mnie już śmieszy. Płyt głównych na 775 niema w sprzedaży od jakiś 10 lat i tak samo procesora :smile: http://allegro.pl/nowy-komputer-quad-q6600-4gb-ddr2-90gb-ssd-gwr-36-i6821449192.html

Mam pytanie czy opłaca się kupić coś takiego LINK, zmienić zasilacz (zasilacz pewnie jak obudowa Logic z czarnej listy), i dołożyć GTX-a 1050?

Dell 790 obsługuje tylko Core i 2 generacji i nie ma USB 3.0
Dell 7010 jest nowszy o rok, obsługuje Core i 2 oraz 3 generacji i ma 4 porty USb 3.0 (chyba istotnych więcej różnic nie ma).

Do 1500 zł ciężko, ale za 1800 zł z Ryzenem 3 najtańszym i Geforce Ti od MSi sie udało, oczywiście bez budy i zasilacza.

Ten przez mnie podlinkowany 7010 w towerze z 1050 wychodzi za około 1350zł i ma 8GB ram oraz 500gb dysk.
Zasilacz w Towerze można wymienić na zwykły i cyrkulacja powietrza jest dość standardowa (ja tak jak podkreślałem recenzowałem 7010 w dużo mniejszej obudowie SFF).
i5-2500s tez nie jest produkowana od 2013,
co do pozostałości magazynowych to się zgodzę, ale one zwykle maja 1-2 lata a nie 5 i w pojedynczych ilościach, a nie tak kilkuset sztukach,
w tym allegrowym zestawie jest płyta ta (swiadczą o tym opinie negatywne i rzadko spotykane porty USB 3.0 na pcb) http://allegro.pl/plyta-gowna-msi-ms-7728-core-i3-i5-i7-ddr3-s-1155-i6561585014.html
Byka nie zrobiłem (może nie sprecyzowałem) tylko od ceny 1449zł odliczyłem wartość grafiki czyli 500zł i zostało 950zł na pozostałe komponenty

Chciałbym zobaczyć te powystawowe Dell (czy kiedykolwiek widziałeś takie korporacyjne Delle w sklepie na wystawie, daje to do myślenia nie) i tą gwarancję producenta (pewnie też sklepowa tylko dłuższa).

Co do tego drugiego linka z logiciem to to samo też pewnie nowa tylko buda, bo jakby wszystko było nowe to po co opis stan wizualny egemzplarza 5/6.

SHIRU 4200


Intel Pentium G4600 (2 rdzenie, 3.60 GHz, 3 MB cache)
8 GB (DIMM DDR4, 2133 MHz)
NVIDIA GeForce GTX 1050

Jak już bym złożył z Pentiumem to z Morele.NET wyszłoby podobnie, bym mógł to skonfigurować trochę według własnych potrzeb i wybrał bym jakiś porządny zasilacz, a nie bombę zegarową :smiley:

To, że nie napisali jaki zasilacz to wcale nie oznacza, że najgorszy. W takich specyfikacjach tak jak na Allegro rżadko kiedy pisza dokłądnie jaki jest zasilacz. Poza tym Pentium dwu rdzeniowy do gier to chyba napewno nie tak wydajnych jak np. GTA V czy Forza Horizon 3.