Komputer do 15000 zł

Chcę komputer do 15000zł do wszystkiego (grania, muzy itp.) chciałbym cały zestaw tzn. wszystkie częśći z monitorem, drukarką klawiaturą i myszką itp. Mocny procesor (4 rdzenie może)). Ram ze 4 GB . Dobra klawiatura oraz mysz. Aha, jeżeli klawiatura i mysz mają być bezprzewodowe to tylko mają mieć łączność przez bluetooth a nie przez fale radiowe(moje upodobanie, bo wiem jakie fale radiowe mają wady). Dobra płyta główna oraz Karta graficzna( może GeForce 8800GTX).

Oczywiście, dobre chłodzenie na procka (może wodne?), na ram i grafę (jakieś dobre, bo to ostro będę podkręcał). Aha jeszcze chcę aby był dodatkowy czujnik temperatury na wszyskie elementy których temperaturę można zmierzyć standardowym czujnikiem. Do tego jakaś obudowa dobra, z możliwością zamontowania tunelu oraz w miarę łatwo zdejmującymi się pokrywani.

A nagrywarka oczywiście DVD +/- z light scribe. Monitor jakiś 22". I system operacyjny Vista Ultimate. No i HDD z 500GB. Jak o czymś zapomniałem to zaproponujcie.

To wejdź na konfigurator np. na gral.pl i powybieraj najdroższe części :lol:

hdd 1 tera

vista ultimate…wolałbym mac osX 10 leopard

8800 ultra ale czemu tylko 1?? lepiej crossfire czyli 2

monitor 22’ - lepiej telewizor - kup se bravie 26’

zasialcz thermaltake

procesor…4x?? może lepiej 2 procesory??

Tak to ja bym dawno zrobił. Chcę aby ktoś wybrał tak aby był dobry sprzęt. Zapamiętaj to sobie - najdroższe nie znaczy najlepsze!

procek

Intel Core2 Quad Extreme QX9650 3,00 GHz (S775) BOX 45nm :slight_smile:

3409,- zł

http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Quad_Core_S775_quad_core_64_bit_/Intel_Core2_Quad_Extreme_QX9650_3_00_GHz_S775_BOX/pelny,id,50201/

to tak jak by ktoś pytał skąd wziąłem

płyta nForce 780i SLI ok 1000zł - niestety na to trzeba poczekać jakieś 3 tyg może krócej

3x GF8800GTX - ok. 5400zł

ram OCZ Technology Reaper EPP 1066MHz CL5 Heatpipe 4x1GB - 900zł

Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 - około 500zł

obudowa Antec Gamer Nine Hundred Case - 400zł

zasilacz - Cooler Master 1000W Real Power Pro - 1000zł

nagrywarka - 150zł

monitor iiyama ProLite 24" - 1800zł

to tak na początek ok 14,5 tys

monitor weź sobie eizo - albo tak jak pisałem tv lcd

Hmm zastanowię się ale troche za drogo Owca_92 po co 3 karty graficzne 2 razy wystarczy i jeszcze SLI do tego

jak 2 to brałbym GF ultra

2x GF 8800ultra - 4200zł

albo tańszy wariant 2x GF 8800GTS 512ram

2x - 2800zł

w sumie zastanowiłbym sie nad 2x GTS 512 a dopiero później gdy np. wyjdą nowe układy od nvidi i gdy ten zestaw nie będzie juz wystarczający :slight_smile: to dokupić tylko 3 karty

Dobre rozwiązanie =D> =D> a co z resztą

Lol 15000 zl ;o

to chyba powinno odrazu odkurzac mieszkanie , i chlodzic napoje ^^

A moim zdaniem lepiej kup sobie komputer za 3000-4000 tys.

A reszte odloz i za pare lat kup znowu za podobna cene :wink: bo wtedy beda juz nowe technologie :slight_smile:

Tzn Oczywiscie moze wydaj na pierwszy raz troche wiecej :slight_smile: na te twoje monitory , klawiaturki itd;)

Ale za 5 lat niebedizesz musial tego zmieniac :wink: i wtedy za 3000 kupisz tez taka rakiete ze wszystko ci bedize smigac ^^

Kup sobie solidny komp do 6 tysięcy zł. z dobrym zasilaczem, do tego XboXa360, LCD Samsunga około 22" i bedzie frajda!jak władujesz tyle w kompa teraz to za 2 lata stracisz…bo ten komp. bedzie kosztował powiedzmy 7.500tys. zł. A po za tym chcesz mieć pustynie w domu?jeśli tak to proponuje jeszcze 4-tą kartę na SLI, mocniejszy zasilacz…tylko radzę z tych 15.tys odłożyć trochę kasy na rachunki za prąd :stuck_out_tongue: pozdro!

Jeżeli chcesz składać takiego potwora to:

  1. Nie opłaca się.

  2. Kup 2 dyski twarde do podłączenia w RAID 0 dla lepszej wydajności.

  3. Jedna karta graficzna wystarczy (np. GeForce 8800GTX) i tak wszystkie gry będą chodziły na max.

Jest teraz promocja na jakieś modele SONY Bravia że dostajesz gratis PlayStation 3. Poszukaj takiej oferty a resztę wydaj na kompa ;- ) albo na dobrego lapka np. Alienware i konsolę.

http://www.alienware.com/Configurator_P … KU-DEFAULT

tu sobie złożysz coś w tej cenie

niemożliwe do spełnienia :stuck_out_tongue_winking_eye: podstawą działania bluetooth są właśnie fale radiowe,

ps. jakie wady mają fale radiowe (o ile je mają)

Witam

Jak chcesz mega wypasiony zestaw to proponuję:

-Płyta: Asus Maximus Extreme SE na X38( rewelacyjne OC pamięci dzięki dwufazowemu układowi zasilania pamięci )

-Procek: QX9650

-RAM: Crucial Balistix/ Balistix Tracer 1066Mhz 4x1Gb ( najlepiej bezpośrednio w sklepie Crucial’a bo nie będzie problemu z ewentualną wysyłką na gwarancję )

-Zasilacz: Thermaltake Tougpower 1200W / Chieftec CFT-1200G-DF / Enermax Galaxy 1000W ( nie chodzi o moc tylko efektywność rzędu 85-86% co przy takim zestawie da oszczędność poboru prądu z sieci ok 50W co w skali roku daje spore oszczędności )

-Grafika: GF 8800Ultra lub 2x3870X2 ( wejdą do sprzedaży dopiero pod koniec stycznia/na początku lutego )

-HDD: 2x??? do macierzy dyskowej RAID na system i gry/programy + np. 500GB na dane

-Dźwięk: Jakiś X-FI Extreme itp.

-Głośniki: do wyboru do koloru jak z górnej półki to np Logitech Z5500

-Obudowa: Najlepiej któraś z CoolerMaster Stacker ( do wyboru do koloru :wink: ), Antec 900 nie polecam bo mimo wszystko nie jest wcale taka duża ( złożyłem właśnie kumplowi kompa w tej budzie i jest OK, ale Stacker jest zdecydowanie lepszy ponieważ jest zdecydowanie większy, bardziej funkcjonalny, no i jakość wykonania jest dużo lepsza. )

-Monitor: Do wyboru do koloru. Jak LCD to najlepiej na matrycy PVA ze względu na rewelacyjną jakość obrazu i kąty widzenia.

-Mysz/Klawiatura: Proponuję zestaw mysz laserowa + Klawiatura multimedialną Microsoft > Solidne sprzęty i wygodne w użytkowaniu ( oczywiście najlepiej od razu zakupić do nich z 8 akumulatorków i ładowarkę :smiley: )

-Do tego jakiś napęd optyczny i resztę bajerów.

Chłodzenie:

Do obudowy typu Stacker możesz sobie wrzucić drugiego Box’a na dyski twarde, garść wentyli 14cm ( cztery czternastki wchodzą na tą plastikową ramkę jako nawiew na wnętrze kompa: płyta Grafa itp. ) i 12cm ( góra, tył, 2x przód oraz ewentualnie 4x kratka z boku ), jakiś panel, a na procka Scythe Mugen lub jak będziesz chciał go mocno kręcić to zmontować jakieś WC, ale będziesz musiał je raczej zmontować na zewnątrz obudowy bo do środka ciężko jest upchać coś rozsądnego.

Odnośnie wydajności to nawet z pojedynczą kartą 8800Ultra pograsz we wszystkie najnowsze gry i to zapewne nawet w 1600x1200 i max detale, natomiast z dwoma dwurdzeniowymi radkami wydajność będzie jeszcze lepsza niż z ultrą ( na tej płycie opartej o chipset X38 nie uruchomisz SLI !!

Pozdrawiam