Komputer do 1500zł, Fifa , internet

Złożycie mi kompa do 1500zł tak żeby poszła na nim Fifa 15? :slight_smile:

I powie czy bardziej opłacalne jest kupienie “gotowca” na allegro czy złożenie samemu?

Złożenie samemu, gotowce są nieopłacalne i mało wydajne. Masz napęd pod sata lub obudowę? 

 

Procesor            -Intel Pentium G3258

Płyta główna      -ASRock H81M

Karta graficzna  -Gigabyte Geforce GTX 750Ti

Pamięć RAM     -GoodRam DDR3 PLAY 4096MB

Zasilacz             -Aerocool VP-450

Dysk twardy       -Western Digital Caviar Blue

Obudowa           -Zalman Z3

Napęd                -LG

 

Wychodzi 1466 zł bez napędu i obudowy ( z 1660 zł ).

Może gdzieś mam, a jak nie to się wyciągnie te 200zł więcej. :slight_smile:

Do tej pory miałem same laptopy więc mam parę pytań jeszcze :slight_smile:

Z płytą główną w zestawie otrzymam kable pod F_panel itd.?

Czy jeżeli zdecydowałbym się na kartę graficzną pod to samo złącze (PCI-Express 3.0 x16) ale np. firmy AMD to ta karta by działała, tak samo czy gorzej niż karta Nvidii?

Czy obudowe do komputera trzeba kupić dokładnie pod płyte główną żeby wszystko pasowało? (np. te wejścia z tyłu).

Może lepiej zakupić płytę główną ATX niż micro ATX ? :slight_smile:

ollo98

tutaj w tym zestawie co podał kolega masz bardzo fajny procesorek który się dobrze podkręca (ale nie na tej podanej płycie)

więc jak możesz dołożyć to ja bym  podmienił i już nawet na przyszłość masz mocniejszą płytę bo z czasem możesz go sobie podkręcić :slight_smile:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-pc-mate-intel-z97-4xddr3-vga-gblan-atx-z97-pc-mate-640729/

@Atronics

Masz trochę nieaktualne informację, bo akurat te Pentiumy kręcą się nawet na H81. Poczytaj w sieci, chociażby na PCLab masz wątek z informacjami o tym i potwierdzonymi wynikami na poszczególnych płytach :wink:

Asus H81M-Plus często jest brana pod pentium g3258 ludzie chwalą się wynikami OC na poziomie 4.7GHz  :slight_smile:

kosztuje 180 zł , do tego chłodzenie CPU Raijintek Themis za 95 zł wychodzi taniej od płytki Z97

Warunek , płyta musi miec wgrany najnowszy bios żeby uruchomił się ten procesor

No dzięki chłopaki :smiley: Gdyby nie wasza pomoc to pewnie kupiłbym jakiegoś grata na allegro a w takiej samej cenie złożę porządnego PC’eta :smiley:

A pasta na procesorze jest czy musiałbym dokupić popularną MX-2? :slight_smile:

I w serwisie ile biorą za złożenie kompa, bo w tej chwili jest w Technikum infromatycznym to bym mógł sam spróbować złożyć PC’eta ale jakie jest ryzyke że bym mógł coś zepsuć/spalić? :slight_smile:

EDIT : Jakieś 2 lata mojemu koledze kompa składał jakiś informatyk i ten informatyk mu powiedział że lepszy 2 rdzeniowy procesor Intela niż 4 rdzeniowy AMD, teraz to też prawda? :slight_smile: Bo niby więcej GHz miałby procek AMD i nie rozumiem tego ;p

jak kupujesz zestaw za więcej niż 1500 zł to masz darmowy montaż tylko musisz dodać tę usługę złożenia do zestawu

 

jeśli sklep ma poskładać to dodaj sobie do składanego zestawu tę usługę montażu

już jest,ale zawsze można dać swoją i zaznaczyć w uwagach aby posmarowali  procesor Twoją pastą co sobie zakupisz dodatkowo

Szczególnie jeśli jesteś w T.Informatycznym to polecam składanie samemu komputera. Jak będziesz ostrożnie i bez pośpiechu składał komputer poradzisz sobie. Zawsze możesz się wspomóc instrukcjami lub filmikami jak ludzie składają zestawy krok po kroku.

Kupowanie dodatkowej pasty do Boxowego chłodzenia to jak dla mnie nonsens. Zostaw tą co jest wraz z chłodzeniem.