Komputer do 1500zł

(system) #1

Mam do Was wielka prosbe. Ja sie nie znam kompletnie na podzespolach do kompów i mam takie pytanie. Czy mozecie poswiecic chwilke i "złożyć" mi kompa tak do 1500 zł :?:

Musze zmienic:

• Zasilacz,

• Plyte glowna,

• Pamiec,

• Procesor

• No i te wiatraczki :)- (wentylator, radjator)

Tego nowego kompa chce uzywac w glownej mierze go gierek, ale niekonicznie tylko do tego.

Prosze Was o zlozenie mi takiego kompa- podanie linkow do podzespolów. Tylko nie dajcie np. procesora za 800zł a za reszte jakies badziewia. Tak rozlozcie rozsadnie kase na to wszystko.

(Magik) #2

Wyszło o 7 zł. więcej 8)

Procesor - AMD Sempron 3000+ bulk

Płyta główna - Asus A7N8X-E Deluxe (nForce2 400 Ultra)

Pamięć - PDP Patriot 1GB DDR 400MHz Dual CL 2.5 (2 x 512MB) z radiatorami

Zasilacz - Topower 400W P5

Wentylator procesora - Pentagram Freezone QVC-100 AlCu+

(system) #3

7 zł przy takiej duzej kwocie to nic. CO sadzicie o moim kompie w wersji Magika :?: Moze macie inne konfiguracje kompa, co :?:

(Canaletto) #4

512 RAM http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9684 277 PLN

Procesor http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18652 526 PLN

Zasilacz http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14429 269 PLN

MoBo http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17187 406 PLN

RAZEM 1478 PLN

+chłodzenie

A co z grafika ?

(Zolciak) #5

Proc

Mobo

Chłodzonko

Pamięci2(x512)

Zasiłka

Razem 1546zł a masz zestaw na 64bitowym procu.

(system) #6

CANALETTO a wentylatorki :?:

Z tym to sie na razie wstrzymam ale mozecie mi podac jakis przyklad dobrej ale nie w cenie wzietej z kosmosu.

Widze Canaletto ze zapodales linka do procesora Athlon 64. mam takie pytanie. Czy dostrzegamy różnice miedzy zwyklymi a tymi 64 ??

(Zolciak) #7

Atkualnie nie :slight_smile: Tyle że to przyszłościowy wybór.

(system) #8

Wiec warto inwestowac w 64 bitowy :?:

(Zolciak) #9

To zalerzy bo jak za 6miechów znów zmienisz połowe sprzętu to może nie warto ale jak twój sprzęt ma wytrzymać 2-3lata to warto bo myśle że w takim czasie rozwinie się oprogramowanie na 64bity. A co do grafy to powiedz czy też kupujesz nową bo od tego zależy jaką płyte gówną bierzesz. Stare AGP czy nowe PCI-E.

(:: MARIO ::) #10

ino to mobo pod tego s939 od abita, na chipsecie Via, a lepiej coś na nforce zapodać :smiley:

(system) #11

Boze to dla mnie ciemna magia :!: No dobra to podajcie grafe do tych płyt głównych co podali koledzy. Czy jezeli kupie teraz taka plyte jak podali koledzy to grafa mi nie bedzie pasowala :?: :!:

Teraz mam Geforce 3 TI 200

(:: MARIO ::) #12

są modele pod agp i pci-e, ino teraz jest taki śmeiszny okres, bo agp jest powoli wypierane, i albo inwestujesz na przyszlosc w pci-e i zmieniasz garfe, co daje wikesze koszty sprzetu, albo zostajesz przy agp, ze satra grafa!

(system) #13

Mario a te plyty co koledzy podali to beda obslugiwaly AGP. Bo wiesz narazie nie bede inwestowal w karte :slight_smile: a nie chce zeby sie okazalo ze jak kup[ie taplyte glowna to karta nie bedzie mi dzialala.

(Zolciak) #14

Tylko płyta podana przez CANALETTO nie obsługuje AGP.

(March02) #15

Wszystkie obsługują AGP z wyątkiem płyty zaproponowanej przez CANALETTO

(system) #16

Czyli lepiej zebym sie zastanowil tez nad zmiana karty graficznej co :?: Bo jezeli ma dac pare zlotych wiecej to kupie plyte glowna na nowe PCI-E ale minusem jest to ze bede musial takze zmienic odrazu karte graficzna bo jak sie domyslam ta moje nie pojdzie.

(March02) #17

jeżeli chciałbyś na nową grafe dać do 350 zł to weż karte na agp. Jak masz troche więcej kasy to bierz płyte pod PCI

(system) #18

A mozecie mi podac jakis link do tej lepszej karty graficznej pod PCI za jakas rozsadna cene zebym mogl sobie pograc na wysokich detalach w jakas fajna gierke)

(fiesta) #19

Proszę o ściślejsze wyrażanie swoich porad (karty graficzne pod PCI pachną już muzeum techniki) chodzi o karty do osadzenia w gnieździe PCI-EXPRESS

(system) #20

No chodzi nam wszystki o nowsze karty graficzne. Moze ktos podac linka do wmiare dobrej :?: i za rozsadna cene :?: