Komputer do 2 tys

Witam!

Jaki komputer polecicie do max 2 tys zł bez monitora, myszy, itd - sama jednostka…

http://www.arest.pl/konfiguracja-496440

Troszkę przekroczyłem limit ale to można najwyżej odzyskać kupując ciut słabszą kartę graficzną.

zestaw tego typu powinien ci odpowiadać:

http://www.arest.pl/konfiguracja-496438

ewentualnie można wymienić obudowę na jedną od Cooler Master, a zasilacz na Chieftec GPS 500W, odblokowanie kolejnych 2 rdzeni powinno się udać :smiley:

@DOWN

oczywiście można wymienić na X4 955 po obcięciu kosztów na obudowie i zasilaczu

Tutaj zdecydowanie nie ma co ryzykować, bo przy nieudanym odblokowaniu rdzeni, karta graficzna może po prostu nie rozwinąć swoich skrzydeł w całości przy nowych tytułach gier.

Jeżeli możesz poczekać z kupnem nowego komputera do wakacji to zalecałbym to gdyż w maju mają wyjść nowe procesory AMD Buldożery (nowe 4, 6 i 8 rdzeni), które z godnie z zapowiedziami mają być szybsze od bieżących Core i7 i w dodatku atrakcyjniejsze cenowo. Jak zostaną wydane to zobaczymy wtedy czy zapowiedzi rzeczywiście były prawdziwe.

Jeżeli natomiast musisz już teraz kupić nowy komputer i chciałbyś mieć go na parę ładnych lat to przede wszystkim zainwestuj w procesor. Na chwilę bieżącą Intelowskie Sandy Bridge są o wiele lepsze niż nawet sześcio-rdzeniowe AMD (ponoć nowe AMD Buldożery, o których pisałem wyżej mają całkowicie odwrócić sytuację).

Jeżeli chcesz się zmieścić do 2000 zł to polecam procesor Core i5 2500 na płycie głównej GIGABYTE GA-H67M-D2, do tego 4 GB pamięci RAM (płyta jest na 16 GB więc w przyszłości możesz spokojnie dorzucić pamięci), dysk 500 GB, karta graficzna GTS 450 lub podobna. Gdybyś chciał o wiele lepszą kartę graficzną np. GTX 460 lup podobną to zestaw wyszedł by do 2200zł.

Najlepszy procesor Intela Sandy Bridge na powyższą płytę główną (na podstawkę LGA 1155) to Core i7 2600. Jest on o około 200 zł droższy od i5 2500 ale jest on za to o wiele szybszy od niego. Gdybyś nie potrzebował dobrej kart graficznej to przy zakupie GT 430 lub podobnej, zestaw ten wyszedł by do 2200 zł. W przyszłości mógłbyś dokupić sobie lepszą kartę graficzną. Polecałbym zakup tego procesora gdyż następne procesory z tej serii będą na inną podstawkę (będą to Sandy Bridge 6 i 8 rdzeni na podstawkę LGA 2011 - mają się ukazać jeszcze w tym roku). Więc dlatego myślę, że raczej Intel nie wypuści nic innego na LGA 1155.

Wszystko zależy od tego do czego Ci będzie potrzebny ten komputer. Gdyby Cię interesowało podkręcanie to kup któryś z powyższych procesorów z literką K na końcu, gdyż to oznaczenie daje możliwość swobodnego podkręcania procesora, gdyż mają one odblokowany mnożnik. Podobno można je podkręcić do 4GHz na zwykłym boxowym chłodzeniu.