Komputer do 2000 zł

Witam poszukuje komputera do 2000zł
Zastanawiam się nad:
Chieftec Smart Series 400W 80 Plus
Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 CL16 (2x4GB)
ASRock B450M-HDV
SilentiumPC Armis AR1
XFX Radeon RX 570 8GB GDDR5
AMD Ryzen 5 1500X
Byłbym wdzięczny o ocenę lub polecenie innych części

Kupiłbym w jednej kości. Tracisz dual ale kupując 8GB ułatwiasz sobie drogę w przyszłej rozbudowie. Potem dokupujesz po prostu jedną kość 8GB i masz 16 w dual i jeszcze dwa puste banki pod dalszą rozbudowę. Kupując po 4GB szybko zapchasz sobie wszystkie cztery banki kościami o małej pojemności. Na moje lepiej stawiać na kości o pojemności 8GB.

EDIT: dopiero teraz zauważyłem, ze ta płyta ma tylko 2 banki pamięci. Tym bardziej nie zapychałbym jej modułami 4GB tylko stawiał na jeden moduł 8GB i w przyszłości dokupienie drugiego i bedziesz miał 16 GB w dualu. Wstawiając tam 4x2 utrudniasz sobie późniejszą rozbudowę pod 16 GB

Dziękuję za odpowiedź.
Jaki model byś polecił ?

Osobiście jeżeli budżet styknie wybrałbym: 8GB HyperX 3200 MHz.
Jeżeli nie to 3000.

No tu bym troszkę polemizował, 16 GB RAM wydaje się całkiem rozsądna iloscią w perspektywie jakichś 3-4 lat. Nie jest to komputer klasy Ultra.

Za ile? Nie wiem, czy nie lepiej 1600 lub wydać 100 zł więcej na 2600. Przynajmniej procesor już będzie do końca platformy.

A tego bym nie brał. Ni tanie, ni dobre. Jak po kosztach weź za niecałe 600 złwersje z 4 GB VRAM, jak chcesz 8, to weź Radeona RX 580. :wink:

Wziąłbym raczej tańsze SIlentium 450W, tez tylko 80 plus bez bronze, ale chieftec na 12 ma 336 a Silentium 420… Jakbyś brał RX 580 to ważne.

Już raczej bym odpuścił B450 i nowsze generacje oraz podkręcanie (i tak za słaba…), a wziął 4 banki RAM na A320.

Czyli otrzymujemy mniej-więcej cos takiego. DYsku nie wspomniałeś, czyli sądzę, ze stary HDD, takie rzeczy zaś bolą. Podobnie obudowa, nie dla podświetlenia, a dla dodanych wiatraczków i oddzielenia zasilacza od płyty. Ogólnie “tracisz” tylko 4 GB VRAm na Radeonie rx 570, a zyskujesz dual w RAm i możliwość rozbudowy, lepszy procesor, który zostanie na zawsze nieco lepsza kulturę pracy (SSD + wietrzona obudowa).Nie czarujmy się, RX 570 nie jest na tyle mocną kartą by te 8GB VRAM mu strasznie pomagały, z 5 może 10% przy bardzo wymagających grach… Tylko do tych AAA na najwyższych delatach i tak będziesz wymieniał na 1660/Radeona 5600:-)

https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=606706

Po prostu wychodzę z założenia że komputerowego pasjonata nic tak nie zadowala niż świadomość tego, że jego komputer to nie absolutne minimum na dziś tylko wyprzedza jeszcze do przodu trochę swoje czasy. :wink:
Lepiej być krok w przód niż w tył.

Glupota zejście do 1 kości RAM. Wg mnie zmiana zaliacza na SilentiumPc Elementum 450W i karty graficznej na 4GB, a za oszczędności przyzwoitą płytę na B450 z 4 slotami RAM.

Nie trzeba oszczędzać, za te same pieniądze można kupić jedną z tych płyt:
https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne-42/,300,,,,,,p,0,,,,8184O360740,29695O1484204/1/

Z procków ja bym szukał używki, i brał co trafisz tańsze. Procki żadko padają więc nei ma się co bać używek. Niekoniecznie w wersji X przy tym budżecie, przyrost z kręcenia nie odczujesz w porównaniu do wersji bez X ledwo zauważysz.
Dołóż lepiej do SSD, no chyba że już masz.

RAMy Cruicial Ballistix BLS8G4D30AESBK w jednej kości, albo od razu 16Gb np. takie: Crucial Ballistix BLS2K8G4D30AESEK < spokojnie idą 3600MHz.

Zgadzam się tylko w przypadku jeżeli założymy, że sprzęt nie będzie już rozbudowywany. Wtedy rzeczywiście można nazwać “głupotą” zamykanie pamięci w jednej kości. Zakładając że będzie rozbudowywany na przykład o kolejne 8 GB w przeciągu trzech miesięcy głupotą byłoby kupowanie 4GBx2. Rzekłem.

O ile zmieni płytę główną. Bo tą co wybrał obsługuje tylko do 3200 MHz.

Po co? On naprawdę da radę z Ryzenem 2600, po kiedy ma brać używane 1200 czy 1400? Trochę szkoda pieniędzy na podwójny zakup.

16 GB w jednej kości… po co? Ile znasz gier, które z Ryzenem 2600 & rx 570 wymagają 32 GB RAM?

Można też wybrać tańszą 2x slot RAM, a za 40 lub 50 zł różnicy dołożyć do 2x8 zamiast 2x4 GB, nawet lepiej by to wyszło. 16 Raczej nie przeskoczy szybko/wcale.

marcin20000

Czepiasz się na siłę.
Ramy podałem 2 opcje do wyboru.
Jego wybór co kupi do czego.
Ja pisze o 1500X to co do tego ma 1200/1400 to nie wiem.
Dlaczego nie 2600? Kasa. Przy takim budżecie to każde 100zł się liczy.

Podaje alternatywy, a co znajdzie jutro w jakiej cenie tego nie wiem.