Komputer do 2000

Witam.

Ostatnio sprzedałem swojego netbooka, a stacjonarny zaczął się sypać, więc potrzebny mi jest nowy komputer w granicach 2000zł.

Zastanawiałem się długo nad laptopem, ale lubie czasami pograć, a laptopy do tego się nie nadają. W sklepie komputerowym doradzili mi to:

http://www.proline.pl/?p=ASUS+K52JB-SX138

Natomiast na allegro mam 500zł taniej 2x lepszy komputer stacjonarny:

http://allegro.pl/inspire-quad-4-x-3ghz … 05405.html

Proszę o pomoc w wyborze. Co byście wybrali na moim miejscu.

Trochę się przekonałem do laptopów, bo można je wszędzie zabrać, nie są uzależnione od prądu :slight_smile:

Myślałem też nad rozwiązaniem; teraz stacjonarny, a za rok, dwa kupić sobie jakiegoś netbooka. Proszę o pomoc w wyborze i uzasadnienie swojego zdania :slight_smile:

Jak chcesz pograć tylko stacjonarka, ale nie z allegro. Przeszukaj przyklejony temat dot. zestawów komputerowych, tam jest kilka propozycji do 2k.

Do 2000 zł można spokojnie coś uzbierać, podaj jaki masz monitor- rozdzielczość i cale. Oraz czy te 2000 to dokładna kwota, i czy coś masz ze starego sprzętu typu nagrywarka? Zawsze to ciut taniej. Ten co Ci podali to według mnie słaby.

Laptop do gier jest w miarę ok, ale tylko powyżej 2500zł jak się nie mylę i to z odpowiednią grafiką i najlepiej z prockiem ok 2.4ghz i żeby miał już te 4gb włożone, a za tą kwote kupisz stacjonarkę która będzie ze kilka razy wydajniejsza do gier itd.

Taki mogę polecić zestawik:

Mobo: asrock M3A770DE 209zł

Proc: Athlon x4 640 3.0 ghz 359zł

RAM: 4gb Goodram ddr3 1333mhz 255zł

Grafika: Gigabyte Geforce gtx460 768mb 192bit 619zł

Dysk: Samsung 500gb 7200rpm 16mb F3 149zł

DVDRW: Liteon ihas124-19 x24 DL SATA oem czarna 72zł

Obudowa: coolermaster elite rc 310 125zł

Zasilacz: OCZ modstream pro 500W modularny PFC 240zł

Razem: 2028zł

Ceny są ze sklepu www.arest.pl gdzie sam komputer kupowałem.

4rdzenie, 4 giga ram ddr3, bardzo dobra grafika, najszybszy dysk na rynku 500gb, solidna firmowa obudowa i dobry markowy zasilacz z odpinanymi kablami.

Dodałem bardzo dobry zasilacz, jeśli te 28zł, które mi wyszło ponad budżet będzie za dużo to proponuje wymienić zasilacz na FORTRON FSP500-60GHN 80+ - 500 W, PFC, 25 dB 185zł

Tylko uważam że możesz sobie dobrać obudowę co do swojego gustu, ja sam mam wersję Elite 330 która bardzo dobrze tłumi dźwięki z kompa, jak i ma bez śrubkowy montaż napędów, nawet mój gainward gtx460 jest przypięty bez śrubki. No i jeśli uważasz że coś nie tak z Liteonem to można też zmienić nagrywarkę.

Pamiętaj nie kupuj na allegro zestawów komputerowych, jeśli masz problem ze złożeniem-np nigdy tego nie robiłeś itp. to np ten sklep który podałem ma taką możliwość i za 1zł albo za darmo złoży, a sam u nich kupowałem, byłem nawet u nich w firmie i polecam, bo dbają o opinię jak i swoich klientów, a w serwisie sam szef siedzi.

Pozdro

Jak coś nie tak, i jakieś pytania to pytaj, dlaczego to a nie to itp. Bo lepiej przed zakupem.

Monitor jak się nie mylę 1028x1024 19 cali. LCD, kupiłem od znajomego za 70zł.

Ze starego miałbym nagrywarkę, ale wolałbym to sobie zostawić. Prblemu ze złożeniem nie mam, ale nie chciałbym się w to bawić. Potem okaże się, że ram mi nie działa, czy karta graficzna niepasuje, albo komputer ma złe chłodzenie. Już to raz przechodziłem ok. 6 lat temu, kiedy to składałem komputer z którego obecnie piszę.

Na allegro znalazłem ofertę w 5 minut, widać, że dużo osób kupiło ten komputer, mam gwarancję 24 miesiące i dobry dysk twardy.

Grać sporadycznie, bo nie zawsze mam na to czas, ale myślę, że ten komputer który chce kupić nada się na kilka lat. 2000 to nie 1600 i z allegro jest tańszy. Zostanie mi na buty jakieś, bo to też musze sobie kupić…

Pozatym do tego co piszesz, dysk nie ma być szybki, ma być pojemny; z obudową rzeczywiście nie mam wyboru.

Zobacze ten sam zestaw w tym sklepie co mi poleciłeś, ale cena za gotowy komputer i tak jest niska, a na tej karcie graficznej pogram w nowsze gry na najwyższych detalach.

ASRock M3A770DE, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, GBLAN, ATX AM3

DDR3 4GB 1333MHz Geil (2x2GB, DualDDR, CL9)

CoolerMaster Elite 310 Black-Blue (bez zasilacza)

Samsung SH-S223C, AllWrite, SATA, OEM, Czarna

GeForce GTX460 Gigabyte 768MB, DDR5, 2xDVI, mHDMI, PCI-E OC 715/3600

Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3

AMD Phenom II X4 945 BOX (3.0GHz, Quad Core, 6MB, 95W, AM3)

Zasilacz do obudowy ATX 500W OCZ StealthXStream 2 (Fan 120mm, PFC)

Razem: 2097 zł

Dodane 15.10.2010 (Pt) 15:30

http://www.gral.pl

Dodane 15.10.2010 (Pt) 15:33

warto dołożyć i brać ten wyżej

a jak maks do 2000 to ten

ASRock M3A770DE, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, GBLAN, ATX AM3

DDR3 4GB 1333MHz Geil (2x2GB, DualDDR, CL9)

CoolerMaster Elite 310 Black-Blue (bez zasilacza)

Samsung SH-S223C, AllWrite, SATA, OEM, Czarna

GeForce GTX460 Gigabyte 768MB, DDR5, 2xDVI, mHDMI, PCI-E OC 715/3600

Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3

Zasilacz do obudowy ATX 500W OCZ StealthXStream 2 (Fan 120mm, PFC)

AMD Athlon II X4 640 BOX (3.0GHz, Quad Core, 2MB, 95W, AM3)

Razem: 1972 zł ( www.gral.pl)

@Misiek No to dodam grafikę 4850 1GB ok 320zł, do tego zasilacz fortron dodam tj. 185zł czyli ok 370zł mniej za komputer. Ale za to radeon jest mocniejszy od tego gt240 geforce’a więc reklama mega wydajna to ściema! !!

Ja złożyłem do 2000 bo taki jest temat, a że ty wolisz tańszy i gorszy i to dużo jak napisałem, ale patrz na to też że tu masz bardzo dobrą solidna płytę główną ,która umożliwi ci nawet włożenie 6rdzeniowego phenoma do 140w, a w takowych zestawach to słaba płyta główna + słaby zasilacz i później pójdą koszty na owe podzespoły bo nic już nie włożysz w to.

Dodam że napisałeś że nie musi być szybki, ale wtedy komp będzie powolny bo dysk będzie ograniczał prędkość kopiowania/nagrywania itd.

SAMSUNG 1 TB, 32 MB, 7200 obr., 3.5", SATA - HD103SJ za 205zł jak musi być 1TB to ten można brać i dasz radę jakoś nawet z 4850 i fortronem nie wyjdzie wcale dużo drożej niż “zestaw” z allegro.

Nie rozumiemy się.

Potrzebuje komputer na już, ostatecznie do końca października, bo w obecnym na na athlonie 1,8 i grafice geforce 2 32mb pada mi dysk.

Komputer ma już swoje lata, kondensatory na płycie głównej powywalane, więc chciałem tanio coś kupić. (żeby to zrobić samemu potrzebowałbym lutownicy za 150zł, albo dobrego znajomego elektryka i 4 browary, co się nawet nie opłaca)

6 lat mi to wystarczało do szkoły, teraz jak widzę co można złożyc za te pieniądze, pomyślałem troche o przyszłosci i gwarancja na 2 lata + nienajgorszy sprzęt…

Z systemem nie ma najmniejszego problemu. Coś sie wymyśli. Komputer ma być dla mnie, nie dla 20 osób, więc 1tb wystarczy spokojnie na pare lat i wątpie aby była konieczność rozbudowy. Ram to samo, chyba że wyjdzie jakiś mega pamięciożerny windows 8.

Zasilacz bardzo chętnie bym zmienił na półpasywny lub całkiem pasywny.

Nie mam ochoty ani czasu na bawienie się w boba budowniczego i składanie. Napisałem tylko abym dostał propozycję co wybrać, laptopa czy stacjonarke, a za chwile składałbym własny komputer :smiley:

Kupie ten komputer, bo cena jest atrakcyjna a za rok czy dwa bedzie można go zmienić :smiley:

A jak już bardzo będę się męczył to zmienię go nawet od razu… 1500zł to nawet nie szkoda. Miesiąc pracy na wakacjach

Ale sklepy oferują złożenie i nawet przetestowanie kompa, chodzi mi o to że samemu się dobiera odpowiednie części/podzespoły jakie się chce. Ja jakbym miał zmieniać ten co kupiłem to już na buldożera czyli am3+ :stuck_out_tongue:

Spoko pasuje Ci to bierz, ja się nie będę na darmo wypisywał i tracił limit z iplusa :open_mouth:

Tutaj znajdziesz dwa dobre zestawy, jeden na AMD i drugi z prockiem Intela. Ja osobiście polecam drugą konfigurację.