Komputer do 2200zł

Witam,

Tak jak w temacie. Myślę nad zestawem takim:

Procesor: Intel Core i3 6100

Karta graficzna: ASUS gtx 960 4gb STRIX

Pamięć ram: 8gb 2x 4 gb crucial ballistix 

Płyta główna: Gigabyte ale nie pamiętam jakaś do 200zł

Dysk twardy: Western Digital Blue 1tb hdd

Obudowa: Silentium PC gladius m20

Zasilacz: Antec 500watt

System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64 bit

Napęd optyczny już mam. Jeśli znacie jakiś lepszy zestaw możecie napisać. Oceńcie też czy to dobry zestaw. Z góry dziękuję :wink:

dobry zestaw, lecz ja bym wcisną i5 

 

A po co przepłacać? I3 6100 ma prawie identyczną wydajność jak i5 4460. Maks pare fps różnicy.

nie i5 zmieni sprawę. te połączenie jest bynajmniej dziwne, lepiej dopłać 300zl do 6400 :wink:

Tylko że ja nie mam tylu. Skąd mam ci wziąć? 

ja bym zrobił tak

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-950-strix-2gb-gddr5-128-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-strix-gtx950-dc2oc-2gd5-gaming-767214/

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6400-skylake-socket-1151-64bit-2-7ghz-65w-cache-6mb-box-bx80662i56400-757624/

miało by to przewagę w grach procesorowych

ale tw opcja też nie jest zła

 

Tak lekką ręką licząc… i3 to 500 złotych, GTX 960 Strix to jakieś 950, Windows 7 obecnie coraz ciężej kupić przez to ceny takich 100% oryginałów, a nie badziewia z Allegro to 450 złotych. Za te 3 rzeczy masz już 1900 złotych. Zostaje 300 złotych na dysk, obudowę, płytę główną, pamięć RAM i zasilacz. Jak Ty chcesz to zrobić z takim budżetem? Chyba, że wszystko ogarniasz w używkach?

Jak windows 7 64 bit 450 zł?? w komputroniku masz za 280zł czy tam koło 300zł. I drobna pomyłka, zestaw będzie kosztował 2300 na morele.net sprawdzałem.

No powiedzmy ,że jeszcze się zmieścisz,ale bez systemu

http://www.komputronik.pl/product/286630/Elektronika/Części_PC/MSI_H110M_PRO_VD.html

Dorzuciłbym jakiś SSD 120 GB na system i często używane programy. Koszt ok 200 zł. Jeśli nie masz teraz 200 zł to może warto chwilę odczekać i uzbierać?

INTEL CORE I5-6400. CPU 2R/4W to kiepski pomysł zwłaszcza w połączeniu z GPU NVIDIA . Bezwzględnie SSD . Skylake i W7 są problemy .

http://www.purepc.pl/procesory/intel_core_i5_6400_test_najtanszego_skylake_z_czterema_rdzeniami

Ogólnie teraz W7 Home Premium praktycznie nie idzie dostać w sklepach komputerowych w wersji płytowej. To co masz w Komputroniku to po pierwsze wersja bez płyty, a po drugie jest przy niej dopisek, że sprzedawana tylko z komputerami Komputronik, także musiałbyś jeśli dobrze rozumiem kupić u nich jakiegoś gotowca żeby system kupić za takie pieniądze.

Po co mi ssd?? Mi nie jest potrzebna rzecz bez sensu. Marnować 200zł tylko na to żeby komp mi się o parenaście sekund szybciej włączał… Niestety będe musiał zakupić win 7 64 bit z morele.net za 500zł dlatego cena mojego zestawu wzrośnie. Ja wolę mieć lepsze gpu niż cpu dlatego bo w większościach grach procesor robi 30-35% pracy a reszta karta graficzna. Dlatego miałbym lepszy fps i nie miałbym potrzeby potem wymieniania gpu. 

Co ty mówisz? Zobacz może testy na YouTube i3-6100 z gtx 960 a potem się wypowiadaj. Takie połączenie dobrze się spisuje. I wgl. zobacz sobie ile instrukcji i opcji posiada owy procesor. Więcej niż i5-6400. A i dobrze przeczytałeś? I5-6400 NAJSŁABSZY z rodziny i5, czyli zapewne nie wiele lepszy od i3-6100. I jakie problemy Skylake z W7? Ja tam żadnych nie widziałem.

 Nie lepiej poczekać na premiery nowych gpu?

Sam zastanawiam się nad wyborem karty, ale jak widzę radeona 390 z funkcją grzejnika elektrycznego i gtx 970 czy tam 980 który ma tyle pamięci co kot napłakał, to po prostu rezygnuje.

 

  • Do lipca pewnie zgromadzisz większy budżet na gpu

Dlaczego koniecznie Windows 7?

nie bierz win 7 od razu 10. wygłąda to tak,- interfejs win 7 ci się bardzo podoba NIE ma problemu są pache w necie, że windows 10 nie będzie wyglądał jak win10 :wink: upraszczając będziesz miał interfejs 7 a wszystko łącznie z dx12 z win 10.

taki szczegół 970 ma 3,5gb vram a 980 4gb :wink:

W twoim budżecie i3 6100 + gtx 960 to najlepsza opcja, ewentualnie jeśli na lipiec planujesz kolejne modernizację to możesz przemyśleć kupno któregoś z wyższych modeli I5 i pozostać do wakacji na zintegrowanej grafice, ponieważ do wakacji zostało już niewiele czasu, a wtedy może w zależności od przypływu gotówki starczyłoby na gtx 970?

Kupno dysku SSD w twoim przypadku, obecnie nie ma sensu wolałbym te  kwotę przeznaczyć na lepszy procek lub grafę co przełoży się na wzrost wydajności w grach.

Budżet 2200zł, a ludzie tu wyskakują z jakimiś konfiguracjami za 4K, dyskami SSD i Bóg wie czym jeszcze.

Co do windowsa to bierz 10, ja kiedyś mówiłem łee w życiu żadnej 10, a poużywałem jakiś czas, przyzwyczaiłem i jest git.

Wszystko zależy od konkretnych warunków i zastosowania.

 

W czerwcu jest premiera nowych gpu od amd i nvidii, wykonanych w 14-16nm procesie. Podejrzewam że czerwoni nie będą żałowali pamięci, z drugiej strony nv zaproponuje dojrzałe już środowisko CUDA i pewnie układy z 6-8GB RAM, IMHO będzie w czym wybierać

Nie powtarzaj bzdur. GTX 970 ma 4 GB VRAM. Przy czym 0.5 GB z tej puli działa wolniej. 

oj przepraszam bardzo 3,5 + 0,5 . przy czym te 0,5 mało daje