Komputer do 2300

Witam , ja w ramach pomocy sąsiedzkiej proszę o skompletowanie komputera do 2300 pln. Komputer nie do gier . Obudowa nie droga , grafika tez nie droga , bez systemu .

Witam, komputer nie do grania będzie znacznie mniej kosztował niż 2300 zł. Moja propozycja to komputer z integrowaną kartą graficzną w procesorze AMD Athlon 3000G,
płyta główna to ASRock A320M-DVS R4.0, dysk ssd GOODRAM CX400 128GB, zasilacz to Chieftec GPB-350S, obudowa Natec Armadillo, pamięć ram to HyperX Fury Black 8GB 2666MHz DDR4 CL16. koszt komputera to około 1400 zł

xenoby poprosze o link go gotowego zestawu

Raczej zrobiłbym komputer który fajnie i przyjemnie będzie działać, niż coś co przypomina 10 letni sprzęt…
Wystarczy 1700zł, a i kiedyś sprzedać będzie o niebo łatwiej bo ma ręce i nogi.

Bardzo dobry zestaw. Można by jeszcze dołożyć do lepszego procka o ile jest potrzeba. W 2300 się zmieści.

Obudowę bym wybrał tylko normalną, zamiast tego akwarium odpustowego, no i jakiś system potrzebny.

Poza instalacją cięższych programów różnica w zasadzie niezauważalna dla zwykłego użytkownika, więc chyba bez sensu.

@wasabi1084
Czepiasz się, a i tak będzie w niej łatwiej sprzedać niż dobrej budzie bez okna

Bez systemu - użytkownik ma lub zainstaluje GNU/Linux np. Gento by mieć problem z głowy na lata.

Nie, do prac biurowych i multimedialnych to bzdura taka obudowa. Po pierwsze brak bocznego chłodzenia, po drugie brak ekranowania, po trzecie widać brud, po czwarte szkło ciężkie, a plastik delikatny.

image

O jakim Ty chłodzeniu piszesz? Bardziej się grzeją co niektóre zasilacze. Tak wydajne procesory i jeszcze mało. Nie rozumiem. Mam większy grzejnik na stokowym chłodzeniu i nie mam żadnych wentylatorów. Po co w takim zestawie?

A po to, że komputer wsadzasz a to w biurko, a to w jakąś szparę, itp. stąd chłodzenie zawsze się przyda. A w przyszłości może jakaś karta będzie. Poza tym, czym lepszy przewiew, tym mniejsza potrzeba zwiększania ciśnienia wentylatorami i tym samym mniej się to brudzi wszystko. Szyby są dobre na komunie dla dzieci i jak jest jakiś fanatyk, który podnieca się światełkami. Chce grzmota postawić na biurku i pokazywać, no to ma.
SZYBA NIEMA JAKICHKOLWIEK INNYCH ZALET. Same wady.

Pamiętasz Pentiumy na rdzeniach Presscott? Jakie były wtedy obudowy? Oczywiście pożądana jest wentylacja obudowy ale bądźmy racjonalni. Nie róbmy z igieł wideł. Ok?

No tak, dajmy tu dobrą obudowę bez okna.

To nic że droższa od procesora.