Komputer do 2500~ PLN - zastosowanie - gry


(Hitm3n) #1

Cześć wszystkim,

 

Myślę nad zmianą laptopa (podpis) na jakąś stacjonarkę. Póki co na lapku całkiem fajnie się grało w większość gier, które teoretycznie (np. według notebookcheck.pl) nie powinny działać, a hulały na wyższych detalach nawet.

Myślałem o czymś takim:

 

Dysku nie dobieram, bo dokupię tylko szyny i wrzucę dysk z laptopa (niedawno kupowałem 1TB SSHD Seagate, swoją drogą nawet fajnie się sprawuje). Ten mi wyszedł 2600 PLN, ale może da się coś uszczknąć z tego, albo podmienić poszczególne komponenty na coś innego. Nie muszę mieć super wydajnego komputera dla NASA, ale miło byłoby, jakby był wydajniejszy od laptopa :slight_smile:


(Atronics) #2

a tak by Tobie pasowało podmienic ?

 


(Hitm3n) #3

Procesor - duża różnica na wydajności będzie? Bo patrząc po taktowaniu raczej niewielka, tylko pojemność cache jest większa w i5, ale to mnie nie dziwi.

MOBO - akurat na tym nie znam się specjalnie, ale co do tego takie pytanie - czy taktowanie pamięci RAM dużo zmienia postać rzeczy?

RAM - czy różnica 1 CL jest jakąś dużą różnicą?


(Atronics) #4

a patrząc po liczbie rdzeni :slight_smile:

 

 

akurat w przypadku  moich jak i Twoich pamięci są tak samo taktowane czyli 1600 MHz

 

mają tylko różne opóźnienia

w sumie jest to bez różnicy


(Hitm3n) #5

Rdzenie logiczne i fizyczne dużo się różnią wydajnością? Bo osobiście na dotychczasowych komputerach nie odczuwałem większej różnicy.

 

Co do taktowania - miałem raczej na myśli po prostu samą różnicę - bo w drugiej MOBO jest do 3200 MHz maksymalnie.


(cinkibolek) #6

Nic nie piszesz jakie gry, bo np. do takiego BF4 to i5 moim zdaniem must have. Do multi, single to pojęcia nie mam.


(Hitm3n) #7

BF4 nie ruszę, bo jest zbyt zbugowana (tyle co czytam z recenzji i opinii graczy). Ale miło byłoby, gdybym mógł myśleć o odpaleniu np. GTA V, jak już będzie.

Gry różne, ale obstawiam, że jeżeli gra idzie na moim laptopie, to nawet na i3 tej, którą podałem, gra będzie hulała spokojnie. Ale ok, oto lista gier mniej więcej, które chcę, żeby działały na nowym komputerze:

GTA IV (single), BF3 (single i multi, bardziej multi), Driver: SF, HAWX 2, Test Drive Unlimited 2, COD: BO2 (single i multi, bardziej multi), Hitman Rozgrzeszenie, CS: GO (sieć, boty raczej nie :wink:), NFS: HP (2010) (single i multi, bardziej multi), Sniper Elite v2 (single), Red Orchestra 2. To są z tych bardziej wymagających obecnie, jakie posiadam, a działają bez zacięć, ew. na nieco obniżonych detalach albo rozdzielczości.

 

PS. @cinkibolek - ile dałeś za swój zestaw, odliczając dysk, myszkę, klawiaturę i system?


(Atronics) #8

 

więc możesz zamienić