Komputer do 2500 PLN

Witam,

Mam zamiar kupić nowy komputer stacjonarny i chciałbym prosić ekspertów o radę. Komputer ma służyć głównie do gier i tym podobnych wymagających rzeczy. Prosiłbym skupić się na takiej konfiguracji sprzętowej aby “wymiatał” on przy najnowszych grach.

Sam się na tym nie za bardzo znam, dlatego piszę tutaj.

Chodzi o samą jednostkę centralną - bez monitora, klawiatury, myszki i bajerów.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Ten powinien wystarczyć: http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=41473 .

Moja propozycja:

Procesor: Intel Core i5-2500K 749 zł

Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 420 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 140 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 135 zł

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 460 Cyclone OC 1GB 649 zł

Nagrywarka: Samsung SH-S223C SATA 90 zł

Obudowa: Thermaltake V4 169 zł

Zasilacz: XFX Core 450W 190 zł

Razem: ~2550 zł, ceny z ESC.pl

@mnkqll

Za 2500 zł podajesz zestaw oparty na AMD. Bez przesady, za tą cenę można mieć sporo wydajniejszego Intela…

@DOWN

Tylko co mu po HD6950 skoro procesor nawet po OC będzie ograniczał tą kartę. Tak, łatwiej jest zmienić grafikę niż platformę :slight_smile:

Skoro komputer miał “wymiatać” w najnowszych grach to chyba jednak wolałem dać R6950 kosztem troche słabszego procesora. Zestaw Intela rozumiem, gdyby w przyszłości zdecydował się zmienić gpu na coś lepszego niż 460.

W Twoim zestawie znowu na odwrót, procesor będzie się nudził przy GTX460, trzeba poszukać kompromisu… :stuck_out_tongue:

Imo lepiej, żeby to procesor się nudził, w tedy nie będzie trzeba wyłączać wszystkiego w systemie aby uzyskać te 1-5% więcej wydajności, mało tego, zawsze można po jakimś czasie dokupić drugiego używanego gtx460 i dać je w SLI :wink:

Z platformą / procesorem tak kolorowo nie jest:)

A 460’tek będzie dużo na allegro, bo to dość powszechna aktualnie karta, więc dużo ludzi będzie je sprzedawać po jakimś czasie.

Pozdrawiam.

PS:

Sam też myślałem nad AMD Phenom II (x6) a Core i5 (x4), wybór pał na i5, mimo że mniej rdzeni.

A to już kolejna głupota - nie dość, że w SLI pobór mocy dla kart dwukrotnie się zwiększy (a co za tym idzie trzeba będzie wymienić zasilacz), to jeszcze rzeczywisty przyrost wydajności może oscylować gdzieś w granicach 50-60%… Warto?