Komputer do 2500?

Witam , też szukam komputera do 2500 i proszę o propozycję zestawu . Kwota to do 2500 , nie do gier , bez systemu , obudowa w miarę tania . Czytałem temat koleżanki i tam już wygasły linki do propozycji i dlatego zakładam osobny temat .

https://allegro.pl/oferta/pc-dom-i-biuro-i5-10400-16gb-500gb-ssd-intel-uhd-11166446371 może taki ??

Co Cię kierowało przy wyborze nicku. Wiesz z czego znany był edyp :rofl: ?

Ogólnie te same zasady wyboru
Procesor ryzen 5 lub i5 gen 10 lub 11
ram min 8gb
dysk ssd najlepiej na nvme
z systemem
z wifi lub bez
dla ramu wystarczy, że będzie ddr4 dla wartości większych niż 2400 nie zobaczysz żadnej różnicy

Widzę, że ten acer co dawałem już jest wykupiony.

A więc tak odnośnie tego który wybrałeś.
Ram nie wiadomo jaki tam jest ale jeżeli chodzi o pojemność i prędkość jest ok
Zasilacz budżetowy i za mocny do konfiguracji
dysk ssd na sata III
Obudowa nie za ładna i duża (jeżeli nie chcesz rozbudowywać, wygląd to kwestia gustu)
chipset H410 więc najniższy bez możliwości raidów oraz bez Intel Smart Sound
Płyta ma archaiczne wejścia ps/2 co może być plusem lub minusem więc są tylko 4 porty usb z tyłu
brak wifi

+ za kupienie gotowców jest taki, że zwykle dostajesz jeszcze promocje door to door naprawy przez n lat. Chociaż nic z komputerem nie powinno się dziać. Przy takich w teorii masz oddzielne gwarancje na części

MINUS jest taki, ze w czasie gwarancji nie możesz zapewne zajrzeć sam do środka bo za plombowana obudowa zapewne.

Zapomniałeś dodać :slight_smile:

Nie te czasy :slight_smile: Takich cwaniaków to już nie ma, chyba :smiley: Jeżeli nie mógłbyś otworzyć obudowy to jak dołożysz dysk twardy? :slight_smile:

Więc nawet jakby ktoś zaplombował to ni jak prawnie nie może to wpłynąć na gwarancje.

Lenovo np. daje całe instrukcje odnośnie konserwacji urządzeń jak otworzyć laptopa itp.

Zdziwił byś się co stoi w media marketach i jak zaplombowane. Ja bym się bal ruszać tych plomb bo zapis zapisem, ale olać cię zawsze mogą. Nikt im tego nie zabroni, a do sądu mało kto pójdzie gdy po jakimś czasie taniej wyjdzie kupić nowy komputer niż opłacać adwokata i się sądzić.