Komputer do kwoty 2400

A co myślicie o tym ??
https://allegro.pl/oferta/acer-nitro-n50-620-16-1tb-ssd-brak-karty-windows10-11483952495

Myślę, że nie wiadomo co z gwarancją bo to nie jest w pełni oryginalny sprzęt.

Komputer z linku do allegro się nie uruchomi, brak w nim grafiki.

Oj to mocno przyoszczędziło „Evento”.

„Chłyt materkingowy”

Dla procesorów i5 wybieraj wersje bez Oznacznia F bo one nie maja zintegrowanej grafiki

1 polubienie

W zasadzie z procków najrozsądniejszy jest I5-10400 (bez F), Ryzeny nie maja nic sensownego do zaoferowania (brak zintegrowanej grafiki w tańszych modelach).

Ryzen 5 5650g za 1139zl w wersji oem. Jako alternatywa. Integre ma dużo lepsza niż i5. Dla osób którym integra z i5 nie wystarczy i nie chcą kupować i5 za 500-600zł i dopłacać z 1000zl za karte graficzna.

Coś nie pyklo lub to długi kod promocyjny do koszyka.

nie kod promocyjny a pewnie link mnie śledzący :smiley: skopiowałem link jak wchodziłem przez morele. Widzę, że filtr kategorii też wyrzucił.

Tu był jakiś zrobiona konfiguracja pod 5650g tylko musiałbyś na ten promocyjny wymienić procesor :slight_smile: Dorzucić obudowę, dorzucić usługę złożenia komputera https://www.morele.net/montaz-komputera-dotyczy-wszystkich-podzespolow-w-koszyku-266770/
i kod z purepc aby zbiło to cenę do 1zł W3FHN58JFW
Dyski SSD - Sklep, Opinie, Ceny w Morele.net

5650g ma Vega 7 tutaj porównanie integr z i5 i ryzena

Nie no, Vega jest lepsza od integry Intela i warto rozważyć ją na okoliczność „może coś kiedyś”, tylko w lapkach wychodzi cena identyczna, a w desktopie nie… :wink:

Ale karty w laptopach nie kosztują po 2000zl za 1650 :wink: albo przynajmniej mam tak nadzieje :smiley: bo cen laptopów dawno nie sprawdzałem :smiley:

Jakbym miał dziś kupować komputer do gier zdecydowałbym się na laptopa. Laptop z 3060 potrafi kosztować w całości tyle co sama grafika 3060 do desktopa.
W komputroniku desktopy potrafią aktualnie chodzić po 9k - 10k. Ta sama konfiguracja tylko w wersji mobilnej to koszt około 5 - 6k. Sprawdzałem przed chwilą właśnie z ciekawości.

Jak komuś padnie karta graficzna to tylko pozostaje śmiech przez łzy.

Hmmm dyskusja ciekawa ale bardzo proszę o jeszcze o inne propozycje . Mogą być też z Allegro .

Unikaj Allegro, szczególnie przy składakach. Już choćby dlatego, że nie znając się łatwiej kupić bubla niż w sklepie. Wspomnę tylko o „komputerach do gier” na 10 letnich Intelach 2 generacji (numery 2000 coś).

Nie ma Innych. :wink:
Możesz kupić Ryzena 5600/50G dla lepszej grafiki, Intela i5-10400(bez F), lub najbardziej po kosztach I3-10100 (bez F). I to Twój cały wybór.

W zależności od tego tylko zmieniasz płytę pod konkretny socket (AMD ma AM4, Intel 1200).

Reszta taka sama, niezależnie od platformy. Jasne, możesz ciąć cenę i brać „tańszy i mocniejszy zasilacz” (taki bardziej bombowy), możesz wymienić obudowę na bardziej choinkową z większą ilością diod, doda się bombki i będzie jak znalazł na wigilię, ale to już Twoje preferencje. :wink:

Dzięki .

Wiesz, nie obraź się, ale po prostu te 3, 4 procesory mają najlepszy stosunek ceny/możliwości.

Co z tego, że na Allegro masz tonę komputerów na Intelach 2000-7000, jak każdy z nich przegrywa z I3-10100? Co z tego, że sprzedawca wystawi „MOCNY KOMPUTER 6 x XYXZ”, jak w środku jest 10 letni Phenom, doskonały jako grzałka, ale do pracy mniej odpowiedni. :wink:

Dodatkowo miej też na uwadze, że „nowy” na Allegro znaczy zwykle, że starą elektroniką zapakowano w świecącą obudowę i sprzedaje się jako nowość.

Poza Morele, x-kom też umożliwia złożenia, aczkolwiek ceny mają chyba gorsze. Jeżeli chcesz w innym sklepie i gotowe, to szukaj po tych procesorach zestawów i kup w czymś znanym, mediamarkt, mediaexpert, komputronik czy inne euroagd.

marcin20000 co Ty nie obrażam sie tylko nie chce sie wkopać w coś co ładnie wygląda ale kiepsko działa . Bardzo dziękuje za pomoc . Mnie te wszystkie nazwy nic nie mówią , czarna magia :slight_smile: dlatego tu dopytuje bo wiem że uzyskam tu pomoc . Jesli to możliwe to poprosze o zestaw z Morele .

Działał będzie każdy, ale… trzeba uważać, „komputery z Allegro” doczekały się już własnego „fanklubu trolii”. Polecam żebyś sobie obejrzała ze dwa filmiki. :wink:

Najgorsze gotowce z Allegro 2020 | Omijajcie te oferty! - YouTube
Najgorsze gotowce z Allegro 2021 | Czy może być gorzej? - YouTube

Co do zakupu w Morelach, to sklep jest ogólnie OK, skoro nie chcesz szukać „gotowców po procesorach”, to możesz wybrać zaproponowany. Będzie działał dobrze, wystarczy też do zastosowań biurowych na długie lata, a i po dodaniu karty pograsz.