Komputer do 2600/3000 zł

Witam.

Poszukuję komputer za 2600 zł lub za 3000 zł. Czemu tak? Chodzi o to czy przy różnicy tych 400 zł można liczyć na dużo lepszą jednostkę czy w tej kwocie raczej zmiany będą bardziej kosmetyczne typu chłodzenie, obudowa itd a nie lepsza wydajność. Chodzi mi o jednostkę bez systemu, na procesorze Intel (najlepiej 6 rdzeniowym np. i5-9400F) i jakiejś dobrej karcie graficznej (przy wariancie 2600 zł myślałem nad 1050ti). Dysk SSD 120 GB pod system, HDD posiadam w starej jednostce dodatkowy lecz nie wiem czy będzie pasował pod nową jednostkę (Samsung HD502HJ). RAM 8GB/16GB (2600/3000zł).
Jeśli chodzi o wymagania użytkowe, 4K do oglądania filmów, FullHD bez dużych spadków klatek w grach co już chyba w tej kwocie 2600 uda się już spełnić.
Uprzedzając, jeśli chodzi o procesor koniecznie ma to być Intel gdyż nie mam zaufania do procesorów AMD. Jeśli chodzi o karty graficzne pełna dowolność.

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam :slight_smile:

Cześć,

GTX 1050 TI obecnie jest za słaby i lepszym wyborem od niego będzie RX570 :

Osobiście odradzam, przynajmniej teraz, w następnej generacji i3 będzie wydajnościowo i5 obecną (4/8 ~~= 6/6rdzeni/wątków) , zmienią podstawkę dodatkowo i jedynym upgradem będzie i7 z kosztami z kosmosu za 1,5k lub składanie nowego.
W tej cenie, tak do 2600, lepszym wyborem jest czerwona 2600 (ma 6/12 i w wydajności różnice minimalne) i zostanie jeszcze na np. Radeona 580 8GB & 16 GB RAM. Do 3000 jest szansa na 1660, która bezie sporo lepsza, ale rx też daje radę z wysokimi w full hd.

NIe spamuj, wrzucasz zestawy z niedostępnymi produktami, to primo. Secundo, czemu chcesz krzywdzić człowieka i wpychasz ramy 2666 i rx 570 8 GB za 800 zł? za tyle już +/-50 zł 580 8 GB bywają…. to raczej z działu używki na Allegro…

No właśnie z tego co pamiętam dawne, staaare procki AMD były tragedią, od kilku lat nie interesowałem się jakoś rynkiem podzespołów bo nie potrzebowałem i tak wyskoczyły te Ryzeny i dużo osób je chwali że są tańsze od intela i lepsze ale dużo osób za to też mówi że się bardziej grzeją i to są dwie rzeczy które mnie do nich niezbyt zachęcają, to że jestem zrażony przez procesor AMD (fakt to było z 10 lat temu) i to grzanie się, tylko nie wiem czy mam się czego obawiać jeżeli nie będę grał w jakieś super najnowsze tytuły gier a jak już to nie koniecznie na full detalach itd. Co do kart graficznych to obecnie mam chyba 260X (jeżeli na szybko z głowy pamiętam) i jestem zadowolony. Wracając do procesora, prawdą jest to z grzaniem? I jak jest z ich zawodnością w porównaniu do Intela?
Jeżeli prawdą jest że okazałby się np od tego wskazanego Intela lepszy i faktycznie starczyłoby w cenie 2600 zł (nawet z minimalnym przekroczeniem tej kwoty) na kartę graficzną 580 i większy RAM to byłaby to fajna opcja.

Nie ma tragedii, nawet na box, którego Intel nie daje. Zawodnosć? Nie sypia się, a przy lepszej płytce gratis podkręcisz leciutko.

Bierz Ryzena 2600 + GTX 1660 jak pyknie budżet, jak nie to RX 580 + 16GB RAM 3000MHz.

Znalazłem na x-komie takie coś i raczej jestem przekonany że wybór padnie właśnie na ten komputer:

Zmieniając lekko jeszcze temat, jak to jest z W10 teraz? Słyszałem że można jakoś zainstalować W10 i wpisać klucz z 8/7 i że to przechodzi i jest w pełni legalne i działa tak jak normalny system kupiony. Jest to prawda? I czy jak mam 10 postawioną na obecnej 8.1 to raczej już ten klucz drugi raz nie przejdzie musiałbym szukać po znajomych kogoś z kluczem do systemu kto nie będzie stawiał na nim 10 czy może przejdzie dwa razy ten sam klucz?

Kiedyś dało się przejść z poprzednich klucz na nowy system Windows 10. Moja propozycja


Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 2600
Obudowa do komputera SilentiumPC Armis AR3 TG z oknem
Pamięć RAM DDR4 Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)
Zasilacz do komputera be quiet! System Power 9 500W 80 Plus Bronze
Karta graficzna NVIDIA Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5
Dysk SSD PNY 480GB 2,5" SATA SSD CS900
Płyta główna Socket AM4 MSI B450-A PRO MAX

Jeżeli przekracza budżet, nie jesteś w stanie dołożyć, możesz zmienić kartę graficzną na Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GB GDDR5

Czyli nie ma żadnego sposobu na Windows 10?

No z tym dokładaniem to już jest raczej tak że pierwotnie założyłem że przeznaczę na to 2500/2600 więc te 3000 już jest takim maksimum gdyż w planach mam jeszcze zakup monitora. Czyli jakbym dał tego RX 580 za GTX 1660 wyjdzie taniej 130 zł tylko nie widzę tutaj dysku HDD ale to można zmniejszyć dysk SSD i dać do tego HDD by zmieścić się w 3 tyś.

Dysk możesz dołożyć w każdej chwili. Procesor czy grafiki nie wymieniasz tak często.

Ten naciągacz z x-komu chce Ci wyprzedać, trochę mało chodliwego sprzętu z magazynu.
Pozwól zrobić to jak należy.

Zestaw za 3000 zł (odlicz cenę AMD Xbox games pass, do koszyka sam wskakuje za 0.01 zł).

1 polubienie