Komputer do 3000 zł - porada

(Piguła) #1

Witam. W składaniu komputerów jestem amorem i "złożyłem" sobie taki oto komputerek nieco zmodyfikowany względem tego za 2500 zł z purepc.pl z zestawów na październik 2014. Zestaw służył będzie do wszystkiego, również do grania ale niekoniecznie w najnowsze tytuły (jestem niedzielnym graczem) Chciałem się poradzić czy generalnie jest to zestaw OK i czy coś powinienem dodać/odjąć/zamienić/poczekać itp. Z góry dziękuję.

1. Procesor Intel Core i5 - 4590 BOX

2. Płyta główna MSI H97M-G43

3. Karta graficzna Gigabyte R9 280 WF3X

4. RAM 2 x 4 GB Crucial 1600 Mhz CL8

5. Dysk twardy WD Blue 1 Tb

6. Zasilacz Antec VP 500 W

7. CD-Rom Lite-On iHas 124-14

8. Obudowa Slinetium PC Gladius M30

Za stacjonarke wychodzi ok. 2750 zł

1. Monitor BenQ GW2265 M (cena monitra nie uwzględniona w tych 3 tysiącach).

Czy instalując Vistę 32 bit bardzo ograniczam komputer? Oprócz tych 4 GB RAMu, które by mi wypadły?

(Goldeneyee4) #2

Proponowane zmiany :

Napęd                -LG  DVD

Obudowa           -Zalman Z3 (tańsza aby wyrównać jako tako droższą płytę główną) 

Płyta główna      -ASRock H97 PRO4 H97 LGA1150

Zasilacz             -Thermaltake Smart SE Modular 530W

Wybierz 64 bitową wersję systemu 7/8.1. 

Z monitorów sprawdź jeszcze AOC .

(Atronics) #3

tutaj jeszcze można deczko zejść z  ceny skoro  nie  jesteś wymagającym graczem i wziąć tą grafikę 

(Piguła) #4

Dzięki za odpowiedzi. Zastosuje wszystkie zmiany, które podałeś golden. Z grafiki nie będę schodził, bo przez wiele, wiele lat nie będę modernizował komputera - obecny zmieniam po 7 latach. :slight_smile: Powiedzcie mi prosze jeszcze czy aukcje z systemami operacyjnymi 8.1/7, które kosztują 25-80 zł w wersjach OEM są wiarygodne i bezpieczne?

(Ationx) #5

Windows w tej cenie to taki dość dziwny produkt. Generalnie oficjalnie się tego w takich cenach nie kupi w żadnej hurtowni, choć widzę, że ostatnio gdzieniegdzie takie Windowsy sprzedają. Podejrzewam, że pochodzą one z MSDN. Czyli są to Windowsy developerskie, które jakaś tam firma kupuje jako kilkaset sztuk do użytku w swojej firmie i ma je zdecydowanie taniej. I potem co niektórzy sprzedają te licencję na normalnym rynku po takich właśnie cenach. Teoretycznie mając takiego Windowsa masz oryginał, jednak jeśli nie pracujesz w firmie, która go kupiła to nie korzystasz z niego do końca legalnie. No chyba, że chodzi tutaj o Windowsy sprzedawane z rozebranych komputerów, tam też na pół legalnie można licencję przenosić.

Płytę zmieniłbym na sporo tańszego ASRocka B85 Pro4. Przecież to też ten procesor obsłuży, choć w bardzo rzadkich przypadkach może być wymagana aktualizacja BIOS. W tym celu najlepiej skorzystać z poniższej promocji na montaż, wtedy jakby był stary BIOS to sklep go zaktualizuje i nie będzie z niczym problemów.

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.