Komputer do 3000 zł

Witam, chciałbym zakupić komputer do 3000 złotych, oczywiście interesuje mnie tylko i wyłącznie sklejka. Nie znam się na tyle aby złożyć sobie sam taki komputer, dlatego piszę tutaj. Interesuje mnie strona x-com, ponieważ dają mi możliwość złożenia komputera na ich stronie, oni mi wszystko złożą w całość z małą dopłatą i najważniejsze dają możliwość wzięcia na raty. Jeśli macie inną stronę co ma te same możliwości, chętnie przyglądnę się i innej firmie. Żeby uniknąć kilku pytań, od razu zaznaczę, że potrzebuję komputera + monitora. Nie posiadam także systemu, więc będę musiał także dodać do tego system, czyli kolejne pieniądze. Na komputerze chcę przede wszystkim grać w gry, pisać dokumenty do szkoły, wiadomo na zdjęcia itd., czyli w sumie takie podstawowe rzeczy. Rozumiem, że z obecną sytuacją i zatrzymaniem produkcji sprzętu w chinach, różne rzeczy mogą stopniowo podrożeć, jestem wstanie to zrozumieć. Cena może lekko przekroczyć 3000 złotych, lecz bez szaleństw. Proszę o pomoc :))

Naciągane jak guma do majtek, ale super sprzęt.
https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=639208

Ja tylko monitora się czepię, jak mają być strzelanki, to przynajmniej te 75 odświeżanie, do innych gier 60 jest OK.

Z ceną procka morele kompletnie odleciały.

Z grafika też, jak juz płacić niemal 700 za rx 570 to lepsza będzie wersja 8 gb Karta graficzna ASRock Radeon RX 570 Phantom Gaming D 8GB GDDR5 (Phantom G D Radeon RX570 8G OC)

W tej cenie dostanie GTX1650 Super lub RX580.
Zotac GeForce GTX 1650 SUPER Gaming Twin Fan 4GB GDDR6
PowerColor Radeon RX 580 Red Dragon 8GB GDDR5

Ja wolałbym dołożyć do takiego zestawu:

  • zapytać x-kom na forum o kod rabatowy

Zestaw na tyle kompletny + z możliwościami rozbudowy