Komputer do 3000 zł

Witam
szukam komputera gamingowego do 3000zł, wraz z systemem.
Najlepiej nówka.

Sama buda czy z peryferiami?

Tu zerknij:

Masz tam propozycje bez obudowy i systemu operacyjnego.

Dzięki, zastanawiam się nad tym zestawem za 3400 zł, RX 5600 XT brzmi co najmniej obiecująco :smiley: Wiesz może co mógłbym z tego zestawu zamienić na tańszą alternatywę, żeby cena trochę spadła?

Stówkę urwiesz na zasilaczu, jeśli wybierzesz coś z oferty SilentiumPC. Z kolei zamiast dysku m.2 możesz wziąć “zwykły”, na SATA. No i procek: 1600AF.

… i to wszystko, niżej nie ma co brać, efekt będzie już zauważalnie gorszy. :wink:

Obudowa SPC z wentylami:


Polecana płyta główna do OC:

Fajny, zasilacz modularny (mam kilka w rodzinie od paru lat):

Ryzen 2600.

Pamięci z dożywotnią gwarancją:

Polecany model GTX 1660 SUPER:

SSD na system i gry:

Do dodania kiedyś dysk talerzowy na gry i lepsze chłodzenie na proca.

… plus system i mamy budżet over 9000 :wink:

BTW linki afiliacyjne, jesteś partnerem?

Dzięki, no to już trochę mniej. A właśnie, przypadkiem znalazłem i3-9100F, z ciekawości porównałem ją na userbenchmarku i okazuje się wydajnościowo o 9% lepsza, a jest sporo tańsza. Nie wiem, nie wiem, dałoby radę ją zamienić z tym Ryzenem bez bottleneck’a?

RX 5600 bardziej do mnie przemawia, a cena podobna

Oraz jaki zasilacz wystarczy do tego zestawu z RX 5600?

Tylko jeżeli za pół roku chcesz wymienić połowę komputera.
Primo Ryzen 2600 znacznie lepiej sparwdzi się w nowszych grach, ta i3 ma 4 gołe rdzenie, nawet bez wielowątkowości. W 2020 roku to komputer biurowy raczej.

Secundo, ta podstawka i3 jest martwa. W AMD z Ryzena 1600/3100 nawet przejdziesz na 3600, 3700, a przy dobrej płytce jeszcze na mocniejsze następnej generacji 4000.

Jak musisz ciąć, to zostaw stary dysk talerzowy ze starego komputera i kup tylko 8 GB RAM na start, to za miesiąc, dwa rozbudujesz małym kosztem, a platforma, to kolejny duży wydatek.

No dobra, rozumiem, pięknie wytłumaczone :smiley:

No to wyszło mi 3350 :stuck_out_tongue: Z dwoma kościami ram :stuck_out_tongue:


Dobrze oceniany model z tańszych.
Zasilacz wystarczy ten sam, ma dobre 200W zapasu.
@anon67650823 daremny grosz za bycie w temacie :wink:

Czyli potrzebujesz systemu? W tych zestawach nie ma szans aby doliczyć 500 zł za system i zmieścić się w budżecie.
Moja propozycja do 3k z wydajniejszym procesorem