Komputer do 3000 zł

Cześć,

Przymierzam się do wymiany 8 letniego już komputera na coś nowszego. Chciałbym się zmieścić w budżecie 3000 zł (i go nie przekroczyć). Głównie będę go używał do pracy z programem AutoCad oraz kilkoma programami do symulacji (Vissim, Vissum). Dodatkowo w wolnym czasie dobrze żeby poradził sobie z grami takimi jak World of Warcraft czy League of Legends.

Udało mi się złożyć coś takiego:


Z poprzedniego komputera wykorzystam obudowę więc jej nie uwzględniłem przy zakupie oraz zasilacz 550W (po uprzednim sprawdzeniu jego sprawności po tylu latach).

Odnośnie wymagań tych programów do symulacji to tam głównie liczy się procesor oraz RAM od 16GB w górę. Podrzucam screen:


Za wszelkie opinie oraz ewentualne rady będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Konfiguracja jest kompatybilna, jedynie co to podmieniłbym płytę na MSI B450-A PRO MAX

Karta i procek do wymiany. :wink:
Ryzen 3500 to tylko 4/8, lepsza byłaby 3600. Z AMD oni sugerują Ci 3900 or BETTER! Paradoksalnie lepiej wyszłaby też chyba jakaś nowa i5 z wysokimi zegarami…
Z drugiej strony GPU 5500xt wypada raczej nieco słabiej od 1660S.
(209) GTX 1660 Super vs. RX 5500 XT vs. RX 580 | Test in 8 Games - YouTube

@Gajwer, @anon7248146 dziękuję za odpowiedzi.

Nie brałem pod uwagę Intela ani Nvidii. Cenowo nie jest jakoś tragicznie. Porównam sobie poszczególne procesory i zobaczę ile będzie mnie kosztował taki zestaw :slight_smile:

Pozdrawiam