Komputer do 400 zł

Cześć, myślałem nad zestawem za 400 zł https://www.youtube.com/watch?v=F5mr6U0Af3Y i zacząłem szukać części w internecie, lecz nie znalazłem karty graficznej asus gtx 750 oc 2gb gddr5. Jest jakiś zamiennik, który byłby podobny? Zastanawiałem się, czy aktualnie teraz można by złożyć lepszy komputer za tą samą cenę?, bo ten filmik jest z 2017.

Zestaw komputera z filmu:

W tej cenie nie da się nic innego wymyśleć. W tym budżecie to jedyny pomysł.
Zależnie od zasilacza to możesz użyć karty GTX 660/660 Ti/750/750 Ti lub RX 550//460/560
Co do składania takiego zestawu to wystarczy dobrze poszukać i kupisz całego kompa za 150zł z procesorem Quad Core i wystarczy sama grafika, nawet na forum niedawno ktoś takiego trupa sprzedawał.

1 polubienie

Mam jeszcze jedno pytanie, czy do tej płyty głównej ASRock G41M-VS3, Chipset Intel® G41, Socket 775 LGA będzie pasował rx 550 i procesor core2quad q660?

Jak na załączonej liście. Będzie wspierał, ale sugeruję troszkę mocniejszą odmianę procesora z serii Q9XXX. Pamiętaj że do takiego sprzętu potrzebujesz markowy zasilacz z 400W lub byle co z 500W i to bez podkręcania.

No tak ale na filmiku jest pokazane jak zmodować procesor, wystarczy że zaklei się pin na procesorze kawałkiem taśmy przez co płyta główna odczytuje procesor jako 3.0 Ghz. Nazywa się to BSEL mod intel q6600.

Możesz tak kombinować choć wg mnie jak się bawić w takie mody to lepiej zamontować E5450 zmodowane z 771.

okej dzięki.

Po co inwestować w stary złom? On jest tak słaby mój kolega ma taki i w ogóle nie idzie pograć w nic i lagi na pulpicie. Odradzam. Polecałbym złożyć z nowych, ew. używanych podzespołów. NP. im więcej sprzętów masz w domu więcej zaoszczędzisz. Masz Dysk, DVD-Rom, zasilacz ?

Mam dysk,cd room i zasilacz Chieftec gps 450AA 101A.

Dysk ile GB ma ? SSD/HDD?

st3250410AS sata 232GB

Mam dokładnie takiego Della (755) z Q6600, 8GB RAM (Corsair XMS2), dyskiem SSD i przedpotową, pasywnie chłodzoną 8600 GT. Half-Life 2 śmiga. SiN Episodes też. Lagów to ja na nim nie zauważam, system do pulpitu startuje 6 s.

Tak, ale po co inwestować w starą technologię? Ja wolałbym nie kupować kompa na max pól roku, który i tak nie będzie wydajny. Pograć nie pograsz no nie wiem, zaraz @win0123 ci zrobię listę. Mam nadzieję ze masz obudowę?

Ja tylko dementuję informację, że nic się na nim nie da zrobić.

Może się i da, ale to nie będzie aż takie zaawansowane.

Jako uzupełnienie do filmu dodam, że w przypadku Optipleksa 755 trzeba zwrócić uwagę na bardzo istotną rzecz: nie bez powodu do modernizacji komputera została użyta jednośledziowa, krótka karta od Asusa. Z prostego powodu: dłuższa nie wejdzie. Taka z dwoma śledziami też nie. Info z pierwszej ręki.