Komputer do 4000zł

(Piotrj7) #1

Kumpel ma kupować komputer, i chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze komponentów do max. 4000zł (sama skrzynka)... Już mi pomogliście więc wiem że mogę na Was liczyć :wink: Będę wdzięczny za wszelkie propozycje :slight_smile:

(Darth ReX) #2

Za tyle kasy średnio to się pyli... :slight_smile:

E8400

MSI X48 Platinum

HD 4870x2

2x2GB Mushkin Redline

Corsair 750TXEU

2x640GB Samsung F1

Pioneer DVR-215, lub jak już będzie w sklepach, DVR-216

Sharkoon Rebel 9, albo jak mu kasy nie szkoda to NZXT Lexa (moim zdaniem bardzo ładna)

Jak starczy kasy, to można ładować się w 4 rdzenie(odradzam) i drugiego HD 4870x2 (nie widzę sensu).

(Ace Ventura) #3

co do obudowy to polecam NZXT Apollo :stuck_out_tongue:

(Piotrj7) #4

A co myślicie zamiast drugiego 640GB dysku (on nie chce tyle miejsca), to od razu kupić GF GTX 280?

(Darth ReX) #5

GTX 280 - shit.

Dlatego podałem Radka, bo jest na jego poziomie (choć jeszcze nie ma premiery, będzie końcem miesiąca).

(Ace Ventura) #6

ten HD4870x2 jest wydajniejszy od GTX280

(Darth ReX) #7

Jeszcze nie jest, bo go nie ma :stuck_out_tongue: Dobra wiem, czepiam się, ale i tak wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują.

(SolelyRose*) #8

Poza tym to Nvdia :stuck_out_tongue:

(Mariosti*) #9

Na pierwszych sterownikach do 48x0 o których amd mówiło że crossfire jest bardzo niedopracowane 2x4850 na standardowych zegarach doganiały gtx280...

Ja tam bym brał

e7200 + scythe mugen + mx2 + oc ca. 470zł //albo e8400 chociaż szkoda tych 200zł, no o ile ktoś chce się chwalić na forum że przeleciał pare benchmarków stabilnie na ponad 4ghz'ach :]

MSI X48 Platinum ca. 720zł // jeśli 4870x2 by wszedł to równie dobrze może być p45 platinum, a nawet p45 neo2 fr, bo o ile 2 gpu skalują się w cf wyśmienicie, to więcej rdzeni widać wyraźnie dopiero znacznie powyżej rozdzielczości fullhd.

2x hd4870 ca. 1500zł //albo 4870x2 jeśli by wyszedł w podobnej cenie.

2x2GB Mushkin Redline ca. 300zł

Corsair 750TXEU - ca. 300zł

2x320GB Samsung F1 -ca. 300zł

pionier dvr215 /a lepiej 216 jeśli by się pojawił - << 100zł

Cooler Master 590 ca. 250zł

kilka wentylatorów acutake, AC 12L na tył i wychodzi 4000zł.

(Baner) #10

jak Ci szkoda kasy na obudowę to ja bym wziął, są już za 150 a wygląda całkiem ciekawie i sam się do niej przymierzam

http://www.sklephn.pl/p8964-obudowa-rai ... ng-0w.html

(Kabuto1378) #11

720 zł za płytę głupota, znacznie lepiej bo taniej a nie gorzej Gigabyte GA-X48-DS4.

MSI ma ledwo jedno złącze PCI które przy dwóch 4870 zostanie zakryte w efekcie czego nie ma jak podłączyć karty muzycznej czy tunera TV.

Obudowa Antec Gamer Three Hundred.

Reszta tak jak radzi Mariosti.

(zaku) #12

A może cros fire,

wtedy już teraz mógł by już teraz mieć

(Darth ReX) #13

E.... OCB?

(system) #14

Polecacie mu HD 4870x2 ktory pojawic sie ma w polowie sierpnia a mamy 21 lipca czyli jeszcze ponad 3 tygodnie a do sprzedazy ma trafic na poczatku wrzesnia :?

(Climer26) #15

Tania i dobra płyta to GIGABYTE GA-EP45-DS3 http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/341022 a jak nie ta to ta Gigabyte GA-EP45-DS3R http://www.ceneo.pl/1544331 ze względu na Dynamic Energy Saver Advanced (dział przy podkręcaniu), mam wiele dobrych funkcji i dobrze się na nie kreci procesor

(Mariosti*) #16

W porównaniu do nich lepsze jest MSI P45 Neo2 FR

(Climer26) #17

Zastanów się co piszesz Mariosti* czytaj wypowiedzi, a nie piszesz, a jak nie dociera to nie to ja już nie wiem. Płyta ma być dobra pod wieloma względami a nie pod jednym

(Mariosti*) #18

No a pod czym myślisz msi jest lepsze? Bo jedynymi zaletami tych gigabyte'ów jest niepotrzebna druga karta sieciowa i wielce nieprawdopodobnie przydatne fire wire, poza tym msi jest lepsze, chłodzenie, zasilanie, pcb. To że msi nie pucuje się z "green efficiency" tak jak gigabyte i nie tworzy bez sensu masy modeli klonów różniących się właśnie sprawnością zasilania jest akurat zaletą msi. Wystarczy właśnie conieco poczytać.

(Climer26) #19

Mniej kasy za rachunek to zły przykład, złącza do cyfrowych kamer też źle, zasilanie na Gigabyte'cie też jest dobre, chłodzenie wystarcza w zupełności (chipset P45) i jest mniejsze, dzięki temu można montować różne chłodzenie na procesor, bez obawy czy się nie zmieści.

(Mariosti*) #20

No i nie przeczytałeś, bo właśnie msi daje teraz w nowych płytach głównych tego segmentu wyłącznie zasilania o wysokiej sprawności, a rozbudowane chłodzenie jest w granicach rozsądku, jedno wiem - nie ma żadnych problemów z zamontowaniem scythe mugen'a więc czego można chcieć wiecej?