Komputer do 4000zł

Kumpel ma kupować komputer, i chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze komponentów do max. 4000zł (sama skrzynka)… Już mi pomogliście więc wiem że mogę na Was liczyć :wink: Będę wdzięczny za wszelkie propozycje :slight_smile:

Za tyle kasy średnio to się pyli… :slight_smile:

E8400

MSI X48 Platinum

HD 4870x2

2x2GB Mushkin Redline

Corsair 750TXEU

2x640GB Samsung F1

Pioneer DVR-215, lub jak już będzie w sklepach, DVR-216

Sharkoon Rebel 9, albo jak mu kasy nie szkoda to NZXT Lexa (moim zdaniem bardzo ładna)

Jak starczy kasy, to można ładować się w 4 rdzenie(odradzam) i drugiego HD 4870x2 (nie widzę sensu).

co do obudowy to polecam NZXT Apollo :stuck_out_tongue:

A co myślicie zamiast drugiego 640GB dysku (on nie chce tyle miejsca), to od razu kupić GF GTX 280?

GTX 280 - ■■■■.

Dlatego podałem Radka, bo jest na jego poziomie (choć jeszcze nie ma premiery, będzie końcem miesiąca).

ten HD4870x2 jest wydajniejszy od GTX280

Jeszcze nie jest, bo go nie ma :stuck_out_tongue: Dobra wiem, czepiam się, ale i tak wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują.

Poza tym to Nvdia :stuck_out_tongue:

Na pierwszych sterownikach do 48x0 o których amd mówiło że crossfire jest bardzo niedopracowane 2x4850 na standardowych zegarach doganiały gtx280…

Ja tam bym brał

e7200 + scythe mugen + mx2 + oc ca. 470zł //albo e8400 chociaż szkoda tych 200zł, no o ile ktoś chce się chwalić na forum że przeleciał pare benchmarków stabilnie na ponad 4ghz’ach :]

MSI X48 Platinum ca. 720zł // jeśli 4870x2 by wszedł to równie dobrze może być p45 platinum, a nawet p45 neo2 fr, bo o ile 2 gpu skalują się w cf wyśmienicie, to więcej rdzeni widać wyraźnie dopiero znacznie powyżej rozdzielczości fullhd.

2x hd4870 ca. 1500zł //albo 4870x2 jeśli by wyszedł w podobnej cenie.

2x2GB Mushkin Redline ca. 300zł

Corsair 750TXEU - ca. 300zł

2x320GB Samsung F1 -ca. 300zł

pionier dvr215 /a lepiej 216 jeśli by się pojawił - << 100zł

Cooler Master 590 ca. 250zł

kilka wentylatorów acutake, AC 12L na tył i wychodzi 4000zł.

jak Ci szkoda kasy na obudowę to ja bym wziął, są już za 150 a wygląda całkiem ciekawie i sam się do niej przymierzam

http://www.sklephn.pl/p8964-obudowa-rai … ng-0w.html

720 zł za płytę głupota, znacznie lepiej bo taniej a nie gorzej Gigabyte GA-X48-DS4.

MSI ma ledwo jedno złącze PCI które przy dwóch 4870 zostanie zakryte w efekcie czego nie ma jak podłączyć karty muzycznej czy tunera TV.

Obudowa Antec Gamer Three Hundred.

Reszta tak jak radzi Mariosti.

A może cros fire,

wtedy już teraz mógł by już teraz mieć

E… OCB?

Polecacie mu HD 4870x2 ktory pojawic sie ma w polowie sierpnia a mamy 21 lipca czyli jeszcze ponad 3 tygodnie a do sprzedazy ma trafic na poczatku wrzesnia :?

Tania i dobra płyta to GIGABYTE GA-EP45-DS3 http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/341022 a jak nie ta to ta Gigabyte GA-EP45-DS3R http://www.ceneo.pl/1544331 ze względu na Dynamic Energy Saver Advanced (dział przy podkręcaniu), mam wiele dobrych funkcji i dobrze się na nie kreci procesor

W porównaniu do nich lepsze jest MSI P45 Neo2 FR

Zastanów się co piszesz Mariosti* czytaj wypowiedzi, a nie piszesz, a jak nie dociera to nie to ja już nie wiem. Płyta ma być dobra pod wieloma względami a nie pod jednym

No a pod czym myślisz msi jest lepsze? Bo jedynymi zaletami tych gigabyte’ów jest niepotrzebna druga karta sieciowa i wielce nieprawdopodobnie przydatne fire wire, poza tym msi jest lepsze, chłodzenie, zasilanie, pcb. To że msi nie pucuje się z “green efficiency” tak jak gigabyte i nie tworzy bez sensu masy modeli klonów różniących się właśnie sprawnością zasilania jest akurat zaletą msi. Wystarczy właśnie conieco poczytać.

Mniej kasy za rachunek to zły przykład, złącza do cyfrowych kamer też źle, zasilanie na Gigabyte’cie też jest dobre, chłodzenie wystarcza w zupełności (chipset P45) i jest mniejsze, dzięki temu można montować różne chłodzenie na procesor, bez obawy czy się nie zmieści.

No i nie przeczytałeś, bo właśnie msi daje teraz w nowych płytach głównych tego segmentu wyłącznie zasilania o wysokiej sprawności, a rozbudowane chłodzenie jest w granicach rozsądku, jedno wiem - nie ma żadnych problemów z zamontowaniem scythe mugen’a więc czego można chcieć wiecej?