Komputer do 4500 zł

Cześć.

Planuje kupić komputer do gier na raty (najlepiej 24 raty ) np. X-kom, Komputronik (chyba mają opcje składania PC?).

Budżet od 3500 do maks 4500zł (na raty i nie więcej)

Może zasilacz? Nie będzie miał jakiś problemów z np.GPU (pamiętam że coś kiedyś pisali ).

Wynagania:

  • Na raty (24 raty ).

  • Dobrze było z opcją złożenia PC .

  • Karta Wi-Fi PCI 5GHz.

  • Dobrze było jak by starczył na kilka lat ( np.5 lat).

  • Bez podświetlenia (RGB itd).

Powiedzmy że taki set chcę :

Co według was zmienić, jaki set wy polecicie?

1 polubienie

Gigabyte z grafiki wymień na inną firme straszne ostatnio lipne chłodzenia robią…
ja osobiście wolał bym EVGA albo Zotac jak wolisz coś bardziej dostępnego to MSI… albo referencyjną z nvidi.

Zasilacz z Seasonic … znakomity wybór duży + odemnie :slight_smile:

Asrock wolał bym Asus lub Gigabyte mobo ale to moje zdanie.

To może takie GPU :

Po za tym czy to prawda że Seasonic Focus miał problem z niektórymi GPU?

Głowinie chodzi o to żeby nie przekroczyć maksymalnego budżetu i dlatego wybrałem takie a nie inne mobo.

Edit.

Znalazłem takie mobo

Mocno przekracza budżet .

Zmien płytę główną B450A-PRO, najlepsza za jaką nie przeplacisz. Chłodzenie dodatkowe bym wyrzucił chyba że będziesz podkręcał. Zasilacz bym się zastanowił czy az taki super wypas.najlepszy musisz mieć Vero M2 600W też jest spoko, a zaoszczędzone grosze przeznaczyć na rtx 2060.

1 polubienie

A taki :

No tak może kupić lepsza grafike oszczędzając na innych peryferiach, ale czy to rozsądne pakować mocniejszą grafike do budżetowego zasilacza…

Tym bardziej że kolega chce mieć komputer który będzie pracował przez kilka lat… a nie na 1-2 i do wymiany znowu.

Przy stricke 4.5k będzie trudniej wybrać lepszej jakości produkty i jeszcze wchodzić na klase wyższą. jak to z rtxem 2060

Trzeba było by skubnać po pare dyszek aby skleić/zaoszczędzić na podsepołach 400-600zł extra i je dodać z 1200zł na 1600-1800zł w zależności jaki to by miał być ten rtx 2060.

Ja wolał bym kupić lepszej klasy teraz podzespoły i w przyszłości wymienić tylko grafke albo procka też… bo jeśli teraz znowu będzie oszczędzał na wszystkim to zamiast wymienić 1 podzespół to sie może zemścić i przy modernizacji okaże sie że bedzie trzeba niemal cały PC znowu zmienić.

A takiego seasonica to w 3 nowych komputerach można potrzymać i nie będzie trzeba znowu zasilacza wymieniać i nie tylko jego.

Nie mniej jest to też jakaś opcja niestety w takiej cenie trudno pogodzić oba fakty.

Ostateczna decyzja należy do Kupującego.

-bump-

No to zestawienie powyższe na pewno będzie wydajniejsze
nie dość ze zamiast ssd to nvme co da kopa to jeszcze zamiast 1660 gości 2060.

Jak padnie instalacja w całym mieszkaniu i nalepka Titan nie pomoże, określanie wszystko poniżej Golda jako budżetowe, to lekkie nadużycie. Budżetowe to są Ahygi, jakieś UltraPowery. Można do 1660 Super nie polecać Silentiumów za 150, bo to też taka budżetowa klasa średnia. Tylko kurcze, jestem pewien, ze za 200-250 zł spokojnie znajdzie sobie przyzwoity zasilacz… A wydając na Golda 450, to lepiej zaszczepić się na grypę, statystycznie większa szansa na zachorowanie od wybuchu tego o połowę tańszego za 250.

@anon7248146 A może ten wystarczy SilentiumPC Vero M2 600W 80 Plus Bronze za 239zł?

Ok, jak dla mnie teraz zestaw super.

Tzn. drugi set jaki dałem będzie ok?

Tak jest lepszy od pierwszego wydajnościowo :slight_smile:

Wystarczy, i będzie pracował w peaku na 60% maks, czyli w optymalnych warunkach. Mozesz poszukać jeszcze po innych sklepach, czy promocje jakieś etc, ale to przyzwoity model na 4.

Jedno co mogę w sumie zasugerować to zmiana RAM:


Wyższe taktowanie i dożywotnia gwarancja.