Komputer do 4500 zł

Witam wstawiam tutaj prośbę ponieważ moja wiedza o komputerach nie jest za duża i nie potrafię dobrze złożyć części aby były kompatybilne więc czy złożył by mi ktoś komputer do 4500zł wliczając monitor komputer oczywiście pod gry z góry dziękuję :slight_smile:

Witam, prośba o doprecyzowanie jakie gry będą głównie użytkowane, ponieważ co innego zrobimy typowo pod CS:GO, a inny pod wszystkie gry.

Witam, moja propozycja - klik link

Proszę Cię, monitor Acer i Ryzen 3100 w tej kwocie?

Nie tylko pod csa ale również jakieś nowsze tytuły jak np Assasins creed Odysey lub coś w tym stylu

Nie zgadzam się do końca z zestawem zaproponowanym przez Michała, a konkretnie to z procesorem - IMO procesorów 4/8 na początku nowej generacji nie opłaca się kupować bo zestarzeją się szybciutko.
Lepiej postawić na dobry 6/12, dobre mobo jako baza do ewentualnego podkręcania.
Oto moja propozycja. Kartę graficzną możesz podmienić na Gigabyte RTX2060 jeśli wolisz Nvidie, aczkolwiek taka grafika na luzie łyknie 99% gier w FullHD na najwyższych detalach. Obudowa standardowa, jak wolisz RGB to wymień sobie na jakąś inną. Monitor 27’ do grania będzie dobry.
Zresztą masz tu filmik z podobnym konfigiem, sam się przekonaj: https://www.youtube.com/watch?v=okP5Oo3YVKU

Razem za wszystko wychodzi 4504zł. Te dwie złote monety raczej jesteś w stanie dołożyć.
Myślę że taki konfig spokojnie na 2 lata wystarczy :wink:

1 polubienie

To ja tylko dodam, że do płyty B450 nie ma co kupować RAMu 3600MHz, bo za cholerę nie da się tego wykorzystać. I tak pójdzie na max. 3200.

Szczerze mówiąc lepiej pomyśleć o B550.

1 polubienie

Mój błąd, pora już do łóżka a nie po pijaku ludziom zestawy składać xD

Dobra, skoro oba zestawy to klopsiki, to lecimy z tematem:

Wszystko po dodaniu do koszyka i dodaniu kodu rabatowego “komponenty” wyjdzie jakieś 4,5k.

1 polubienie

Procesor można zmienić na Ryzen 5 3600 6/12 tylko będzie droższy. R3-3100 4/8 to takie minimum pod nowsze gry. Dałem też do zestawu szybki dysk SSD na M.2 PCIe, który jest od dysków SSD Sata szybszy.

Monitor Acer z ekranem ips fhd 24,5" jest dosyć dobrą opcją. Do niedawna w tym budżecie były monitory z matrycami tn 24,5" 144Hz. Alternatywą może być monitor Acer Nitro VG270UBMIIPX
ips 27"1440p@75Hz za 1099zł, który proponuję ze względu na to, że jest jednym z tańszych 27".

Cieszę się, że jesteś świadomy proponowania byle czego.

Alternatywa na platformie intel https://www.x-kom.pl/lista/hgp6g63el

  • Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
  • Chłodzenie procesora SilentiumPC Fera 3 120mm
  • Zasilacz do komputera SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • Dysk SSD Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • Karta graficzna AMD Sapphire Radeon RX 5600 XT PULSE 6GB GDDR6
  • Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
  • Płyta główna Socket 1200 ASRock B460 Phantom Gaming 4
  • Procesory Intel Core i5 Intel Core i5-10400F

Ewentualnie AMD https://www.x-kom.pl/lista/s85zbgzkk

  • Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
  • Chłodzenie procesora SilentiumPC Fera 3 120mm
  • Zasilacz do komputera SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold]
  • Płyta główna Socket AM4 ASRock B450 Pro4
  • Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 3600
  • Dysk SSD Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • Karta graficzna AMD Sapphire Radeon RX 5600 XT PULSE 6GB GDDR6
  • Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

Reszta zostaje na monitor.

A czy karte graficzną można zamienić na Rtx 2060? Bo nie ukrywam że wolę własnie rtxy

Można, kwestia budżetu, ale 2060 i 5600xt raz jedna, raz druga wygrywa. Dopiero Super zapewnia duży skok (i sensowniejszy zapas). https://www.youtube.com/watch?v=FE8Dh8JqVDA Sparwdź jaka lepsza w Twoich grach.

Jak chcesz 2060 (na plus brak problemów ze sterownikami, na minus widocznie mniejsza wydajność w grach), to chyba celuj w gainwarda, z tańszych modeli pewnie będzie najlepszy;

To taniej jest Zotac GeForce RTX 2060 6GB GDDR6
Choć ze sterownikami jest już zdecydowanie lepiej.

No taniej, ale z temperaturami zdecydowanie gorzej -.-

A czy sama Gigabyte Geforce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 nie starczy bez wersji Zotac?

A wersja phoenix będzie dobra?

Gigabyte się podobno dosyć dobrze grzeje. Phoenix jest bardzo fajny, ale już nieopłacalny w tej kwocie.