Komputer|do 4k.|gry,grafika|+monitor :)

Siemasz wszystkim :slight_smile: planuję zakup nowego komputera który służył mi będzie głównie do grafiki, gier, przeglądania stron, słuchania muzyki oraz oglądania filmów :slight_smile:

Zależy mi abym za te pieniądze stworzyć najwydajniejszą maszynę jaka jest realna :slight_smile: w kwocie ma się znajdować monitor :slight_smile: napęd posiadam więc bez niego :slight_smile:

Możecie jeszcze dać jakieś propozycję myszek dla graczy tak do 150 zł i jakieś taniej a dobrej podkładki oraz klawiatury do załóżmy 100 zł :slight_smile:

Cały mój budżet to 4k +/- 200 zł ew. mogę dołożyć :slight_smile:

Lol chciałbym zobaczyć ten napęd :slight_smile: no właśnie pewnie sam napęd… :slight_smile: nie lepiej coś porządnego jak do filmów to może z blue ray? (chyba ze z osiołka :smiley: )

Będę na pewno mocno kręcił :slight_smile:

Dlatego nie lepiej coś od DFI ?

Procesor 2 czy 4 rdzenie ?

No i jaki monitor ?

Monitor Samsung 22’’ 2232BW ??

Wszystko OK … tylko tak wziąłbym GoodRAM pro900 2x2Gb ponieważ, z Crucialami może być problem (często są awaryjne i są problemy z serwisem)

Obudowę jakaś lepszą jak kompa za tyle siana (nie mówię że CM jes zły ale przydałoby się coś lepszego)

Także przydałoby się chłodzenie na proca. Może Scythe Mugen?

Nie nie lepiej.

destroy , a co byś powiedział o tym :

Płyta główna: DFI LanParty DK P35-T2RS Solid

Chłodzenie: Thermalright 120 eXtrme + Nocauta P12

Dysk: może coś w RAID ?

Płytka jakoś niczym specjalnym się nie wyróżnia , moim zdaniem nie warto dokładać jak za 100zł mniej są dobre płytki Foxconn P35A-S, GIGABYTE EP35-DSR, Abit IP35, MSI Neo2Fir , DFI Blood Iron

Jak najbardziej :slight_smile:

Wydajność wzrośnie.

Znakomity zestaw chłodzący.

a ja mam pytanko o ile może stanieć w czerwcu 8800gt ???

Więc tak jakie dyski w raid ? myślę że 1 tb by mi wystarczyło chyba że różnica w cenie pomiędzy 1,5 tb będzie mała to wtedy większą pojemność :slight_smile:

Ok więc chłodzenie załatwione :slight_smile:

Chciałbym mieć płytkę od DFI dobrą do kręcenia :smiley: w planach mam wyciągnąć siódme poty z procka :slight_smile:

Jaki monitor ? czy Samsung 2232BW będzie dobry ? 22" by były dla mnie super :slight_smile:

Ość z Arbuza , nie wiedomo ile stanieje ale już jest tania jak barszcz

a ja mam pytanko o ile może stanieć w czerwcu 8800gt ???

Cena nowego Radeona 4850 to ok. 200 (190-220) dolarów (ale trzeba mieć w pamięci histerie z 8800, choć myślę że aż tak źle nie będzie) teraz przeczytałem że ma być? o ok. 25% wydajniejsza niż 88000GT. Czyli cena 8800GT/S powinna zejść do poziomu co najwyżej 170 dolarów by ktoś jeszcze chciał je kupić. Wszystko zależy jaka będzie faktyczna wydajność nowych Radon-ów i jaka będzie ich cena początkowa. Podejrzewam że cena 8800GT/S powinna spaść poniżej 600 zł.

Powiem wam tak niektóre układy 4 rdzeniowe są słabsze od najlepszego dwurdzeniowca E8400.

Więc to będzie dobry wybór :slight_smile:

czyli to oznacza, że niedługo znów radeon będzie liderem cena-jakość :slight_smile:

Imo obecne karty typu 8800GT polecą w dół o stówkę, szału jakiegoś bym się nie spodziewał.

pamiętaj, że 200 dolarów to u nas raczej 200 euro, dlatego cena 4850 to nie będzie ok. 435 zł. Jak napisałem wyżej faktyczna wydajność i cena zdecydują jaka będzie obniżka cen 8800GT/GTS. Dla nas wszystkich byłoby dobrze gdyby AMD wreszcie się odbiło od dna które osiągnęło, bo prymat na rynku CPU Intela i GPU Nvidii odbije się na nas bardzo boleśnie. Nic tak nie działa stymulująco na rynek niż konkurencja. Osobiście coś nie wierze w AMD, bo skoro od długiego czasu ma problem ze sterownikami i nie potrafi stworzyć wydajnego GPU, nie wiem czy teraz nagle miało się przebudzić.

Dolar osiąga dno takie jak szwabska marka przed zejściem(2.2 ziko) a ojro stoi po 3.4 ziko, więc nie liczyłbym na to, że premiera nowych układów przyniesie nam ceny na poziomie obecnych 8800GT - no way. Obstawiam, że będą je sprzedawać po 1000-1200 min.

A może by tak ktoś odpowiedział na moje pytania :)?

bo lekkie OT się zrobiło :stuck_out_tongue:

A nie dostałeś odpowiedzi ??

Foxconn P35A-S/MSI Neo2-FiR

E8400/Q9450

2x1GB GoodRam Pro 900 D9GMH

TwinTech 8800GT XT 512MB DDR3 HeatPipe

Samsung F1 750GB HD753LJ 32MB Cache

Enermax PRO+82 525W

CoolerMaster Elite RC 331

Pioneer DVR-215D

Samsung 22’’ 2232BW

249$ :roll: http://hardware-infos.com/news.php?news=2075

choć i tak jest to bardzo atrakcyjna cena pomijając cła, akcyzy i transport przez ocean

co do powyższego linku wciąż trzeba podchodzić z niepewnością bo przecież 4870 miał mieć magistralę 512bit a tu proszę nadal 256.

poczekajmy lepiej do premiery zanim będziemy polecać te karty, na razie bierz najtańszego 8800GTS albo GT od twintech/galaxy