Komputer do 4tys

Witam wszystkich,
nadeszła wiosna więc czas zmienić komputer.
Wymyśliłam taki zestaw:
Pamięć Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/16)
Procesor Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6MB, BOX (BX80662I56500)
Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 8 500W 80 Plus (BN241)
Obudowa SilentiumPC Gladius M35W Pure Black (SPC156)
Napęd Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB GDDR5 (192 Bit) 3xDP, HDMI, DVI-D, BOX (GTX 1060 GAMING X 6G
Płyta główna MSI Z170A TOMAHAWK, Z170, DualDDR4-2400, SATA3, RAID, HDMI, DVI, USB 3.1, ATX (Z170A TOMAHAWK)
Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)

Cały koszyk.

Uszanujcie proszę to że chce mieć kartę geforce :slight_smile:
Jeśli coś źle dobrałam lub obudowa jest za mała (tego najbardziej się boje), proszę o komentarz.

Pozdrawiam.

Czemu kupujesz teraz i jeszcze na tym i5 ? Ten Twoj zestaw można ocenić tak … slaby w skali od 1 do 6 1 - pała 6 celujący można go ocenić na 3 z minusem.
Radze poczekać na Ryzeny i wstrzymać się z miesiąc z zakupem.A jak za te pieniądze to po prostu DNO bo wydajność będzie bardzo słaba jak na taka kwote.

Co do zestawu, to jeśli nie masz zamiaru kręcić, to lepiej wziąć płytę na chipsecie B250.
Procesor Core i5 ale 7 generacji, mają wyższe zegary i obsługują pamięci 2400MHz.
Od siebie proponuję coś takiego:

Jeśli nie możesz dołożyć, to zjeżdżamy z kartą graficzną do GTX1060 6GB. Proponowałbym jednak tą:
https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/
Nie ma sensu dopłacać ponad 150zł do MSI.

Dysk SSD posiadam 250GB Cruciala więc nie potrzebuje dysku SSD.
Ten zestaw bardzo przekracza moje 4tys. przeznaczone na kompa.

Myślałam też nad takim zestawem.
Jednak na pewno zapisze sobie twoją propozycje.

Pytanie,po co Ci płyta na Z170 jak kupujesz procesor z zablokowanym mnożnikiem? zamierzasz kręcić BCLK? bez sensu do tej plyty sie bierze procesor z literką K.Jak procek ma być z zablokowanym mnożnikiem to wystarczy taka płyta

Albo dołoż do i5 7600k

Ale radze poczekać 2 tyg do miesiaca bo w tej cenie bedzie juz dostepny AMD Ryzen.I nie zapomnij o dokupieniu aktualizacji bios

Czy w takim razie tak będzie lepiej? Nowy koszyk.
Mój stary komp może jeszcze poczekać miesiąc tylko miałam nadzieje że już go wymienię ma on 5 lat.

11 kwietnia premiera nowych procesorow AMD ktore sa bardziej oplacalne.W cenie 825zl mozna bedzie kupic R5 1400 3.2-3.6 Ghz 4 rdzenie 8 watkow.Mysle warto poczekać ale jak bardzo się Tobie spieszy to ten zestaw jest już ok.Tylko musisz dodać montaż https://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/

i dodatkowe chlodzenie https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-3-lt-he1012-spc145-858456

jednak radzilbym poczekac bo tylko 2 tygodnie a w tej cenie i5 bedzie mozna dostac odpowiednik i7 7700 tj Ryzen 5 i plyte na chipsecie B350.

To w takim razie się wstrzymam te dwa tygodnie.
Jeśli chodzi o złożenie to mam osobę która mi to złoży z tym nie ma problemu.

Nie ma możliwości, żeby Ryzeny 5 przegoniły w grach Core i5, skoro Ryzeny 7 im nie dają rady w większości tytułów.
Sama platforma też tańsza niż B250 nie będzie.

@kwiku01, możesz zaczekać, ale wątpię że coś na tym ugrasz.

Przeciez te Ryzeny sa zegar w zegar tak samo wydajne jak Intele,roznica w IPC jest ponizej 5% w stosunku do IPC Kaby Lake zegar w zegar.I dodatkowo maja mozliwosc OC.i5 to juz przestarzaly procesor i nie warto tego kupowac.Zwlaszcza w tej cenie.Lepiej miec odpowiednik i7 niz i5 bo i5 juz teraz bottleneckuje karty graficzne,zwlaszcza takiego GTX 1070.

Nie są. Różnica w IPC względem skylake/kabylake waha się od 15-20%. Pomijam już ogromne problemy z SMT i adresowaniem fizycznych rdzeni, kiepskim kontrolerze pamięci RAM i dość kiepskim cache L3.

i5 nie jest żadnym przestarzałym procesorem. Nie wiem jak takie głupoty można wypisywać względem Kaby Lake czy nawet Skylake. Co więcej, Ryzeny w grach pokonuje i7 Haswell, o Broadwellach nie wspominając.

Nie wiem skąd też ta bzdura o bottleneckowaniu kart graficznych.

Gry beda patchowane pod Ryzen i roznica miedzy Kaby Lake a Ryzen praktycznie zniknie.

wg mnie nie ma co teraz kupowac I5 bo to jest najgorszy moment z dwoch powodow:
1.Procesory AMD sa wydajnosciowo konkurencyjne
2.Po premierze Ryzenow z serii 5 moze byc obnizka cen u Intela.

Jeden tytuł, do tego mowa tutaj o R7 1700.

Szersze spojrzenie szybko sprowadza na ziemię:

I nie wiem jak z tego wywnioskowałeś, że i5 to przestarzałe procesory lub bottleneckują GTX1070.

Wez po uwage ze ten test byl robiony w dniu premiery,a gry ktore byly testowane nie mialy jeszcze patchy pod nowa architekture prockow AMD.Jesli po patchu w danej grze wydajnosc wzrasta o 20-30% to wiadomo ze potencjal Ryzena jest bardzo slabo wykorzystany w tych grach ktore sa slabo zoptymalizowane.Na dobreprogramy.pl byl test

Kupowanie teraz i5 jeszcze po tej cenie to bardzo slaba opcja.Jak napisalem lepiej poczekac i moze ceny intela spadna a i tak patche w grach poprawia wyniki w grach na podstawkach AMD.

Dalej, już po premierze, szersze spojrzenie.

Intel nie opuści cen konsumenckich procesorów, nie ma na to szans. W półce graczy jest nie do dotknięcia, zwłaszcza że platforma Z170 i Z270 zapewnia 16 + 20/24 linii PCIE. Dla porównania X370 to 24 linie, mniej niż 28 linii B250 Intela.
Jedyna obniżka może przyjść z nowych HEDT, ale to inna para kaloszy.

Nawet jesli to jaki sens jest teraz na 2 tygodnie przed wyjsciem nowych procesorow kupowac nowy komp z i5? rozsadniej jest poczekac pojawia sie nowe optymalizacje pod Ryzena.Ten procesor ma swoj potencjal a w zadaniach wielowatkowych jest duzo lepszy od Intela.Np. ktos chce komputer nie tylko do grania ale tez do streamowania … i taki i5 po prostu bedzie zdychal.A Ryzen sobie ladnie poradzi.Zawsze sie oplaca w takiej sytuacji poczekac.