Komputer do 5 tys, wątek długoterminowy

Ja proponuje:

Produkt(y)	Ilość	Suma

			Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/ 

		435zł

			Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 

		1039zł

			Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 

		195zł

			LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black) 

		110zł

			Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza) 

		260zł

			Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 LLK Viper II 

		369zł

			Corsair 750W [CMPSU-750HXEU] modularny 

		530zł

			Gainward GeForce GTX 295 1792MB DDR3 /2x448 bit/ HDTV 2xDVI 

		1639zł
  • wc

focus , czy mogę Cię prosić jeszcze raz o podanie polecanych przez Ciebie płyt ?

Ja staje przed kolejnym dylematem, a mianowicie obudową. Cały czas pisałem o Cosmosie, bo po pierwsze podoba mi się jego wygląd, a po drugie rozmiary są imponujące.

W oko wpadła mi buda Antec P193, co prawda rozmiarami nie dorównuje Cosmosowi, ale :

  • regulacja obrotów wentylatorów.

  • szufladka pomiędzy zasilaczem, a płyta główną ( podoba mi się ).

  • dobre rozmieszczenie otworów na kable

  • podobno bardzo dobrze wyciszona

  • za te boczne “coś” co wystaje

Myślałem o poprzedniej wersji Antec P183, bo jest pozbawiona tego “czegoś” na bocznej ściance, ale uważam, że jest za mała w porównaniu do nowszej wersji. Dokładnie mówiąc chodzi mi o głębokość obudowy.

Teraz mam Thermaltake Tsunami i GTS 8800 ledwo wchodził ( zahaczał o kable dysków twardych ).

Nowa wersja Antka jest o prawie 10 cm głębsza. Czyli bez obaw można inwestować w SLI.

MSI X58 Pro-E, Gigabyte GA-EX58-UD3R, Gigabyte GA-EX58-UD4P, Foxconn Flaming Blade

To co wystaje to osłona na wentylator 200mm

Trochę mało przyszłościowa jest, tylko 3 sloty pamięci.

Poczytałem, pooglądałem i dwie płyty rzucają się w oczy, a mianowicie :

ASUS Rampage II Extreme

* Świetne narzędzia do podkręcania

* LCD Poster

* Bardzo dobra wydajność podsystemu pamięci

MSI Eclipse Socket 1366

* Moduł D-LED2

* Dużo złączy SATA

* Moduł GreenPower Genie

* Użycie najwyższej jakości kondensatorów

Z nieco tańszych :

Gigabyte GA-EX58-UD5

* Stosunkowo niska cena

* Dopracowany BIOS

* Duża liczba dodatków

Według testów wydajnościowych MSI wypada najlepiej.

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś te testy, ale wszystkie płyty dla Core i7 mają identyczną wydajność, tym bardziej podsystemu pamięci. Różnic między nimi po prostu być nie może.

Znalazłem test na bench… tytuł testu brzmi “Intel Core i7 aka Nehalem - najszybszy CPU do pecetów”

Czytam teraz recenzje i testy. Wszystkie portale ukazują różnicę pomiędzy płytami głównymi, więc już sam nie wiem jak to jest :stuck_out_tongue:

Pomyśl na logikę: jeśli kontroler pamięci jest w procesorze (a tak jest w przypadku wszystkich AMD K8/K10 oraz Core i7), to przy tych samych ustawieniach pamięci, jakim sposobem może być różna wydajność? Są dwie możliwości:

  1. Producent płyty głównej coś spaprał

  2. Tester niezbyt dobrze ustawił płyty do testu (czyt. nie tak samo)

Pierwszy punkt wykluczam, gdyż wszystkie płyty sprawdziłem i MAJĄ tę samą wydajność - nie liczę delikatnych różnic na poziomie 1%, które nie mają znaczenia.

Okej pomińmy ten temat, a wróćmy do zasilacza :slight_smile:

Chyba przeoczyliśmy najważniejszą rzecz, a mianowicie, że 750W, to będzie za mało.

Jeśli w niedalekiej przyszłości będę chciał zrobić SLI, to według tego kalkulatora klik 750 W, to zdecydowanie za mało.

Mam szukać czegoś co ma 1000 W ?

750W wystarczy

Masz błędne pojęcie na temat wydajności płyt głównych, które jest niestety powielane przez vortale (część). Ale rób jak chcesz

Wiesz chyba doskonale, że 750W nie jest równe 750W. Nie pomogę Ci w kwestii zasilaczy, ale powiem tylko tyle, że PC Power & Cooling 750W bez problemu trzyma Core i7 @ 4 GHz z HD 4870 X2.

Do tego tematu jeszcze nie raz wrócę :slight_smile:

Przyjrzyjmy się kalkulatorowi poboru mocy.

System Type: quad

Motherboard: high end

CPU: i7 920

Overclock: zostawiam bez zmian

Ram: 3 stick DDR3

Video Card: SLI 2x275

SATA: 1HDD

DVD/RW: 1 nagrywarka

3x USB

Fan Controller: opcjonalnie

5x120mm fan

1x250mm fan ( w przypadku antka )

Wciskamy obliczanie i wychodzi 760W ( bez podkręcania procka ).