Komputer do 5 tys. zł z procesorem 8600k - poproszę o propozycję

Jak w temacie, chciałbym żebyście pomogli mi poskładać komputer z prockiem 8600k i GF 10606GB :slight_smile:

Monitor kupię osobno później. Nie mam żadnego podzespołu, prosiłbym o propozycję z nowymi częściami.

czy kosztem dysku, mogę efektywnie dołożyć 8gb pamięci ? Nie potrzebuję, aż takiego dysku :slight_smile:

Tam są dwa moduły 8GB, razem 16GB. Potrzebujesz więcej?

ps. wszystko możesz :slight_smile:

Zerknij proszę

Brakuje chłodzenia CPU. Teraz to dopiero widzę.

Co do RAM - najlepiej wybierz jakieś z listy QVL Asusa:

np:

a jakieś ciut tańsze, mogłyby być 3000MHz, lista jest dość długa i nie do końca wiem które wybrać :slight_smile: chłodzenie dodałem jak najbardziej do koszyka

Przy 8600K nie brałbym Fery 3 a Mugena 5 - znacznie lepiej się sprawdzi przy tym procku

Płytę zmień na solidniejszego ASRocka Z370 Extreme 4

ASRock nie jest solidniejszy. Obie płyty są na podobnym poziomie. Różnice są takie, że ASRock nie obsługuje pamięci 3000MHz a Asus nie obsługuje SLI… Asus jest tańszy :wink:

ASRock ma 12-fazową sekcję zasilania. Asus z tego co czytam zaledwie 6-fazową.

W sekcji zasilania jakość liczy się znacznie bardziej niż ilość faz, pod warunkiem, źe są co najmniej 4 :slight_smile:

Nie zmienia to jednak faktu, że ten ASRock w tych pieniądzach ma mocniejszą sekcję od Asusa.

Jak to zmierzyłeś?

Skąd te bzdury?

I następna bzdura

Cytat: Obsługa Multi-GPU
Obsługa technologii NVIDIA® 2-Way SLI™

Co do sekcji, Asus posiada bieda sekcję zasilania w porównaniu z Asrockiem. Nie chodzi o ilość faz, lecz podzespoły użyte do jej budowy.