Komputer do 5000-6000zl (+monitor)

witam, mam pare problemów co do doboru sprzętu do kompa a widze że tutaj są ludzie którzy znają sie na rzeczy to pewnie mi dobrze doradzą :slight_smile:

(ceny z komputronika, wiem ze drogo :slight_smile: )

Monitor: 19’’ LG Flatron L1960TR-BF (2ms i 19’’ na tym mi najbardziej zalezy) 1000zl

Plyta główna: Asus Striker Extreme +/- 900

procesor: Intel Core Quad Q6600 2,4GHz +Arctic Cooling Freezer 7 Pro

Grafa: GeForce 8800 GTX Asus 768MB (moze za x lat dokupie drugą do pracy w SLI, “(wymaga zasilacza z kablami 2x PEG)” nie wiem o co biega ;/ 1600zl

ram: i tu mam problem potrzebuje cos dobrego do overcloackingu 2x2gb ale tez nie za drogie :confused: no i DDR2

dysk: seagate 500GB Barracuda 7200.11 (32MB, SATA II)

zasilacz: tez nie wiem :confused: chciałbym coś dobrego co napewno uciagnie to wszystko a zarazem w miare cichego

Obudowa: tutaj też mam problem bo nie wiem w jaką obudowe sie striker i GF 8800GTX zmieści :stuck_out_tongue: no i wiadomo obudowa musi mieć bardzo dobry obieg powietrza. W koncu też bede podkręcać wszystko :stuck_out_tongue:

Przede wszystkim zależy mi na osiągach ]:-), ciszy no i moze na wygladzie obudowy :stuck_out_tongue_winking_eye:

Piszcie wszystko co bedzie dobre dla tego kompa. Najwiekszy problem mam z doborem zasilacza i obudowy no i ew. jakie wentylatory do obudowy (ciche i wydajne)

Z góry wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

pozdro m0skal

co to za szrociuch na TN ??

Nazwa produktu

  1. Asus Striker II Formula (nVidia nForce 780i SLI) [DDR2, 3xPCI-E, FW]

  2. Intel Core2 Quad Q6600 2.40 GHz BOX (LGA775, 64bit)

  3. 2xDDR2 2x1024MB PC-1066 Dual PDP Patriot Extreme Performance ELK CL 5

  4. Seagate 500 GB Barracuda ES.2 (ATA/300, 32MB, 7200, NCQ) ST3500320NS

  5. 2xGeForce PCI-E 8800GT EVGA 512 MB TV-out / 2xDVI BOX (256-bit) (512-P3-E801-AE) + Crysis

  6. Asus DVD+/-RW DRW-2014L1T SATA LightScribe BOX (beżowy + czarny panel)

  7. Bequiet Straight Power E5-650W (650W), aktywne PFC (1x120mm)

  8. 19´´ Eizo S1931SE-BK (PVA, 280, 1000:1, 16ms) DVI, czarny

i będzie hulało i buczało. tam gdzie 2x (niekoniecznie w kwestii finansowej - choć ogromny budżet).

składane w znak.pl

w kwestii obudowy :

http://znak.pl/index.php?cid=279&scid=1 … LB+bez+zas

hmm wydaje mi sie że monitor dobry znalazlem -> http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/ … ,id,42265/

płyta główna: nadal bym zostawał przy striker extreme

Grafika: właśnie chce teraz wziać lepszy sprzęt żeby później kiedy juz zrobi sie troche niewystarczalny kupić drugą 8800GTX i w SLI

zasilacz: Bequiet Straight Power E5-650W chyba dobry, tylko pytanie czy 650W uciągnie wszystko po podkręceniu

obudowa: ta co napisałeś jest niezła, tylko nie wiem czy zadowoli ogromne pragnienie swierzego powietrza striker extreme’a ;D

EDIT:

dopiero teraz zobaczyłem tą płyte główną (Asus Striker II Formula (nVidia nForce 780i SLI) [DDR2, 3xPCI-E, FW]) ona jest rzeczywiście niezła

tylko pytanie jak z podkręcaniem jej ?

to cię uświadamiam - nie masz żadnego pojęcia o monitorach LCD :slight_smile:

chcesz kupić płytę główną na chipsecie który lada dzień zostanie “wypchnięty” przez znacznie lepszy i nowszy moduł

?? a piszesz o przyszłości

to jest zły tok myślenia lepiej kupić 2x8800gt 512MB i zbierać na mocnego 9xxx.

wystarczy acz sprawdziłbym czy ma 2x6pin peg na różnych liniach +12V (tzw znaczek SLI READY) ot przykład :

http://znak.pl/index.php?cid=894&scid=2 … 00GXSSLIEU

lub ten :

http://znak.pl/index.php?cid=894&scid=1 … 700+E5700W

buda będzie ok lub jeśli wolisz coś większego to seria DRAGON chiefteca ;-).

dobra na monitorach sie nie znam to fakt ( nadal siedze na 19’’ crt :stuck_out_tongue: ) no ale zalezało by mi żeby monitor był szybki (filmy, gry)

poczytałem troche o tej plycie ASUS striker II formula i rzeczywiście niezła :smiley:

a co do grafy i kupienia slabszej 8800gt w dualu a pozniej zbierania na 9xxx to powiem tak, wątpie że bede zbierać :stuck_out_tongue: chyba zostaje przy 8800gtx :stuck_out_tongue:

a oboudowa stawiam na Chieftec Dragon DA-01B-D (big tower )

z tego EIZO nie będziesz zawiedziony ;-).

jak wolisz :wink: będziesz miał mniej FPS ;-]

co do fps ;p wiesz jak przekonać maniaka :smiley:

a monitor hmm troche drogi, ale jeżeli dobry do filmow, gier no i jezeli tak dobrze wykonany jak wysoka jego cena to chyba biore :smiley:

jeszcze co do tych 2 zasilaczy do których podałeś linki one mają SLI-ready ?

będziesz zadowolony za równo z SLI jak z EIZO - a drogie to są 20 i większe EIZO :P.

jeśli chodzi o zasilacze to tak oba są zgodne z SLI/CF.

jeszcze ram mnie zastanawia

znalazlem na tym znak-u

DDR2 OCZ QUAD - DDR2 4x2048MB PC-667 OCZ Titanium AM2 CL5

dobre do kręcenia ? :smiley:

nie ich zaletą jest rozmiar na jedną kość. czyli można wsadzić w 4 banki do 8GB ;-).

yyy przekroczyłem budżet o cene monitora XD

to zrezygnuj z SLI 8800gt i kup 1go 8800GTS 512MB z podrasowanymi zegarami + tylko jeden pack pamięci (razem będzie 2GB).

kurcze, nadal mnie ten czas reakcji plamki martwi:/

on jest naprawde za duży, a w zwiazku z tym ze pewnie bede głównie grał na takim sprzęcie :stuck_out_tongue: to nie chce miec cholernie wolnego monitora bo 16ms to bardzo duzo!

16 ms dyskwalifikuje monitor, jeśli chodzi o komfortową grę. Nie myśl, że szybko przesuwający się obraz na takim sprzęcie wygląda jak mleko - nic z tych rzeczy. Problem polega na uruchamianiu bardziej statycznych scenerii w bardzo wysokich rozdzielczościach - 1440x900 i wzwyż. W wielu grach np. strategicznych przy subtelnym przesuwaniu kamery w większym oddaleniu dosłownie widać, jak monitor “pichci” piksele, jeszcze prościej mówiąc, widać ich “wyostrzanie się” gdy czas reakcji matrycy zostanie osiągnięty. Problem znika po zmniejszeniu rozdzielczości, JEDNAK, wiedz, że na LCD o przekątnej 19" i wyżej uruchamianie gier w rozdzielczości mniejszej niż 1024x768 jest pomyłką i nie mam na myśli wszechobecnej “pikselozy”, bo ta z racji niskiej rozdzielczości jest i będzie. Chodzi mi o to, że możesz nie być w stanie przeczytać jakiegoś tekstu, ponieważ będzie on po prostu zbyt rozmyty.