Komputer do 5000 zł

wigrus myślę, że jesteś poważnym człowiekiem. Przeczytaj dokładnie co napisał NestoR. Jezeli ktoś prosi o pomoc w złożeniu komputera za 5000 zł (gdyby podał cenę ok. 3000 to inna sprawa) to chyba nie po to aby kupić asrocka z niższej półki cenowej i to, ze nie interesuje go oc a chce mieć w miarę wydajny komp. Można podawać propozycje optymalne i niekoniecznie zbyt wygórowane czy zbyt zaniżone. Wspomniałeś o GeForce 8800. Owszem, robi wrazenie ale do takiej karty należy podejść inaczej. Poza tym nikt mu nie każe stosować się do moich wskazówek. Ja tylko zasugerowałem i to wszystko. Jeżeli chce inne podzespoły to każdy z nas coś podpowie. Decyzja jest po jego stronie.

Robinhio rozumiem wszystko co piszesz, asrocka podałem na przykład, a czy weżmie asusa p5b czy biostara czy jeszcze coś innego na s.775 to i tak wielkiej różnicy nie zobaczy, a z czasem, prędzej czy później zacznie się interesować OC, a jak się zajmuje obróbką video, czy wszelkich innych mult. to ta moc się przyda i dobrze będzie kręcić na dobrej płycie gł.

Takie moje zdanie o OC, a wydawanie większej kasy za praktycznie tą samą wydajność, a dla przykładu o wiele mniejszych możliwościach OC mija się z celem.

Sorka za OT, musiałem, wybaczcie :wink:

Robinhio pozdro :wink:

A bez podkręcania widziałeś jakie są różnice? Podałem inny model Asusa a nie p5b a róznica jest. Róznica w cenie (między Biostarem) to nie tylko wydajność ale i dodatkowe funkcje. Poza tym przy P5N32 (nie jest to najdroższa płyta) też daje się podkręcać ale dopiero wieksze mozliwosci są mając procesor E6700. A jak ktoś chce się nauczyć o podkręcaniu to oczywiście można się tym zainteresować jak najbardziej.

Pozdrawiam :wink: