Komputer do 5200zł

Witam,

tym razem poszukuję komputer który będzie spełniał moje wymagania ale do 5000-5200zł.

Najbardziej chodzi mi o kartę graficzna ( najlepiej GTX 295 ) i Intel core i7

Czy jest możliwe złożyć komputer o takich parametrach za taka cenę?

Jeśli tak, bardzo proszę o propozycję takiego komputera.

(jedna wskazówka - dysk twardy nie musi być większy jak 300-320 GB)

Akutalnie cześci w zestawie:  

Procesor:

Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/

1060 zł


Wentylator:

-

-


Płyta główna:

MSI X58 Pro /intel X58/

769 zł


Pamięć RAM:

Patriot 6GB (3x2GB) 1600MHz CL8 Viper LLK 

450 zł


Druga pamięć RAM:

-

-


Dysk twardy:

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

195 zł


Drugi dysk twardy:

-

-


Kieszeń HDD:

-

-


Karta graficzna:

Gainward GeForce GTX 295 1792MB DDR3 /2x448 bit/ HDTV 2xDVI

1639 zł


Karta dźwiekowa:

-

-


Głośniki:

-

-


Napęd FDD:

-

-


Napęd CD/DVD:

-

-


Nagrywarka CD-RW:

-

-


Nagrywarka DVD:

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

99 zł


Karta sieciowa:

-

-


Tuner TV:

-

-


Klawiatura:

-

-


Mysz:

-

-


Obudowa:

Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)

260 zł


Zasilacz:

Chieftec 750W [CFT-750-14CS] CableManagement

360 zł


Listwa zasilajaca:

-

-


Monitor:

-

-


Drukarka:

-

-


Kabel do drukarki:

-

-


Skaner:

-

-


System Operacyjny:

-

-


Oprogramowanie:

-

-


Oprogramowanie:

-

-


	Suma: 4832	zł brutto

3960.66	zł netto

sklep esc.pl

jeszcze na chłodzenie zostaje

dzięki za propozycję zastanowię się jeszcze, ale chyba nie chce gotowca tylko skladanego

Ale i tak wielkie dzięki

to jest składak

A może to:

Procesor: AMD Phenom II 955 X4 Black Edition 3.2GHz - 855zł

Płyta głowna: Msi 790 FX-GD70 - 665zł

Dysk Twardy: Samsung HD103UJ - 315zł

Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer Fatality Pro - 485zł

Karta graficzna: Gigabyte GV-N275 UD - 830zł

Napęd Optyczny: LG GGW-H20L - 825zł (HD Disk, Blu- ray, odtwarza i nagrywa praktycznie wszystko)

Pamięć RAM: Patriot DDR3 PC 1066 1333 MHz CL7.0 Dual Channel 4 GB - 315zł

Zasilacz: Corsair CMPSU-650TXEU 650W - 355zł

Obudowa: Cooler Master Mystique 632S - 360zł

Razem: 5010 zł

Zostanie na chłodzenie.

Komentarze dotyczące poszczególnych części:

Procesor: myślę, że topowy model AMD sprawdzi się nie gorzej od I7 920. Za AMD przemawia niższa cena i większe taktowanie rdzenia.

Płyta główna: zaznaczam, że na tej części komputera znam się najsłabiej, dlatego proszę o wyrozumiałośćz gniazdem pod Phenoma II, czyli socket AM3, a dokładniej:Chipset AMD 790FX

Gniazdo procesora socket AM3

Slot karty graficznej 2x PCI/1x PCI-E x1/4x PCI-E x16

Sloty pamięci 4x DDR3 2133 MHz

Format ATX

Karta graficzna nie

Karta muzyczna ALC889A HD audio 106dB SNR

Karta sieciowa RLT8111DL

Dysk twardy: wyszukując dla ciebie dysk twardy kierowałem się kilkoma zasadami. 1TB, 7200rpm, w miarę tani i dobry, wewnętrzny 3.5 cala.

Karta dźwiękowa: kupisz głośniki Creative lub słuchawki to zrozumiesz. Ja mam Creative HS 800 Fatality Gaming i to właśnie moje słuchawki, które są świetne skłoniły mnie do zasugerowania ci właśnie tej karty.

Karta graficzna: jest 2X tańsza od 295 GTX, gdybym dał do tego zestawu najtańszego GTX’a 295, to całość MOŻE zmieściłaby się w 6.5 tys.

Napęd optyczny: Odtwarza wszystko łącznie z Blurayem i HD Disk. Może cena wysoka, ale ja uważam, że warto.

RAM: Jak to będzie Win XP, który maksymalnie obsługuje 3.25 RAMu to te 4GB będą nawet na wyrost.

Zasilacz : dosyć mocny, bo 650 W

Obudowa: Tu akurat kierowałem się własnym gustem.

Części do komputera szukałem na stronie http://www.skapiec.pl. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tych podzespołem wejdź tam lub na http://www.ceneo.pl (tu są lepsze specyfikacje techniczne) i poczytaj o nich. Zwróć też szczególną uwagę na opinie użytkowników. Podane ceny są łącznie z kosztem przesyłki (najniższa cena wysyłki kurierem). Osobiście uważam ,że mimo wszystko można by w tym zestawie trochę zmienić, m.in. dać tańszą pamięć RAM, trochę “odchudzić” go na jednych częściach i przez to zyskać na drugich.Tak jak już wcześniej powiedziałem. Sprawdź dokładnie ten zestaw . Ja również proszę, aby inni użytkownicy tego forum podawali swoje propozycje. W ten sposób tomo112 z pewnością kupi najbardziej optymalny komputer do swoich potrzeb.

Poza tematem: jak mogę sprawdzi bardzo dokładnie, jakie mam podzespoły w swoim komputerze? Wiem, że to może głupio brzmi, ale komputera sam nie składałem, ale bardzo bym chciał poznać lepiej jego wnętrze. Chodzi mi tu o program, który wyświetla modele podzespołów i ich parametry. Z góry dziękuję. Jak coś to pisać prywatne wiadomości lub tutaj. Mam nadzieję, że założyciel wątku się nie obrazi. :wink:

po co?

Żeby mu się przyjemnie grało.

szczerze mówiąc to zgadzam się z matim75. za bardzo nie jest mi potrzebna taka karta muzyczna. w grach nie za bardzo przywiązuję wagi do dźwięku. Również napęd Blue Ray nie jest mi na razie potrzebny a co dopiero nagrywarka. Blue Ray nie jest jeszcze bardzo rozpowszechniony i jest dosyć mało tego typu płyt na rynku.

W grach nie ma bardzo dużej różnicy między Core i7, a Phenomem 955/965. Ogromna różnica ukazuje się tylko przy skomplikowanych operacjach.

Od kompresji zaczynając na pracy architekta kończąc. Oczywiście mając pieniądze warto zakupić procesor Intel Core i7, lecz czy dla zwykłego szarego gracza, który ma 5,2k i gra, przegląda internet może warto zaszaleć wziąć słabszy procesor i zaoszczędzić na dużo innych bajerów jednak Ty nie chcesz bajerów więc bierz i7 :smiley:

Konfiguracja stworzona przez użytkownika mati75 będzie tutaj najlepszym wyborem.

A wiecie coś może o działaniu gier na GTX295? gdzieś czytałem że GTA4 nie chodzi stabilniej niż na chociażby gf 9600. Ten komputer będzie przeważnie do gier ( między innymi czekam na na pewno znaną Wam Modern Warfare2 ) Może nie warto inwestować w kartę, której jeszcze podobno żadna gra nie potrafi na maksa wykorzystać? I jak Wy myślicie - za ile lat GTX295 będzie do kitu

I tu druga sprawa,

GTX295 kosztuje dziś około 1800. Czy ta karta jest warta swojej ceny?

Na GF 9600GT GTA IV nie chodzi na full detalach bez patcha.

Wg mnie warta jest swojej ceny karta GTX295 i wątpię w to, że coś na niej nie chodzi.

Zawsze możesz wydać trochę mniej i kupić np. Radeon 4870x2.

Ten Radek nie jest o wiele tańszy od GTX295, a czy jest duża różnica w wydajności?

Która karta według Ciebie jest najlepsza (taka do 1900zl)

No to mówię, że GTX295. Radeon 4870x2 jest o jakieś 200-300 zł tańszy.

a wracając do tych bajerów do komputera z AMD zamiast i7 to jakie to mają być gadżety? Zupełnie niepotrzebne lampki i diodki czy jakieś porządne chłodzenie?

Różne bajery.

Chłodzenie to dopiero pierwsza rzecz. Potem może być dobra obudowa z wentylatorami, bajerancki zasilacz, dysk ssd, lepsza grafika można by tak wymieniać do śmierci.

Można też zastosować chłodzenie wodne.

Chyba jednak wezmę AMD bo jeśli to nie ma za dużej róznicy w grach to nie potrzebuję i7 bo do niego płyty główne są o wiele droższe

I mam jeszcze jedno pytanie: do czego mogą służyć 4x PCI-E x16. wiem że tego typu wejścia są wykorzystywane przez karty graficzne, ale co jeszcze. I tak chyba nie mozna zainstalować czterech kart na jednej płycie a poza tym nie da to wiekszych możliwości chociażby w grach. Mi się zdaje, ze można robić jedynie układy SLI.

I crossfire X.

Ale do czego jest potrzebnych tyle wejść PCI-E x16?

Do kart graficznych lub kart procesowych, ale to już wyższa technika.