Komputer do 6 tys zł

hee to mogłeś napisać wcześniej :stuck_out_tongue:

co ty z tym małym prądem? Jak chcesz znaleźć i kupić mało żernego proca to kup lapa i problem z głowy…

Kupowanie kompa na 8 lat jest absurdalne… Kompa do takich przeznaczeń jak twój znajomy kupuje się na 3 - 4 lat. Kolega chce na kompa wydać 6000zł a boi się o żarcie prądu :x . Co do Windy to chyba najlepiej kupić Vistę w przyszłym roku, albo XP ( powinny trochę stanieć ) jak tak bardzo koledze na nim zależy… Ale o wersji 64BIY po polsku również nie słyszałem :roll:

OK dzieki wam.

To będzie Core 2 Duo najtańsza wersja(szkoda ze nie z odblokowanym mnożnikiem)

Tylko czy warto kupować na razie porządna karte graficzną, która nie obsługuje obecnie DirectaX 10… Hmm wiem, może najpierw się kupi Galaxy 7300GT, a później jak się pojawią karty z DirectX 10 to się sprzeda pierwsza karte i wstawi nową…

Co do poboru mocy, to ja sie o to martwie, ponieważ ten komp będzie wykorzystywany przez 2-3 osoby dziennie na długi czas. A gdy komp będzie żarł zbyt duzo Wat, to wtedy może zniechęcić.

Ale chyba nie będzie z tym problemu. Procesor 65W, pamięci 30W, karta 50W - 90W, dysk 20W, płyta głowna 30W, nagrywarka 20W, monitor LCD 30W…

noo dobre rozwiązanie kup 7300GT z 256MB pamięci,

aż tak z tym prądem tragicznie nie będzie, przecież komp nie będzie cały czas obciążony w 100%.

Procesor Intel Core 2 Duo E6400 2,13 GHz – 870zł

Płyta główna Biostar TForce P965 Deluxe – 400zł

Karta graficzna Saphire Radeon X1300XT O/C Edition – 380zł

Pamięci RAM Patriot 2 x 1GB 800MHz – 900zł

Dysk twardy Samsung SATA II 250 GB SP2504C – 260zł

Nagrywarka DVD Plextor PX-760SA (SATA) – 400zł

Czytnik kart pamięci (wewnętrzny) All formats – 30zł

Zasilacz Tagan 430W - U15 Easycon – 300zł

Obudowa???

Monitor LCD 17" Samsung SyncMaster 173P Plus black – 1200zł

Obudowa(150zł), mysz + klawiatura= 150zł

drukarka wielofunkcyjna zwykła - Canon Pixma iP4200 (330zł)

Czy ma tanie tonery/kartidźe??

gdzie takie coś taniego dostaniesz? :open_mouth: tanioszka

noo i looz zestaw.

Szukam dobrego zasilacza, obudowy małej i zgrabnej oraz monitora i zestawu myszki i klawiatury porządnego…

Chciałbym żeby kolega był zadowolony.

Zna ktoś drukarkę wielofunkcyjną, co potrafi drukować obrazki na płytach CD - DVD ?? Wiem że takie są, a LightScribie to badziew, chociaz nie patrzyłem czy jest na plextorze.

Co do ceny dysku to na http://www.skapiec.pl znalazłem :wink:

Monitor 17 cali, nie panoramiczny, kolega ma TV 29 cali to sobie podłaczy…

Byle monitor miał wysoki kontrast, czas dostępu 2ms, dvi złacze, głośniczki, PIVOT

Na skąpcu. Dziś też zamówiłem :wink:

hm… a może lepiej zastanowic się nad Radeonem x1300XT Saphari O/C Edition. Troche tańsza a wydajnośc trochę więskza. Wiem że to “na razie”, ale po co przepłacac? :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 03.09.2006 (Nie) 21:33

Ale dysk jest chyba na ATA z tego co pamiętam. SATA jest 5 zł. droższy :stuck_out_tongue:

Co do myszki i klawy to polecłabym zestawik LOGITECH G15 + Logitech MX1000. Monitor to może Samsung 940BF ( 19, ale całkiem fajna :stuck_out_tongue: ). Co do obudowy to wybrałbym coś z tych:

  1. THERMALTAKE MYSTIC HTPC

  2. Chieftec Dragon

  3. THERMALTAKE Soprano

Co do zaisiłek to wigrus jest znawcą :D. Ja mogę jedynie zaproponować coś takiego TAGAN zasilacz 500W dual engine TG500 U25

ale gf to cisza, co chyba jakoś szczególnie nie można powiedzieć o radku.

antec :wink:

Hmm, może procesor dam jeszcze tańszy ten za 670zł…

Bo drukarka wielofunkcyjna z drukowaniem cd i dvd moze byc droga…

Monitor porządny tez do 1500zł…

mysz + klawiatura= 150zł

obudowa jakas ładna i mała

oj to coś trzebaby dobrać z potrójną linią 12V, to będzie dobre :stuck_out_tongue:

Zasilacz?? 430W wystraczy, dobre parametry, choć kabel 2 x pci-e nie potrzebny…

No dobra a reszta??? Ta drukarka ??

Może zwykłą wystraczy

Procesor Intel Core 2 Duo E6400 2,13 GHz – 870zł

Płyta główna Biostar TForce P965 Deluxe – 400zł

Karta graficzna Saphire Radeon X1300XT O/C Edition – 380zł

Pamięci RAM Patriot 2 x 1GB 800MHz – 900zł

Dysk twardy Samsung SATA II 250 GB SP2504C – 260zł

Nagrywarka DVD Plextor PX-760SA (SATA) – 400zł

Czytnik kart pamięci (wewnętrzny) All formats – 30zł

Zasilacz Antec SmartPower 2.0 400W – 190zł

Obudowa???

Monitor LCD 19" Samsung 940BF – 900zł

Obudowa(150zł), mysz + klawiatura= 150zł

drukarka wielofunkcyjna zwykła - Canon Pixma iP4200 (330zł)

Czy ma tanie tonery/kartidźe??

Jeszcze w przyszłym roku się kupi lepsza karte(dołozy 400zł do tej co sie sprzeda)

Do tego Vista, bo XP to chyba nici. Będzie kosztowała może 600zł OEM

Jakaś kierownica z Force Fredback - 200zł

Ale słyszałem ze wersja 32bit XP obsługuje max 1GB pamięci. Wigrus mówił że nie, ale nie mam 100% pewności…

Do 6 tys zł się zmiesci…

Mateusz Przecież podałem ci to co chciałeś w wczesniejszym poście :roll:

Co do urządzenia wielofunkcyjnego to może coś takiego: HP 3110 PHOTOSMART ?? wigrus a ten zasilacz co wczesniej podałem może być ??

Sorry coś nie zauważyłem :wink:

Co do drukarki to poczeka się. Wypatrzyłem HP Photosmart C5180(800zł w październiku dopiero bedzie), która drukuje na płyatch CD i DVD. Ale jeszcze się spytam gościa…

Jak będe kupował z nim, to poprosimy sprzedawce żeby wszedł na skapiec.pl i porównamy ceny(kiedys tak robiłem i mi obniżył znacznie cene aparatu cyfrowego) i jeszcze wejde na dobreprogramy.pl zeby nie pomylić nazwy zadnego komponentu…

To nie słuchaj… Opowieści z zielonego lasu :x

Mysz+klawiatura w takiej cenie to może coś takiego: Logitech EX110 Cordless Desktop. Obudowa może taka: DE LUX MG-760 BMW

no to co mają powiedzieć ci co mają 2x1GB u siebie w budzie na xp? Jak dobrze pamiętam to xp obsługuje do 8GB pamięci.

:lol: :lol: :lol:

widziałem, że ma "tylko"podwójną linię 12V, jak koleś ma tyle kasy to niech wrzuca coś z potrójną linią 12V, obecnie nie znam modeli, coś znajdziesz ciekawego dasz linka to ocenimy z McD :wink:

Procesor Intel Core 2 Duo E6400 2,13 GHz – 870zł

Płyta główna Biostar TForce P965 Deluxe – 400zł

Karta graficzna Saphire Radeon X1300XT O/C Edition – 380zł

Pamięci RAM Patriot 2 x 1GB 800MHz – 900zł

Dysk twardy Samsung SATA II 250 GB SP2504C – 260zł

Nagrywarka DVD Plextor PX-760SA (SATA) – 400zł

Czytnik kart pamięci (wewnętrzny) All formats – 30zł

Zasilacz Antec SmartPower 2.0 400W – 190zł

Obudowa Midi Tower(3x 3,5cala ; 3 x 5,25cala, porty z przodu: USB, FireWire, Audio, LCD wyświetlacz) – 150zł

Monitor LCD 19" Samsung 940BF – 900zł

Mysz + klawiatura Przewodowa, najtańsza laserowa mysz, klawiatura ukośna, płaska) – 200zł

Kierownica Force Fredback – 120zł

Urządzenie wielofunkcyjne – Poczeka się…

System Vista 64bit czy Windows XP 32bit?? – 400-600zł

Lepsza karta graficzna jak będą z DirectX 10 - dodatkowo 400zł

Będziemy kupowali z kolegą w proline chyba, wiec jakąś zniżkę wymusimy na gościu, mimo że tam jest dośc tanio…

Ten biostar nie jest zły ale na mobo sie nie oszczędza, ja bym brał Gigabyte GA-965P-DS3 albo Asusa P5W DH Deluxe, tak wiem że sa sporo droższe od tego Biostara ale są to świetne mobo i do Core 2 Duo żal brac taką płyte jaką jest Biostar, zasiłke to bym jednak brał Enermaxa Liberty ELT400AWT albo Topowera P5 400W U12, a karte to można by sie zastanowić nad GF 7600GS, chociarz ten X1300XT jest niezły

Pozdro

Karte kupi się porządna jak będa z DirectX 10…

Płyta główna Biostara jest porządna i tania jak na swoje duże możliwości o/c.

Sprawdzałem w testach zeby sie upewnic co mówi McD…

Do 6tys. zł zmieścimy się…