Komputer do 6 tys zł

Mój kolega kupuje kompa do 6 tys zł.

Potrzebuje go do wszsytkiego. Głośniczki mu niepotrzebne bo ma od kina domowego. Po za tym drukarka, kamerka internetowa…

Moja propozycja taka:

Core Duo z odblokowanym mnoznikiem z 2MB cache

2GB ramu lub 1GB taktowane 1066Mhz lub 800. Które do tego procesora bedzie lepsze??]

GF 7600, 7800(chyba nie bo w technologi 0,13 wykonane wic odpada) lub 7900 z 256MB pamieci minimum, fajnie zeby było złacze HDMI oraz TV wejsciem/wyjsciem

płyta od intela jakas porzadna lub nvidi co ma duze mozlwiosci o/c i full wypas

drukarka wielofunkycjna, zeby tanie były kartidze oraz dobrze by było zeby drukowała na płytach

2 dyski SATA 120 GB kazdy

nagrywarka dvd all formats pod złacze SATA jak najlepsza i najszybsza

obudowa z wyswietlaczem LCD, złaczami z przodu, byle nie za duza, typu midi tower chyba

zasilacz porzadny!! 350W chyba wystrczy??

myszka laserowa najtansza przewodowa

klawiatura taka płaska, szeroka, inaczej ułozone klawisze(na ukos) zeby nadgarstki nie bolały przewodowa

kamerka rozdzielczosc 640x320 czy jakos tak, 30 klatek/sek,

mikrofon z słuchawkami

monitor LCD 17" lub 19" wysoki kontrast złacze cyforwe(HDMI lub DVI), krótki czas dostepu, obracanie panelu wszechstronne, katy minimum 160 stopni widzenia

Legalny windows 64bit najlepiej po polsku ale na razie nie ma, więc czy da sie go zamienic póxniej jak bedzie polska wersja??

lepiej x1950

ale potrzebne Ci referencyjna płyta główna? Lepiej wziąć Biostara TForce P965 Deluxe.

nie ma i nie będzie 64bitowej windy XP. Niech czeka na Viste…;. :roll:

lepiej coś około 500W. Huntkay, Topower, antec.

Plextor

Samsung

looooooooooool większej głupoty nie czytałem, komp za 6 tys. a chce włożyć 350W :x

takiego czegoś to raczej nie ujrzysz,

może R x1900xt?

kup tak z 500W topowera,

no 2GB PDP, albo G.Skille, albo mushkin,goodram pro,

samsung

reszta to wg uznania, albo nie znam się :stuck_out_tongue:

Płytaktóra podałem nie obsługuje DDR2 1066MHz jak zresztą większośc dla Core 2 Duo.

Ale Core Duo żrą 15W prądu przeciez ??

co wg was lepiej ram 800 MHz czy 1066??

Zasilacz 350W to mało??

Core Duo są przeciez w wersji do podkręcania, co maja odblokowany mnoznik i sa chyba z 2Mb cache??

Ten Radeon X1950 XT to podkręcalny jest bardzo?? Najlepiej to chyba od Galaxy cos kupić.

Windows XP 64 bit jest w sklepach przeciez?! Tyle ze po angielsku.

Bo 32bit wersja obsługuje max 1GB Ram…

A pamięci od Geil to dobre?? Zalezy zeby krótki czas dostępu był…

Po co 2 dyski po 120 GB ?? Nie lepiej jeden a 250GB czy 0.5 TB??

Zasilacz min. 500W

żartujesz?

ten system obsługuje bodajże do 8GB pamięci

Złączono Posta : 02.09.2006 (Sob) 22:28

co ty bredzisz?

odblokowany mnożnik to z 4mb cache,

Co do dysków to zastanowie się… Ale chodzi o to, ze na jednym dysku trzymac wazne dane - mp3, filmy, iso gry, praca itd. A na drugim system z oprogramowaniem… Pogadam z gosciem na ten temat…

Odpowiedzcie na moje wątpliwosci i cos na temat wyboru klawiatury i myszki…

ja wiem jaką ty masz rękę? To jest najbardziej osobna kwestia wyboru, co mu się podoba to niech kupuje, bo mi np. leży w ręcę myszka za 20 zł.

myszka laserowa najtansza przewodowa

klawiatura taka płaska, szeroka, inaczej ułozone klawisze(na ukos) zeby nadgarstki nie bolały przewodowa

Coś na ten temat…

Złączono Posta : 02.09.2006 (Sob) 22:41

Na Idg pisało przeciez cos na ten temat…

Bynajmniej zalezy mi na tym żeby procesor miał duże o/c, mało prądu żarł…

Albo platforma AMD typu Athlon 3800+ AM2 wersja mobile 35W lub 65W

Chyba wybiore AMD…

a co to laptop? Przeiceż to desktop ma być, więc nie wiem czemu ma tak mało pradu żrec?

Core 2 Duo wydajnijeszy.

Miałem na myśi wersje PL.

Lepiej Patrioty.

ale można je w RAID połaczyć… :smiley:

Galaxy nie są złe, ale zasłyneły głónei z 7300GT i 7600GS. w Przypadku x1950 wybierz tą która ma zegary wyższe od standarowych (nie wiem czy takowe bea aczkolwiek nie wykluczone) lub ta która ma więcej dodatków.

Hmmm

A Core Duo to podkręcalny jest?? Czy jest w wersji mobilnej?? Bo procesory w wersji mobilnej są jeszcze bardziej podkręcalne…

Gość ma 6tys zł i ten komp ma służyć mu przez 8lat minimum…

Czy jestes w 100% pewny ze nie bedzie 64bit XP po polsku?? Pisałem kiedyś do polskiego działu MS i mówili ze najpierw wrzuca na rynke Viste a później XP 64bit po polsku…

Ten gość co bedzie kompa kupował to do gier, pracy(office), internet. Wiec moze 2MB cache nie potrzebne?? Ale słyszałem ze najlepiej jak procesor ma tyle cache co ramu czyli 2MB cache - 2GB Ram…

Złączono Posta : 02.09.2006 (Sob) 23:07

Intel mobile Core Duo T2300 (1.66 GHz) BOX 800zł 2MB cache FSB 667

Więc ramy chyba tez 667…

Tylko czy podkręcalny jest??

No coś Ty niewiedzieliśmy :mrgreen: . Ale Core Duo to właśnie do lapków procki. Tobie chodzi chyba o wydajniejsze Core 2 Duo czyli Conroe. Ta podkręcają się bardzo dobrze.

Ja słyszałem właśnie, że nie będzie polskiej wersji. Może się myle. Ale jaki bylby sens wypuszczać nowy system a potem defacto stary juz sys z nowym językiem…

Głupota!

niedostzniesz Core 2 Duo z mniejszą ilością cachu niż 2mega. Sa jeszcze 4 megowki i w tej cenie to za takimi włąsnie bym się rozejrzał (np. E6700). Im więcej cachu tym lepiej.

Hmm ok… Ale dobrze by było gdyby poniżej 50W zarł prądu, podkręcalny był i 2MB cache …

Do tego dobra płyta głowna z wyposazeniem

Jutro pogadamy jeszcze…

Złączono Posta : 02.09.2006 (Sob) 23:14

rozszerzenia instrukcji SSE

EM64T

SSE2

SSE3

A gdzie 3D Now! i MMX ?? Core Duo 2 nie maja tych instrukcji?

Mają.

Core 2 Duo e6700 ma współczynnik TDP na poiomie 65W bodajże. Im mniej tym lepiej. ale 50W mało któy deskotopowy osiaga.

wspomniany przeze mnie Biostar, lub Gigabyte GA-965P-DQ6 Intel P965

uwierz że kreci się znakomiecie.

Do poczytania o Core 2 Duo:

http://pclab.pl/art20995.html

Złączono Posta : 02.09.2006 (Sob) 23:27

Core Duo byc może… ale to są procesory do laptopów które nie pasują do desktopowych płyt głównych. zreszta nie są tak wydajne ja Core 2 Duo.

Jedyny Core 2 Duo to ten:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30677

Core 2 Duo Extreme.

z kupnem karty graficznej bym sie wstrzymal bo kupisz tear karte za 1000zl a ja kwyjdzie vista to bedzie direct10 i stare karty nei beda tego obslugiwaly i predzej bedziesz musial karte zmienic

jaki lool, przez 8 lat wiesz co mówisz? Pomyśl sobie jaki był najmocniejszy PC 8 lat temu i zobacz ile jest dziś wart, lolowe podejście…

nie, jemu ogranicza się wydajność :x

a co powiesz na temat durona z 64 kB pamięci L2?? Błędne myślenie,

no to co, że fsb 667, ram może być szybszy, przecież będzie kręcony to pamięci wyrobią, poczytaj czy podkręcalny jest, trochę inicjatywy z google.pl i dużo się dowiesz…

co mają, a te instrukcje nie są od AMD? :stuck_out_tongue:

Nie, MMX jest od intela, 3D NOW od AMD

Czytałem że są specjalnie oznaczone wersje Core duo które żrą 19W, 25W, 45W itd. W googlach coś było…

Bo są Core duo(mobilne chyba) i core Duo 2. Core Duo mobilny jest za 800zł… Ale zastanowie się…

A jaki monitor polecacie?? Samsung są porządne, porzadne parametry jakies i wyposażenie…

Czytanm o tych conroe i coś nie łapie…

Na IDG pisało coś o Core duo(mobilny chyba) który ma odblokowany mnożnik i kosztuje do 1000zł??

Chyba ten centrino duo??

Core Duo sa do laptopów. Ale nie wsaidzsz ich do desktopowych płyt. Piszę o tym już 2 raz… :roll:

Core 2 Duo jest lepszy. Co z tego że tamten “żre mniej pradu” ;] Ten się lepiej kręci i jest wydajnijeszy.

Ale mają odpowiedniki :stuck_out_tongue: