Komputer do biura/recepcji - ok 2000pln

Hej,

potrzebowałbym Waszej pomocy w kwestii złożenia komputera stacjonarnego do gabinetu lek. mojej żony (komputer na recepcję). Specyfikacja jest następująca:

  • budżet: ~2000zł (wymagany również monitor)
  • obudowa (albo leżąca albo taka do montażu za/na monitorze)
  • opcje typu laptop / ALL in One nie wchodzą w rachubę (komputer tak naprawdę działa 16h-24h/dzień :frowning: wiec laptop by sie zajechał. poza tym jest problem z rozbudową w takich wersjach)
  • windows może być/nie musi
  • żadnych gier tam nie mam zamiaru uruchamiać;
  • RAM tak minimum 8gb
  • możliwość dodania 2 dysku twardego później

Obudowa musiałaby być na pewno typu desktop, jeśli miałaby być leżąca na biurku a nad nią monitor. Jaka moc obliczeniowa jest Ci potrzebna i co ma być na nim przechowywane ? Jeżeli dokumentacja medyczna + rejestr pacjentów to dodatkowo potrzebaby system antywirusowy i zabezpieczenie sieci, ale to w 2 tysiącach powinno się zmieścić. Chodzi o to czy potrzebujesz dużej mocy obliczeniowej czy też mógłbyś korzystać ze zintegrowanej w procesorze intel grafiki. Jeżeli by cię interesowało rozwiązanie ze zintegrowaną grafiką wybieraj coś z intel’a i3, jest też możliwość zastosowania nieco taniej platformy AMD, gdzie procesor nie ma zintegrowanej grafiki i trzebaby dokupić grafikę jako kartę rozszerzeń.

Może coś takiego? http://allegro.pl/dell-7010-sff-i5-3470-16gb-500gb-hd5450-w7p-gw24m-i6738392745.html Faktura VAT i 24 miesiące gwarancji. Przy Dellu jest świetne wsparcie techniczne, łatwy dostęp do sterowników, bezproblemowa obsługa przy Linuksach itd :wink: Ja polecam - nie koniecznie u tego sprzedawcy. Dodatkowo masz tutaj płytę/obudowę na miniatx którą możesz położyć pod monitorem. Wymiana podzespołów jest bajecznie prosta, wszystko na specjalnych prowadnicach (przynajmniej ja tak mam w starszym modelu)

1 polubienie

antywirusa i firewall mam zakupione (obecnie mam laptopa). Do prowadzenia dokumentacji medycznej wykorzystujemy dedykowany soft. Myślę, że szukam czegoś o taktowaniu ~2200mhz.

W nowych procesorach intela ciężko o tak niskie taktowanie. Skoro ma być do zastosowań biurowych moim zdaniem wystarczy podstawowy intel na przykład: g4500, do tego jakaś płyta asrock: przykładowo: ASRock B150M HDS, do tego pamięci RAM potrzebaby ddr4-1866 MHz lub ddr3l, ale w starszą technologię nie warto inwestować. Płyta procesor i pamięci powinny kosztować relatywnie niewiele. Skoro planujesz przechowywać dane, na system polecam dysk ssd, na magazyn danych 1,5 TB dysk talerzowy na przykład marki Seagate, do tego zostaje dobrać obudowę według uznania (płyta mAtx wybrana bo planujesz mniejszą desktopową obudowę) i markowy zasilacz. Monitor też według uznania, im bardziej markowy tym lepiej. Ze swojego doświadczenia, używałem monitorów LG i Philips i z żadnym raczej kłopotów nie miałem. Jeśli chodzi o cenę 2.000 decydując się na zestaw klasy podstawowej (procesor pentium G na socket 1151) powinieneś spokojnie zmieścić się w takiej sumie. Doprecyzuj jaki byś chciał monitor postaramy się też coś doradzić. Inni pewnie podadzą inne zestawy, natomiast nie sądzę aby był sens inwestycji w coś mocniejszego jeśli chodzi o magazynowanie danych pacjentów i o pracę biurową w mojej opinii to wystarczający zestaw. W Twoim zestawie według mnie powinno się nacisk położyć na dyski twarde o dużej pojemności i relatywnie szybkim czasie dostępu.