Komputer do biura

Witam, mam problem z wyborem odpowiedniej konfiguracji PCeta do pracy w biurze (będzie pracował co najmniej 10-12h dziennie) . Chcę wybrać coś pomiędzy procesorami i3 a i5, tylko jaką płytę główną do tego wybrać - najlepiej byłoby ze zintegrowaną grafiką. Czy opłaca się brać coś takiego: http://allegro.pl/core-i3-550-3-2ghz-x2-gigabyte-h55-8gb-ddr-3-i1810502443.html ?

Jaki Masz zamiar system na tym postawić i jakie programy ? ( wiem biurowe :wink: ale też rożnie z tym bywa )

najprawdopodobniej 32 bitowy xp lub 7, bo z 64 nie wszystko chodzi jak należy (a szkoda :|), są to przeważnie programy pracujące na bazach danych np. na microsoft sql server

z tego co wiem na 100 % to jak 32 bity to starczy Ci 4 GB pamięci ( ten zestaw ma 8 ) , co do baz danych warto się zapytać sprzedawcy wszystko powinno chodzić na 64 bitach , co do systemu to Zapomnij o xp to już “prehistoria” , jeśli się zdecydujesz na 64 to mi osobiście ten zestaw się podoba. ewentualnie zastanowił bym się nad jakąś grafiką nie wbudowaną .

a tak nawiasem jaki zasilacz wystarczy (+jakie firmy) do tego zestawu (liczmy bez osobnej karty graficznej)?

Do tego tandemu z Allegro trzeba doliczyć jeszcze ok. 200 zł na zasilacz typu Fractal Design Integra 500 lub OCZ ModXStream 500 (zakładam, że w przypadłości jednak będziesz mieć niezależną kartę graficzną) oraz ok. 120 zł na porządną obudowę typu SilentiumPC Brutus 310 Pure Black :wink: