Komputer do gier - 1500 zł :)

Cześć!
Niespełna miesiąc temu mojemu komputerowi pyknęło sześć lat. I niestety - ów wiek jest odczuwalny. Trzeba przyznać, że prywatnie bardzo rzadko korzystam z komputera. Ot, jeśli pojawia się nowa odsłona Wolfensteina lub Wiedźmina, to przechodzę grę raz, czasem dwa. Obecnie ogrywam właśnie Wiedźmina 3: Dziki Gon. I o ile grać jako tako nawet się da (720p, tekstury i modele średnie, SSAO, reszta minimum), to gra nie prezentuje się najlepiej. Tym bardziej, że monitor obsługuje natywnie 1080p.

Obecna konfiguracja sprzętowa przedstawia się następująco:
CPU: AMD Phenom II x4 955 BE
RAM: 8 GB 1600 MHz
GPU: AMD Radeon HD7750
MOBO: ASRock 870 EXTREME3
PSU: Corsair 550W

Z uwagi na wiekową już platformę, sądzę że nie ma żadnego sensu pchać się w ulepszanie powyższego sprzętu. Stąd pytanie - jaka konfiguracja do 1500 zł sprawdziłaby się lepiej w grach? A może nie jest to najlepszy okres na zakup sprzętu?
W propozycjach proszę nie uwzględniać obudowy, dysku, zasilacza. W miarę możliwości również procesor może być bez chłodzenia - posiadam Fortisa 3.

1500zł to budżet pod np. Ryzen 5 z płytą pod B350 + 2x4GB RAM. Ewentualnie za tą kwotę można kupić gtx 1060 6GB.
Za niedługo premiera Intel Core 8gen. Niekoniecznie jest to więc dobry czas na zakup procesora.

AMD Ryzen 5 1600

ASUS PRIME B350M-A

GOODRAM 8GB 2400MHz Play

Ten zestaw z Ryzenem mnie przekonuje. Rozważałem jeszcze zmianę karty graficznej, jednak na YT widzę, że nawet na tym Radku da się nieco więcej wycisnąć. Tyle tylko, że przy lepszym sprzęcie :slight_smile: