Komputer do gier 2500-3000 zł

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Tak jak w temacie mam zamiar zmienic komputer do kwoty max 3000 tyś
Komputer będzie przeznaczony głównie do gier, podzespoły które posiadam to zasilacz chieftec 600w, obudowa midi tower oraz dysk twardy 1000gb nie jest to ssd, no i wiadomo monitor, mysz, klawiatura
Bardzo bym się ucieszył gdyby podzespoly byly wybrane w sklepie https://www.x-kom.pl/
gdyz mam do niego najblizej
Z góry dziekuje i pozdrawiam

Pewnie przepłacisz, raz Święta, dwa sklep nie ma opinii najtańszego, ale ok.
Coś w ten deseń, płyta budżetowa, ale starczy do 3600 i szansa, ze 5600 też, chyba że już podali czy wesprze/nie będzie wspierała. Procek ot budżetowy, ale nowe gry pociągnie, na 3600 za 1000 zł nie warto wydawać, podobnie z nowymi kartami. 16 GB RAM starczy na jakieś 3 lata, a SSD zawsze dobrze mieć, choćby tylko na system i dwie duże gry. Jak chcesz, to możesz te 500zł dopłacić do lepszej karty (2060/70/Radeony 5600xt)/procka (3600), ale przy obecnych cenach mi byłoby szkoda. Możesz też poskładać na Intelu, z dowolną i5-10000, wyjdzie podobnie z wydajnością, ale ceny tego wariantu nie kojarzę teraz.





Jak się zapatrujesz na wzięcie używanych (w zasadzie niepsujących się ) cpu+mobo+RAM i dzięki temu lepsza karta graficzna?

Kurcze jakoś nie mam przekonania do używanych podzespołów Jesli nie x kom to jaki sklep komputerowy jest godny uwagi? Zestaw nie musi być na już spokojnie mogę poczekać i kupić po nowym roku jeśli ma byc ciut lepiej bo 3 tys zlotych nie chce przekraczać

To wróć do tematu na koniec stycznia, zobaczymy czy się sytuacja poprawi.

Morele i proline mają stosunkowo tanio, czasami sa promocje w mediamarkcie/mediaexpercie/euroagd/sferisie, ale to zalezy od szczęścia.

Może uda się w styczniu poskąłdac na i5 i 5600xt. :slight_smile:
Poczekaj, dobra decyzja!