Komputer do gier cena do 2000 zł

Planuje zakupic komputer do gier do 2000 zł ewentualnie z 200 zł wiecej Prosze o pomoc jest ofert tak wiele ze pogubilem sie Znalazlem takie


albo

a może cos innego doradzicie ( Posiadam monitor Samsung SyncMaster 933SN)
Z GORY WIELKIE DZIEKI ZA POMOC


I zanim ktoś się rzuci na zasilacz.
Jest to zasilacz zbudowany na przetwornicy DC-DC ze wszelkimi zabezpieczaniami i sprawnością dochodzącą do 90% przy obciążeniu 75% testy można zobaczyć na IThardware

Pozwoliłem sobie zmodyfikować trochę propozycję @anon49724421. Dałem lepszą płytę, która pozwoli na dołożenie kolejnych dwóch kostek pamięci, która również nie wymaga dokupienia aktualizacji BIOS wychodząc przy tym w sumie taniej. Wymieniłem banki pamięci na dwa moduły po 4 GB za 360, a nie 2 po 190. Dałem większy zasilacz na zapas, gdyby autor chciał rozbudować sprzęt. Dyk wymieniłem na Toshibę. 1 TB odmiany cechują się bardzo małą awaryjnością, zaś Seagaty już dwa zbierałem, mój kolega kolejne dwa.

A co sadzicie o tym zestawie

Za bardzo poskąpiłeś na obudowę. Wyłamywane śledzie, cudaczny montaż kart rozszerzeń, ta krata z boku… Widzę, że chcesz za wszelką cenę Ryzena. Daj mi chwilę to coś ukręcę i edytuję komentarz. Nie da rady wejść na 2500? Ładny byśmy zestaw ukręcili wtedy. Ryzen 5 by już wszedł np. lub i3 8100 (niech nazwa nie zmyli, i3 8100 = i5 7400/7500)

Pokaże Ci teraz wymaksowane dwa zestawy. Kosztują Tyle, bo chcę Ci pokazać co potrafi dany budżet, a Ciąć zawsze można i wtedy będziesz widział gdzie musisz ciąć i jak bardzo obniża to ogólna wydajność.

Gdzie można ciąć? Ano w przypadku Ryzen można na procku, ale R5 jest znacznie lepszym wyborem, gdyż dostajemy w tym momencie 2 razy więcej wątków. Pamięci do Ryzen im szybsze, tym lepsza wydajność. Ogólnie można zastosować 2400, ale jeżeli na prawdę chcesz ciąć na wydajności. Paroma Cięciami zejdziemy do 2300 zł.

Przy Intelu mamy mniej możliwości. Jest co prawda płyta poniżej 500 zł, ale już chciałem taka w miarę porządną. No i osobno trzeba dokupić chłodzenie, niestety.

Co do obudowy i karty graficznej. Obudowa w tym budżecie niestety tylko z wyłamywanymi śledziami, ale dorzuciłem budę z większą ilością wentylatorów, bardziej przewiewną i pojemniejszą. Karta graficzna z dwoma wentylatorami będzie cichsza i chłodniejsza.

Co do dysku WD to przestałem im ufać. Serię green przemianowali na Blue i wszystkie Blue w sklepach to albo leżaki, albo Greeny w nowej szacie.

Decyduj w co brniemy dalej.

Witaj
2300 to najwieksza kwota jaka moge wydac na zestaw. Co do Ryzena to nie to ze chce go za wszelka cene , Taki procesor mi zaoferowali .Komp przeznaczony ogólnie bedzie do gier .Bede wdzieczny jak bys cos sensownego do tej sumy złozyl . Prosba podaj propozycje jakiegos zestawu do gier w cenie 2000zl bede wdzieczny Dodam ze monitor posiadam 18,5" Samsung SyncMaster 933SN narazie bedzie mosial mi wystarczyc i z czasem cos sie zmieni na lepszy.Pozdrawaim i czekam na propozycje

No to ten zestaw co dawałem wcześniej:

Uciąć możesz biorąc GTX 1050 lub 4 GB RAM zamiast 8, a potem najwyżej sobie dokupisz kolejną kostkę.

A taki zestaw znalazlem parametry wydaja sie spoko i cena 300 zl mniej co sadzisz
http://allegro.pl/do-gier-i5-4x3-7ghz-gtx1050ti-4gb-8gb-win7-10pro-i6995320847.html?fromVariant=7009996907

Stara podstawka procesora, nieznany zasilacz i RAM w dodatku DDR3, gdzie mamy już DDR4. Obstawiam bardzo tanie podzespoły, bo byli w stanie dorzucić Windowsa - ciekawe swoją drogą czy legalny, a nie jeden klucz na kilka komputerów, a potem d*pa zimna. W ogóle nic nie wiadomo o komputerze, nawet jaka płyta dokładnie tam siedzi. Cały czas obstawiam ten zestaw zaproponowany przeze mnie wyżej. Trudno jest teraz zejść niżej, gdyż pamięć RAM jest droga.

Nie da się ciąć w nieskończoność. Jak za bardzo zaczniemy ciąć to zostaniemy z częściami marnej jakości i marnymi możliwościami upgradu. Te gotowe zestawy na Allegro są poucinane do granic możliwości. Windows w zestawie często jest dodawany tylko dlatego, że na podzespołach mocno przyoszczędzono dając na przykład zasilacz o dyskusyjnej sprawności i awaryjności, wolny i mały dysk twardy, czasami nawet z demontażu z innego zestawu i najtańszą z możliwych płyt głównych.

Zaktualizowałem trochę koszyk. Dałem zły procesor, droższy, a biorąc wolniejszy o 100 mhz można zaoszczędzić 120 zł

Sorki ze tak mecze :slight_smile: Powiedz sa jeszcze takie co sadzisz:


lub

i jeszcze jedno pytanko jaki kabelek by podlaczyc twoj zestaw z moim monitorem
Samsung SyncMaster 933SN
Pozdro :slight_smile:

Nie poradzisz sobie ze złożeniem? Mój zestaw ma szybsze pamięci, dysk i znany zasilacz, a w gotowcach dają różnej jakości jednostki.

A jaki kabelek do twojego zestawu ktory poleciles by podlaczyc moj monitor samsung ktory podalem wczesni samsung syncmaster 933sn

Musisz kupić przejściówkę HD ->VGA (D-SUB). Złącza D-SUB w kartach już niemal nie występują.

co sadzicie o takim zestawie do gier ?