Komputer do gier - czy wymiana karty graficznej się opłaca?


(krzysio574) #1

Cześć, jakieś cztery lata temu kupiłem komputer do gier (wszystkie nowe gry w tym czasie mi na nim działały), teraz jednak chciałbym zagrać w grę Battlefield 4 . Zadawałem już pytanie na forum DP dotyczące tego czy na moim sprzęcie pójdzie BF4, odpowiedziano mi w ten czas, iż ze względu na moją kartę graficzną oprogramowanie nie zadziała tak jak powinna, więc mam do Was prośbę, a mianowicie chciałbym się od Was dowiedzieć jaką kartą graficzną zastąpić obecną, tak abym bez problemu był w stanie uruchomić najnowsze gry i czy wymiana procesora też jest konieczna, a prócz tego czy jest to w ogóle  opłacalne.

 

Moja specyfikacja sprzętowa:

OS:  Windows7 64

Procesor:  AMD Athlon II X4 640

RAM:  4GB

HDD:  1TB

Karta graficzna:  NVIDIA GeForce GT 430


(drunkula) #2

Minimalne spełnia i ta, rekomendowana jest NVIDIA Geforce GTX 660 lub lepsza (ale w rekomendacjach to i procek, i ram się nie mieści).

 

http://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/battlefield-4/11804/?p=r


(mrFreeze) #3

Grafikę możesz wymienić ale z czasem i tak czeka Cię zmiana platformy ponieważ wymiana procka jest nieopłacalna. Napisz może jakim budżetem dysponujesz oraz jaki masz zasilacz.


(krzysio574) #4

Może to jest już na inny dział ale jak już pytam, ten będzie dobry? http://allegro.pl/komputer-do-gier-3d-fx-6x3-9ghz-8gb-gtx650-ddr5-i4694717601.html


(Michał_misiek) #5

Nie kupuj gotowców. To po pierwsze, na prawdę. 

 

Napisz jaki masz zasilacz, tak jak poprosił mrFreeze

 

coś się dopasuje, coś na pewno o wiele lepszego

 

pzdr


(mrFreeze) #6

Tylko nie gotowiec tym bardziej AMD i zasilacz z czarnej listy!! Jak możesz dołożyć do 2tyś proponuję porządnego kompa do gier

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_pazdziernik_2014?page=0,8


(drunkula) #7

Gotowcom mówimy stanowcze NIE! :wink:

 

Z przytoczonego przez krzysio razi przede wszystkim: zasilacz no-name, brak ssd, tylko dwa banki pamięci na mobo. Za to obudowa wygląda złowieszczo i kosmicznie… typowe dla handlarzy badziewiem.


(krzysio574) #8

Porozglądam się jeszcze trochę i może coś odpowiedniego dla siebie znajdę, a jak nie to sam złoże :smiley: W końcu  jestem w Tech informatycznym - wiedzy nie zdobędę  siedząc w książkach i kupując gotowe sprzęty, albowiem liczy się tylko i wyłącznie wiedza nabyta praktyką :smiley: Dziękuje  za cenny czas który poświęciliście, aby pomóc takiemu “Nowicjuszowi” jak ja.