Komputer do gier max 14 tys PLN

Dzien dobry,

nie znam sie na komputerach, nie bede ukrywal. Potrzebuje pomocy przy zakupie komputera. Wiem, ze jest problem z dostepnoscia kart graficznych wiec bede wdzieczny za wziecie tego pod uwage (nie chcialbym czekac pol roku na karte).

Zalezaloby mi zeby taki zestaw starczyl na kilka lat uzytkowania- grania w gry na wysokich ustawieniach. Monitor- nie wiem czy to wazne ale mam FI27Q, myszka, klawiatura jest :slight_smile:

Bajery typu swiatelka przy ramie mnie nie interesuja.

Bardzo prosze o pomoc.

Mocnej karty teraz nie kupisz, choćbyś chciał. Tzn. są np. w morelach (tylko) dwie 3070 dostępne, ale w cenie 6500zł :joy: W x-cum nie chciało mi się szukać, bo tam podają informację o dostępności dopiero kiedy otworzy się dany produkt, a i to często informacja na wyrost i dowiadujesz się po zakupie, że jednak brakło :wink:

…potwierdzam z własnego doświadczenia. Siadasz wieczorkiem, przeglądasz asortyment, znajdujesz co Cię ciekawi, sprawdzasz status: dostępny, kupujesz, robisz przelew, rano wstajesz i na skrzynce mailowej wita Cię wiadomość, że towaru nie mają (niby nie robią problemu ze zwrotem pieniędzy, ale niesmak pozostaje)

Trzy razy sam się na taką akcję nadziałem i nigdy, przenigdy, już tam nic nie kupię.

Jeszcze to ich śmieszne tłumaczenie, że przed dokonaniem zakupu najlepiej zadzwonić… to już szczyt szczytów!

Nawet gdybyś robił zakupy w środku nocy to nic, masz do nich zadzwonić przedtem. No to jest śmieszne z ich strony.

kupi, kupi.

to nie musi być aż taki drogi. Za około 7 tysi będzie wystarczający

to może jakieś konkrety (bo, aż sam ciekawy jestem)?

To nie jest temat do przekomarzania.

J.w. Zaproponuj zestaw. Wrzuć linki.

Nie przekomarzam się. Na blogu już o tym wspominałem że luzem nie kupisz konstrukcji bo jest trudna dostępność dla klienta detalicznego, ale w hurcie przy “gotowcach”, dostępność jest. Na tę chwilę to zacne rozwiązanie.

A by nie być gołosłownym dobry przykład:

Za niedługo pojawią się tez modele z 3060Ti i 3080, wedle zapewnień producenta

a … i by nie było. Jak zakupisz taką 2070 lub 2080 to nie ma sensu się przesiadać na 3xxx bo to różnica na poziomie maks 15-25 %

Proponujesz starą kartę 2070s, dla jego monitora qhd/244Hz i uważasz, że pogra na wysokich przez kilka lat w nowe tytuły? :wink:
Sam mam taką kartę i jest w miarę dla FHD/60Hz z RT ale z DLSS, ale wyżej?

Ten zestaw na 3070 to już cena 11 tysięcy, czyli dobijamy do maksimum autora, bo w środku pewnie najtańsza płyta, najtańszy zasilacz, najtańsze dyski i wszystko budżetowo dlatego niewymienione w specyfikacji :wink:

Daleko temu do twoich propozycji że 7k to maks :wink:

Wiem, ze gotowiec ale czy cos takiego ma sens?

https://www.morele.net/komputer-game-x-g700-core-i7-10700k-64-gb-rtx-3080-2-tb-m-2-pcie-1-tb-ssd-1-tb-hdd-windows-10-home-5897679/

Zalozmy, ze bede w stanie dostac karte jaka zostanie wskazana (najwyzej troche przeplace)…

Pewnie przepłacony… ale nie wiadomo kiedy ceny spadną, nic tego nie zapowiada.
Poproś morele o szczegółową specyfikację.

Cytuje odpowiedz czlowieka z morele.net odnosnie komputera z linku powyzej:

“Podzespoły do gotowych komputerów stacjonarnych są dobierane w taki sposób, aby zapewnić najwyższą wydajność jednostki. Nie jesteśmy w stanie podać konkretnych modeli. Jeżeli zależy Panu na konkretnych podzespołach proponuję skorzystać z naszego konfiguratora PC oraz usługi montażu.”

Ja bym tego zestawu nie brał, bo to loteria podzespołów, a gwarancji dają tylko rok (oczywiście jest 2 lata rękojmi zgodnie z przepisami prawa). Wydając taką kasę chciałbym jednak markowy zasilacz, rozbudowaną płytę z dobrą sekcją zasilania i chipsetem, obudowę która nie wygląda jak odpustowa etc. :wink:
Spróbuję później coś złożyć na tym rtx 3070, który mają w morelach, tylko pewnie długo mi zejdzie, bo nie jestem na bieżąco w temacie.

@LORDEK widzę jest na forum, to się może pobawi w montera, bo dawno nie udzielał się na forum, tylko ludzi banuje :smiley:

Powiem to, co mówię ostatnio każdemu chętnemu. Daj se siana przynajmniej do maja. Rynek GPU jest tak zeszmacony, że albo przepłacasz dwukrotnie i więcej, albo nie dostajesz nic. Może RTX 3060 będzie względnie dostępny, ale jak faktycznie górnicy obejdą blokady - a podobno już kopią na tych kartach, bo dostali je pod stołem - to dalej zostaje czekanie. Jak nie masz ciśnienia to odpuść. Jak chcesz pograć to kup konsolę, a potem ją odsprzedaj aż się unormuje - piszę serio.

Nawet ceny CPU czy mobo się uspokoiły, choć zakładam, że ma to związek z tym, że teraz mało kto składa nowe komputery, bo deficyt GPU. Owszem, są gotowce i prawdopodobnie dostępne w jakiejś niewielkiej ilości, ale już widzę, że tam też się słono przepłaca.

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Mi akurat moja gtx 1080ti zaczyna padac stad to cisnienie na cos innego.
Na dzien uzytkowania komputer zacina sie srednio 4 razy (1 sekundowe zaciecia) wiec moze wytrzyma do maja.

Dziekuje za pomoc. (jezeli uda mi sie zorganizowac karte to pozwole sobie napisac jeszcze raz tylko wtedy zestaw bylby juz pod konkretna karte :slight_smile: )

Pozdrawiam

Jesteś pewny, że to nie wina dysku albo RAM?

Sprawdź czy to na pewno karta. Takie ścinki to raczej to co sugeruje @anon741072. 1080Ti to wcale nie jest zła karta.

Kupno kompa totalnie nie ma sensu w tym okresie

i nie tylko grafiki podrożały płyty główne coraz droższe i względem starych wcale nie lepiej wyposażone ofc mają nowsze standardy jak porty M.2 czy USB -C lub 3.1
Ale cenowo względem portów wejść pic-e i tak dalej wychodzi zdecydowanie drożej.

Jedyne co staniało to dyski NVME i SSD

Jeśli masz jednak nadal na to wyje*** i chcesz kupić kompa
Twoje życie, twoje pieniądze, twoja sprawa
Tutaj poniżej masz sugerowane komponenty/firmy które warto kupić.

-MOBO ASUS, GIGABYTE
-CPU INTEL (tak wiem wiem amd lepsze i tańsze = Cena/MOC - Ale za to awaryjność i coraz większa problematyka z komponentami nie wróży długiej żywotności więc jak chcesz mieć bardziej żywotny procesor to jednak lepiej dopłacić do intela.
-Chłodzenie na procka Noctua NH-D15, można jeszcze dokupić z 2-4 wiatraki na górę i boczną tackę jak masz taką możliwość
-GPU: W polsce to zdecydowanie jak chodzi o grafikę najlepiej będzie wybrać z Asusa jak chcesz coś mega wypasionego ale to z polować na zagranicznych sklepach EVGA z chłodzeniem FTW3 albo Zotac AMP, za chu** nie bierz gigabyte, grafiki padają już po tygodniu.
-Ram Cokolwiek co ma 3600Mhz CL 17 polecam Kingstone/Hyperx lub Patriot albo Corsairy albo jeszcze lepiej jak się uda to najlepiej na cl 16
-Zasilacz Seasonic nie wiem czy tam chcesz władować do kompa RTX 2080Ti takiego potwora ale jeśli tak to w takim razie z 800-1000W Gold/Platinium bym brał taki high endowy zasilacz da ci gwarancje nawet na 14 lat.

Dyski HDD:
Budżetowy WD red, Toshiba , Hitachi
High-END WD Ultrastar

Dyski SSD
Budżetowy Crucial,
High-END Samsung Pro, WD RED

NVME:
Budżetowy Samsung EVO, wd black 750
High-end Aorus Gen4, Viper VP4100, Gen4 NVMe Black SN850

Nie bierz żadnych Adaty Goodram, Seagate, PNY czy Silicony totalny szmelc który pada masowo ludziom nawet po paru dniach od użytkowania.

Ogólnie będzie problem kupić te wszystkie części w jednym sklepie,
Albo sklepy słabo zatowarowane albo ceny z kosmosu.

Obudowa… nie wiem co tam byś chciał mieć najlepiej wybierz sobie coś z tej listy

Co do monitora to Chyba najlepiej będzie brać coś od ASUS’a TUF
Jakiś IPS z 144hz albo LG ale te nowe serie mają czasem problem z blednigiem.

W zasadzie jestem pewien. Wczoraj przyszedl Pan ktory naprawia komputery i zostawil mi swoja karte graficzna i powiedzial, zebym potestowal (pouzywal) Jego karty i zobaczyl czy problemy ustapia. Niestety od momentu zamiany na gtx 970 nie bylo ani 1 zawieszenia a wrecz odnioslem wrazenie, ze wszystko chodzi szybciej. Mam jeszcze 2 dni testow ale sprawa wydaje sie jasna…

Quassar- slicznie dziekuje za pomoc!

Nie miała kiedy się zepsuć, tylko jak ceny za gpu są 2x wyższe niż powinny :wink: