Komputer do gier, max 2k PLN

(Emlo16) #1

Witam,

Przymierzam się do nowego PC, ale nie chcę kupować gotowego zestawu, a stworzyć coś samemu. Pierwszy raz bawię się w takie coś więc licze na rozwianie wszelkich wątpliwości. Mój obecny typ to:

Mobo: Asrock Z97 PRO4 / Asrock Z87 PRO4 lub coś innego - ogólnie nie wiem jakie są różnice między Z87, a Z97 i czy warto dopłacać (znów :wink:)

Pamięć: GoodRAM 4GB 1600MHz CL9

Zasilacz: coś w dobrej jakość/cena i odpowiedniej mocy (nie znam się na tym w ogóle :-()

Obudowa: Zalman Z1/Z3 lub cokolwiek innego (byle czarne :P)

Chłodzenie: nad tym nie myślałem w ogóle

Po zliczeniu wychodzi 800-900 CPU, mobo 350-450, pamięć 150~, zasilacz 200~, obudowa 150~ = 1850~ PLN

Karta grafiki GF 9800GT i reszta typu dysk, napęd będzie z mojego obecnego PC. Jak się dorobię to później wleci lepsza grafa :slight_smile: Nadaje się taki zestaw do czegokolwiek?

PS. Wiedziałem, że zapomniałem o czymś. Chłodzenie :stuck_out_tongue:

(Lesiak0) #2

Odblokowany mnożnik słuzy do podkręcania, będziesz podkręcal ?

(Atronics) #3

zestaw z OC Procesora

(Emlo16) #4

i5 bez K mogę kupić za 801 złotych więc myślę, że chyba lepiej dopłacić te kilkanaście złotych do OC. Pewnie kiedyś mnie podkusi, żeby trochę więcej wycisnąć :slight_smile:

(dolar444) #5

To w jakim sklepie to wszystko bedziesz kupował ??

Szczerze powiem ze jeżeli ma być bez podkręcania to nie widzę sensu się pchać w i5-4690 tylko poszedł bym w i5-4590

A jeżeli już ustaliłeś ze zamierzasz podkręcać, to przed podkręcaniem zakup odpowiednie chłodzenie i nie podkręcaj na boxowym,

Bo jest trochę złe podejście. Nie każę ci oczywiście teraz możesz je zakupić tuż przed kręceniem procesora.

(Emlo16) #6

Teraz porównuję ceny ze sklepem lokalnym gdzie mogę liczyć na jakiś rabat. Robię listę zakupów, zanoszę do sklepu i wiem ile dostanę upustu, a ogólnie kupię tam gdzie taniej, to raczej oczywiste :wink:

Myślę, że będzie z czasem jakieś OC. Komputer ma być na kilka lat do przodu. Nie stać mnie na zmianę PC co 2-3 lata. Obecny używam już 7 i nowy też będzie musiał tyle wytrzymać.

Na razie nie będę inwestował w chłodzenie. Z czasem dokupię jakieś lepsze.

Mam jeszcze pytanie o mobo. Brać tego Asrocka czy znajdzie się coś lepszego do 400-450?

(Atronics) #7

lepszy kodek dzwięku Realtek 1150

i dual bios

(Emlo16) #8

No myślę, że ta będzie lepsza.

Co myślicie o takiej pamięci: http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/ zamiast tej kości GoodRAM? Dual i niższe napięcie chyba powinno być lepiej?

(Atronics) #9

możesz sobie zamienić skoro budżet pozwala :slight_smile:

(Emlo16) #10

Myślę, że jednak wpadną te kości. Udało się zamknąć w 2 tysiącach :wink: Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.

Można zamknąć.