Komputer do gier-max 550/600 zł.-Sims 4

(Invicta93) #1

Witam.

Potrzebuję zmienić komputer.

Zależy mi,aby poszła na nowym gra Sims 4.

Przeglądam oferty,ale nie do końca się znam.
Wiem,że najlepiej z dedykowaną grafiką.

Zależy mi też na systemie nie niższym,niż win 7.

Proszę o pomoc,propozycje.

Może macie coś “na oku”.Będę wdzięczna.

Może któryś z tych tutaj:

https://allegro.pl/kategoria/komputery-stacjonarne-486?price_from=450&price_to=550&offerTypeBuyNow=1&rodzaj-karty-graficznej=dedykowana&order=qd&system-operacyjny=Windows%207%20Home%2032-bit&system-operacyjny=Windows%207%20Professional%2064-bit&system-operacyjny=Windows%2010%20Home&system-operacyjny=Windows%2010%20Professional

Sims 4
Zalecane wymagania sprzętowe:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8, 8.1
Procesor: Intel Core i5 / Athlon X4 lub szybszy
Pamięć RAM: 4 GB
Dysk twardy: przynajmniej 9 GB miejsca na dysku twardym, plus co najmniej 1 GB dodatkowego miejsca na zawartość zmodyfikowaną i zapisane stany gry
Karta grafiki: NVIDIA GTX 650 lub lepsza
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
DirectX: zgodna z DirectX 9.0c
Napęd optyczny: DVD ROM wymagany tylko do instalacji gry

(przybylas) #2

W tej cenie zakup całego komputera do “gier” w zasadzie nie jest możliwy, chyba że ma się bardzo duże szczęście.

Komputery z linku na allegro są to w dużej większości stare komputery biurowe które z definicji nie są przeznaczone do gier,
pewnie odpalą the sims’y (nie wiem czy ze wszystkimi dodatkami) ale grywalność będzie wielką nie wiadomą

(Invicta93) #3

Jej…No szkoda,że nic nie uda się upolować.Dzięki wielkie za informację.

(Longhorn2009) #4

Powinno się coś znaleźć sensownego ale po dokładnym przeglądnięciu ofert w tym lokalnych. Koniecznie szukaj grafy gts 450 lub lepszej (w tym odpowiedniki Radeon) jeśli chcesz pograć w gierki. Stare Core 2 duo darowałbym sobie.
Tutaj dość sensowna propozycja z phenomem 955, gts 450 i legalny system. Na plus markowy zasilacz. https://www.olx.pl/oferta/komputer-pc-amd-phenom-ii-x4-955-be-gts450-4gb-ram-1tb-windows-7-CID99-IDmIB54.html

(Invicta93) #5

Ten z linku wydaje się być sensowny…Przemyślę to jeszcze.Dziękuję. :slight_smile:

(Invicta93) #6

Jak pisałam zalecana grafika dla Sims 4 to przynajmniej NVIDIA GTX 650

a ten z linku widzę,że ma GeForce GTS 450 1GB

Ta druga jest lepsza,czy gorsza?Na pewno pójdzie mi ta gra na tym komputerze?Ja kompletnie nie znam się na tych modelach i kolejnościach wydań. :smiley:

(Longhorn2009) #7

Sims 4 bez problemu pójdą na komputerze z linku powyżej. Gtx 650 to w tym wypadku oczywiście lepsza karta (do 20% szybsza), ale ogranicza nas mocno budżet. Choć wiadomo, jeśli znajdziesz konfigurację z lepszą kartą to tylko lepiej. Moja propozycja nie jest koniecznie najlepszą, na poszukiwania trzeba poświęcić sporo czasu. Sprawy nie ułatwia brak szczegółowych parametrów sprzętu na różnych portalach ogłoszeniowych.
Na pewno gts 450 to minimum do grania w gry sprzed kilku lat, a propozycja wyżej jest jedną z ciekawszych, na tle wielu komputerów z biurowymi czy zintegrowanymi kartami graficznymi.

(Invicta93) #8

Ok.Już wszystko rozumiem.Popatrzę jeszcze a jak nic nie znajdę ciekawego,to napiszę do tego Pana z ogłoszenia wyżej.

(Invicta93) #9

A gdybym mogła prosić o pomoc w wyborze…Może któryś z tych?Który najlepszy?Tym razem do 600 zł.

(Longhorn2009) #10

Nie widzę ciekawej oferty. Pierwsza propozycja to zestaw w cenie nieadekwatnej do parametrów. Stare Core 2 duo i biurowa grafika.
W drugiej propozycji wadą jest procesor słabszy od phenoma z propozycji “wyjściowej” i zasilacz niskiej jakości. Plusem wydajna grafika i dużo pamięci ram. Brak konkretnej informacji o systemie, praktycznie na pewno nie ma licencji.
Propozycja nr 3 bardziej perspektywiczna, bo również z dobrą grafiką. Brakuje informacji o systemie i modelu zasilacza. 600zł wydaje się troche wygórowane.
Kolejne ogłoszenie dotyczy komputera biurowego. Takiego nie warto rozważać pod kątem gier. Najgorsza karta graficzna, sporo słabsza od współczesnych kart zintegrowanych.
W ostatniej propozycji: grafika o góra 10 procent szybsza od gts 450, procesor o ok 15 procent wolniejszy od phenoma 955 z propozycji wyjściowej. Uwzględniając różnicę w cenie nieatrakcyjne oferta.

(Invicta93) #11

W takim razie jestem już zrezygnowana w tych poszukiwaniach…Chyba nic lepszego nie znajdę po prostu.

(Longhorn2009) #12

Osobiście na twoim miejscu skupilbym się na ofercie z phenomem, zbił cenę w miarę możliwości a w przyszłości zmienił grafe na szybszą jeśli zaszłaby taka potrzeba.

(Invicta93) #13

A która oferta była z phenomem,bo tak przeglądam je teraz i nie widzę?

A wiem,to co mi podsyłałeś.Tylko problem jest taki,że już kontaktowałam się z tym gościem i pisał,że on chce go sprzedać lokalnie u siebie.To podziękowałam,bo w tym wypadku(odległość,mieszkam k.Warszawy) inaczej,jak poprzez wysyłkę go nie odbiorę…

Napisałam w sprawie ogłoszenia nr 3 o ten zasilacz i system,czekam na odp.

Odpowiedz:" System jest windows 10 nie wiem czy oryginalny a zasilacz to modecom 500w"

Chyba wybór padnie na ten właśnie…Niby z tego co czytam jakość zasilacza nie powala,ale jak na swoją cenę jest ok.Zdania są podzielone.Myślę,że zaryzykuję.

(Longhorn2009) #14

System praktycznie na pewno nie jest oryginalny jeśli właściciel nie kupował licencji. Na zdjęciu z ogłoszenia widać Windows 7 czy viste, na pewno nie win 10. Modecom ma modele z różnych półek jakościowych, najpewniej to najtańsza seria feel. Na pewno ten zestaw nie warta 600zł, co najwyżej 500 lub niewiele więcej licząc z wysyłką. Nie jest do końca podane czy posiada napęd DVD.
Jeśli phenom odpada to polecałbym… kontynuować jeszcze poszukiwania. Chyba że zakup jest bardzo pilny.

(Invicta93) #15

Zapytam o napęd.Tak,zdjęcia też zauważyłam.System,to najmniejszy problem dla mnie.Chciałabym to jeszcze dziś ogarnąć.Na poszukiwania już chyba nie mam siły.

(Invicta93) #16

Jeszcze widzę coś takiego,co o tym myślisz?

z lombardu…

tylko ta grafika znowu…chyba nie najlepsza

(Longhorn2009) #17

Z 9600GT daj sobie spokój, to mocno wiekowa już karta. Jeśli już to sporo lepszym wyborem będzie ten zestaw

Karta sieciowa to koszt ok 20-30zł. Jeśli chodzi o parametry, procesor blisko połowę lepszy od Q6600 z zestawu na zasilaczu modecom, grafika o kilkanaście procent słabsza. Zasilacz markowy, mocny i aż 3 dyski (część można odsprzedać).
Całkiem nieźle wygląda też ta oferta https://www.olx.pl/oferta/amd-phenom-x4-3-2-ghz-3gb-ram-300gb-hdd-dvdrw-ga-770t-usb3-0-gtx-560ti-CID99-IDnnTTK.html Mocny procesor, konkurencyjny dla i3 powyżej, grafika najmocniejsza ze wszystkich propozycji jakie dotąd się pojawiły. Do tego mocny zasilacz. Minus za brak systemu, zdezelowany front i niepewną przeszłość (lombard). Ale patrząc po parametrach czy dodatkowym chłodzeniu (fabryczne w tych phenomach były bardzo głośne) a także przez pryzmat niewysokiej ceny wygląda to w miarę atrakcyjnie. Nawet porty USB 3.0 są.

(Invicta93) #18

Kartę sieciową mam wi-fi na usb i działa mi świetnie.Dyski akurat mam,nawet jeden podłączony przez kieszeń usb,bo szkoda mi było,aby leżał w szafie.(od laptopa)

Tą obudowę w tym drugim można czymś okleić?Nigdy nie wymieniałam obudowy?(to tak teoretycznie,nie jest to aż tak istotne).

Chyba atrakcyjniejszy wydaje mi się ten drugi.

(Longhorn2009) #19

Tak, oferta lombardu z phenomem wygląda dość atrakcyjnie. Inna obudowa to groszowe koszty np http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6820161929 W tej z ogłoszenia brakuje zaślepki. Chcąc wymienić obudowę trzeba przełożyć wszystkie podzespoły.
Przed zakupem warto dopytać o ilość pamięci ram, tytuł sugeruje 3GB, w opisie jest 4GB.

(Invicta93) #20

Ok.świetnie.Napisałam do nich,bo ktoś był online,ale nie odp.W sumie co się dziwić w opisie jest,że pracują do godz.18.00.Będę musiała poczekać na odpowiedz.Zapytałam też o rozbieżność jeśli chodzi o RAM.Mam nadzieję,że wysyłają towar.Zobaczymy…

Dziękuję bardzo za poświęcony czas.Jestem naprawdę wdzięczna.
Sama pewnie już bym się w złom wkopała. :wink: