Komputer do gier, ocena propozycji [2500 zł]

Witam, proszę o ocenę tego zestawu,
czy płyta główna to nie jest jakiś słaby model, w najbliższym czasie nie jest przewidywany OC na tym komputerze

link do koszyka:
http://www.morele.net/inventory/info/X0CnDC/

Dysk Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s SATA (ST1000DM010)
Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB
Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce OC 3GB GDDR5 (192 Bit)
Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W
Obudowa Zalman Z3 PLUS
Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9
Płyta główna MSI 970A-G43 AMD 970 Socket AM3+
Procesor AMD FX-6300, socket, 3.5GHz,
+Karta sieciowa TP-LINK TL-WN881ND

Z góry dziękuję, w miarę możliwości proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam
Ekro

dlaczego nie zdecydowales sie na podstawke am4?

Z tego co widzę na morelach, to procki kosztują ponad 800 zł, więc po prostu by mi nie starczyło kasy.

[quote=“Ekro, post:1, topic:527581, full:true”]
Witam, proszę o ocenę tego zestawu,
czy płyta główna to nie jest jakiś słaby model, w najbliższym czasie nie jest przewidywany OC na tym komputerze

link do koszyka:

morele.net

Sklep komputerowy Morele.net

Sklep Internetowy - laptopy, RTV i AGD, konsole, aparaty cyfrowe, telefony komórkowe. Najniższe ceny w Polsce, wysyłka w 24h, zakupy na raty. Sprawdź nas!

Dysk Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s SATA (ST1000DM010)
Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB
Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce OC 3GB GDDR5 (192 Bit)
Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W
Obudowa Zalman Z3 PLUS
Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9
Płyta główna MSI 970A-G43 AMD 970 Socket AM3+
Procesor AMD FX-6300, socket, 3.5GHz,
+Karta sieciowa TP-LINK TL-WN881ND

Z góry dziękuję, w miarę możliwości proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam
Ekro
[/quote]Cześć,
podstawa tego zestawu, to jest właśnie wywalanie pieniędzy w błoto.
Nie będę sprawdzał czy przekroczę budżet, ale zestaw będziesz miał znacznie, ale to znacznie wydajniejszy i sprawdzony.

  • I5-7500 (jak okaże się za drogi, to G4560);
  • Toshiba P300 1TB, dobrze byłoby dokupić lub po prostu wziąć (o ile już masz HDD) SSD na system i ulubione programy np. Transcend 370, który mocno umili pracę z komputerem;
  • RX 570 4GB (może być problem z dostępnością);
  • Zasilacz może być lub tańszy, który wystarczy tj. Corsair VS450;
  • DDR4 2400MHz CL12 2x4GB (jak będziesz miał pieniądze, dokupisz kolejne takie same moduły);
  • GA-B250M-D3H;
    resztę, jak chcesz, możesz zostawić według pierwotnego wyboru.

Jest też promocja Visa Checkou w Euro. Wziąłbym tam tylko jedną część przekraczającą 500 zł i zaoszczędził na niej 100 zł np. GeForce GTX 1060 WindForce OC 6GB.

1 polubienie

GeForce GTX 1060
WindForce OC 3GB to koszt 879zl
geforce cuduje kolejna wer inny wiatrak i oc w nazwie.
mogłbyś dodać trochę do Radeona
najnowsze serie karty

Gigabyte Radeon RX 570
GAMING 4GB GDDR5
939zł
Lub RX 550 za 490zł

Procesor Amd Fx ale tyle razy słyszałem że mocno grzeje więc zamiast tego proponuje

Procesor AMD Phenom II X6
1045T(turbo) Socket AM3, 2,7GHz, 6MB
nie dostepne nowe, więc na allero szukaj, to do 500zł.
Podany wyżej
Intel Core i5-7500 889zl drożej wyjdzie od Ryzen5 1400 774zł.
UWAGA INTEL seri Ix bardziej się nagrzewa dobija do 98 proc użycia procesora i obciaża bardziej gpu przy praktycznie tylu samych klatkach fps w porównaniu do Amd Ryzen5 1400 68 proc użycia procesora (amd odpoczywa nie poci się aż tak) taki dziś test na video widziałem i karta to była właśnie Radeon Rx , jeszcze nwm jak pod geforce gtx.
Oszczędzisz na karcie 400 zł różnicy dodasz do Ryzen am4 ddr4.

Płyty główne najczęściej mają zinteg sieciowe karty o przepustowności 1gb, po co osobny?!

1 polubienie

W tej cenie lepiej skladac na Pentium G4560 + RX 570

1 polubienie

Nie pchaj się pod żadnym pozorem w FXy, a już tym bardziej Phenomy, to się nie nadaje do grania.


Proponuję 2 zestawy, jeden mieści się w budżecie, drugi niestety go przekracza ze względu na droższy procesor

Ze sklepu x-kom, ze względu na niższe ceny karty graficznej i płyty głównej.

1 polubienie

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, jednak skłaniam się najbardziej do propozycji użytkownika piotrekplay.

Kilka pytań do tego zestawu,
czy w pudełku od płyty nie będzie wystarczająco kabli sata (tj 2 do napedu i dsyku)?
Oraz
dlaczego pamięć ma taktowanie 2400 MHz, gdy płyta główna obsługuje 2133?

Co do kabli, to upewnij się, czy są w zestawie. X-kom ich nie listuje, dlatego dodałem 2 sztuki.

Co do pamięci, to w tym wypadku kontroler wbudowany jest w procesor - Kaby Lake obsługują 2400MHz. Poza tym, różnica w cenie pomiędzy 2133 a 2400 jest żadna.

Mam jeszcze jedną propozycję, tym razem z morele.net, ku której bym się skłaniał:

Mamy tutaj znacznie lepszą płytę główną i pamięć w dual-channel (4 sloty pozwolą na łatwą rozbudowę w przyszłości). Sama płyta to 2 klasy jakościowe wyżej, możliwości rozbudowy zestawu w przyszłości będą znacznie większe - można tu śmiało zamontować nawet i7-7700, a komponenty i jakość wykonania takiej płyty wydłużają jej żywotność.

Jeśli chcesz dorzucić jeszcze 40zł, to możesz wziąć pamięci z niższymi opóźnieniami, zawsze to kilka klatek do przodu.
https://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-ddr4-2x4gb-2400mhz-cl12-hx424c12sb2k2-8-842715/

1 polubienie

Raczej warto by dodać dysk SSD zamiast lepszej plyty.Ten 1 zestaw na Pentium G456 z x-kom i dołączyć SSD

Cena wyjdzie ok 2.5k.

1 polubienie

Oczywiście można.

2 polubienia

Dzięki wielkie, a te dwie karty ten geforce 1060 oraz ten radeon, jak wypadają w testach, może ktoś wie, aktualnie jestem na telefonie i moje możliwości są niestety ograniczone.
Która jest lepsza?
Bo jest możliwość dołożyć trochę w miarę rozsądku +/- 100 zł

A gdyby zamiast tego pentiuma, zamontować któraś z i5 (w okolicach 800 zł) i odpuścić sobie dysk SSD, jakby to wyglądało w grach?
Ta lepsza płyta to ciekawa opcja tym bardziej, że ma większy potencjał na późniejszą rozbudowę, chociaż z drugiej strony nie wiem czy to dojdzie do skutku, bo komputer będzie kupiony na conajmniej kilka lat.

Co wy o tym sądzicie?

Ogólnie, do Pentiuma lepiej 1060 3GB. Tu masz test:

Core i5 nie ma szans się zmieścić. Najtańszą opcję podałem w pierwszym moim poście tutaj.

1 polubienie

pentium g4560 to tyle samo co i3
i5
wyjdzie drogo i nie opłacalnie i zbliżysz się do ceny i już byś miał Ryzen5
zapoznaj się z rankingiem
http://www.jaki-procesor.pl

e tam GTAV dobrze chodziło min 35kl już przy grafice za 599 złoty , tylko nie pamiętam jaka czyba gf 750ti, ale bardziej teraz myśle o Radeonach.

1 polubienie

GTX 1060 jeśli już to tylko w wersji 6GB. 3GB cierpi na zbyt małą ilość pamięci. W tym przypadku lepiej wziąć RX 570/580 w wersji 4GB i tyle.

Poza tym…
Jaki masz monitor?
Kiedy będziesz ten zestaw kupował?

1 polubienie

Monitor to będzie ASUS vp228t
Komputer składam dla kuzyna, sztywnych terminów nie ma, jeśli jakiś konkretny zestaw złożymy tutaj, to wtedy, jednak chciałbym to zrealizować jak najszybciej.

Na morelach za dużo rx’ów nie ma, a jeśli są to niestety niedostępne, póki co nie zdążyłem przejrzeć jeszcze innych stron jakoś gruntownie.

Monitor ok.
A co do kart to generalnie większość sklepów cierpi na ich niedobór. Niestety jak to standardowo w przypadku AMD - jest premiera, ale na porządne dostawy trzeba zawsze poczekać ten miesiąc czy dwa od debiutu. A do tego czasu jak ktoś coś ma to zawyża ceny, bo inni nie mają to i tak sprzeda :wink:

@Ekro
patrz na proline x-kom inne spoko sklepy.
muszą być nówki sztuki? bo przecie allegro można szukać.

Raczej nówki, różnie to bywa z używanymi, a tak mam pewność, że nieśmigane i do tego gwarancję.

[quote=“Ekro, post:19, topic:527581, full:true”]
Raczej nówki, różnie to bywa z używanymi, a tak mam pewność, że nieśmigane i do tego gwarancję.
[/quote]Dobra, bo zaczyna nam się robić bałagan. Zacznijmy od podstawowej kwestii: czy możesz przekroczyć założony budżet o te 500 zł?