Komputer do gier typu MMORPG

Witam chciałbym zapytać Was co wybrać PC czy laptop i na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie ?? Przeznaczenie tak ja w temacie przeważnie do gier MMORPG

Lepiej komputer,podaj ile masz kasy na to

do 1800zl

Procesor Phenom X2 X4 960

Zasilacz Ocz 500W

Ram Goodram 4Gb

Obudowa coś z Silentium 1xx

Karta Ati 5780 lub mocniejszego i płyta Asrock lub Gigabyte lub MSI

dysk z 500Gb

nagrywarka np:Sony,Liteon za 60zł

W sprawie procesora mam pytanie x2 x4 oznacza liczbę rdzeni ? I co oznacza 960 ? Np. aktualnie mam procesor intel pentium dual-core 2,8GHz to jest lepszy czy gorszy od tego co wymieniles ?

Jeśli ma to być komputer do gier oraz posiadasz dysk i nagrywarkę z poprzedniego zestawu to w tej cenie proponuję taki zestaw:

Procesor: Intel Core i3-2120

Płyta główna: ASRock P67 PRO3 (B3)

Pamięć RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

Karta graficzna: MSI ATI HD6850 1GB DDR5/256bit

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410

Zasilacz: Thermaltake Smart 530W

Razem: ok. 1780 zł

Zestaw tutaj

Marcin1025 pisał o procesorze Phenom II X4 960T - i tak, ma 4 rdzenie i jest lepszy od twojego Pentiuma.

Który jest lepszy procesor Intel Core i3-2120 czy Phenom II X4 960T jeśli ten Phenom’a ma 4 rdzenie a Intela 2 ?

Jeszcze pytanie w sprawie systemu sam bym musiał wykombinować go? Instalacja jest prosta ? Ten zestaw który podałeś sam musiałbym składać ?

Jeśli sam chciałbym złożyć jakiś zestaw to na co patrzeć, aby jeden podzespół pasował do drugiego i tak dalej ?

Z twojego opisu wynika, że ma to być w głównej mierze komputer do gier, a w tym celu wydajniejszy będzie procesor Intela (ma dwa rdzenie fizyczne, ale dodatkowe także dwa wątki - które ‘wyprzedzają’ procesory AMD).

Tutaj masz test z troszkę gorszym i3-2100: http://pclab.pl/art44564-11.html, jak widać radzi sobie lepiej niż Phenomy.

Co do instalacji systemu to jest ona bardzo prosta, jak nie wiesz jak zainstalować to możesz przeczytać poradnik z internetu. Możesz też poprosić kolegę.

Podałem ci najlepszy zestaw w tej cenie - jeśli sam chciałbyś składać to musiałbyś sprawdzić kilka kryteriów żeby wszystko do siebie pasowało… (gniazdo procesora, rodzaj pamięci RAM itp.)

Jeśli myślisz, że nie podołasz połączyć sam wszystkich części to możesz wziąć dodatkowo taką usługę: Montaż zestawu komputerowego

Dzięki za pomoc