Komputer do gier/vr do 6000zł

Cześć wszystkim!
Tak jak w temacie - szukam komputera do gier i vr za około 6000 zł, parę stówek jeszcze mogę dorzucić jeśli zrobi to ogromną różnicę (nie przekroczę jednak 6500 :blush:). Na początek sam składałem kierując się jakimiś poradnikami, ale mimo wszystko nie znam się na tym i czuję się zagubiony wśród tylu opcji :confused:… Słyszałem, że Zotac jest dobrą opcją wśród 1070/1080, ale jak już mówiłem - nie znam się i potrzebuję pomocy kogoś bardziej ogarniętego w tych sprawach. :wink:

Ja bym się wstrzymał chwilę z kupnem kompa, jeśli mnie pamięć nie myli na wiosnę zazwyczaj wychodzą nowe karty graficzne, druga sprawa to coś czuję, że ze względu na ostatnio odkryte dziury we wszystkich procesorach mogą wkrótce pojawić się nowe wersje ostatnich procesorów bez tej podatności.
Jeśli chcesz zestaw do gier VR to raczej musisz brać co najmniej 1080. Możesz sobie przejrzeć moje ostatnie tematy które zakładałem na forum bo półtora miesiąca temu składałem kompa w cenie 6k, lecz jest to koszt bez dysków twardych i GPU. Myślę, że nawet gdybyś wziął mniej RAM, tańszą płytę niż ja to i tak ciężko będzie zmieścić się w cenie 6,5k z GTX1080. Sam 1080 kosztuje około 2,5k.

Ja myślałem nad czymś takim, ale jednak chciałbym zobaczyć propozycje bardziej ogarniętych ludzi.

1070 i 1070 Ti nie opłaca się kupować bo są o około 200-400zł tańsze od 1080, a dużo słabsze. Obczaj sobie co ja kupowałem http://www.morele.net/inventory/info/suoqXO/, jak tak teraz na to patrzę to bez monitora i innych bzdur które kupowałem razem z kompem, a o których zapomniałem w poście wyżej myślę że da radę złożyć do 6,5k kompa takiego jakiego chcesz.
Osobiście jeśli nie masz nic przeciwko W10 wybrałbym procesor 8 generacji, a nawet może poczekał na rozwój sytuacji z dziurami w CPU, być może za miesiąc wyjdą poprawione konstrukcje - kto wie. Na tą chwilę może być tak, że kupisz najnowszy CPU 8 generacji zainstalujesz W10 z łatką na dziury i stracisz nawet 60% jego wydajności - był temat tutaj na forum o i7-6700 który tak się zachował, pomimo że marketingowcy mówili o utracie wydajności na poziome 30%.

Procesor który wybrałeś raczej będzie wymagał W10 czyli będziesz miał łatkę czy tego chcesz czy nie, a co za tym idzie straci on na wydajności.

Ostatnio założyłem temat odnośnie wyboru GTXa, tutaj masz listę GTX które wstępnie wybrałem: http://www.morele.net/inventory/info/8dd7b8df/, tutaj możesz coś więcej przeczytać na co się zdecydowałem i czemu Którego GTX'a wybrać 1060 vs 1080 i jakiej firmy dodam może od razu, że jeszcze go nie kupiłem.

W ogóle przeczytaj niektóre tematy które założyłem odnoście wyboru sprzętu: https://forum.dobreprogramy.pl/u/Fizyda/activity/topics

EDIT:
Na Twoim miejscu gdybym był jeśli chodzi o GPU wybrałbym EVGA FTW o którym myślałem w moim temacie.

EDIT 2:
Musisz jeszcze wziąć jakieś chłodzenie dla CPU bo pomimo, że jest to wersja BOX nie jest załączone do niej chłodzenie. Intel nie dorzuca chłodzenia do procesorów K bo jest ono niewystarczające w przypadku OC i wybór dobrego chłodzenia spoczywa na użytkowniku. Jest tak ponieważ procesory K są przeznaczone dla bardziej doświadczony użytkowników - czyli takich którzy chcą bawić się w OC i się na tym znają. Ja nie bawię się w OC bo się na tym nie znam, brałem K bo miał wyższe bazowe taktowanie :stuck_out_tongue: .

Tak szczerze to nie rozwiązałeś mojego problemu, a dodałeś więcej pytań :stuck_out_tongue:

Więc pytaj, specem nie jestem, ale że kupowałem ostatnio kompa i muszę dokupić jeszcze kilka rzeczy to jestem mniej lub bardziej w temacie :wink: .

A co sądzicie o msi geforce gtx 1080 aero, na morele ma niezłą przecenę - https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-aero-8gb-oc-gddr5x-256-bit-hdmi-dvi-3x-dp-box-v336-015r-922188/

Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami będą minimalne, większe będą w temperaturach i kulturze pracy.

EDIT:
Ja bym brał jednak coś z dobrym chłodzeniem.

Jednak pamiętaj, że brakuje chłodzenia do procesora. Nie bierz karty z turbiną, bo to głośne i gorące jak diabli. W zestawie wymieniłem procesor na Gen 8 intela 6/6 co w moim odczuciu będzie lepszym wyborem z ew. możliwością upgradu - i7 8700K to koszt 1600 zł, dysk TLC wymieniłem na MLC w rozsądnej cenie, co na pewno poprawi komfort w użytkowaniu jak i żywotność tego dysku.

Jeszcze jedno. Patrząc na wydajność 1070 Ti i wydajność 1080 możesz zaoszczędzić 200 zł. Różnice są marginalne, na poziomie 1-4% (w porywach do 5%). Wg mnie, jeżeli odpuścisz sobie te parę klatek w wydajności to wiele nie stracisz, a na pewno cały zestaw wyjdzie Cię taniej.

Jedna z lepszych kart.

EDIT:

Po przeanalizowaniu mam coś takiego:

1 polubienie

No i to jest pomocne! Wielkie dzięki za pomoc, jeszcze kilka dni poczekam na rozwinięcie się tematu (może ktoś coś dopisze) i zamawiam.

Czytałem ostatnio, że Ryzen ma mieć obniżone ceny. Czekać czy składać na intelu?